Volkswagen Passat 1.4 TSI BlueMotion Techn. Comfortline (2011)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Passat 1.4 TSI BlueMotion Techn. Comfortline |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand laatst | 75.000 km |
- 165 km
Afgelopen vrijdag de nieuwe auto bij de dealer opgehaald. En de eerste kilometers zijn zeer goed bevallen. De auto is stil, goede wegligging, stuurt lekker, goed zittende stoelen en veel (electrische) nieuwigheden tov mijn vorige passat. De menu's in de computer doorlopen is redelijk eenvoudig, je moet wel even in de gaten hebben waarvoor het allemaal exact bedoeld is.
De radio/CD RDS 310 heeft een beperkt bereik qua geluid, waarbij vooral de bas klanken en de algemene helderheid beneden gemiddeld zijn(het totaal is ook weer niet echt slecht).
Ondanks dat de auto ingreden moet worden kan ik goed mee met het verkeer. Start/stop syteem is even wennen maar werkt verder heel direct.
update
- 6.000 km
Na ruim twee maanden een breedere blik op de auto.
Moet zeggen dat ik nog steeds enthousiast ben, fijne auto, stil, prima wegligging en gunstig brandstof verbruik. Rijd zelf zeer rustig en in de spits waar snelheden van rond de 100 worden gehaald ruim 1:17, bij hogere snelheden en meer stadsverkeer gaat het wel naar beneden (14/15).
Wat betreft de stoelen was het toch even wennen, ondanks mijn eerste reactie dat het allemaal prima zat had ik een zoek tocht naar de juiste setting, zeker voor de langere afstanden.
Wat de radio betreft zal het wel wennen zijn aan het geluid, maar blijft erg gemiddeld (sterk afhankelijk wat voor soort muziek je luistert in combinatie met de setting).
Je blijft schakelen. Iets boven de 60 wordt je door gestuurd naar de 6e versnelling. Op snelweg bij inhalen erg traag in de 6, terug schakelen naar 5 is gewenst.
Sluiting van de kofferbak gaat niet optimaal. de portieren gaan nagenoeg vanzelf in het slot, terwijl de koffer bak een zetje nodig heeft. Nieuwe afstelling door de dealer heeft het iets verbeterd. Andere auto's in de showroom hebben dit ook. Andere hier ervaring mee?
Update
- 75.000 km
Nu drie jaar in bezit en bijna 75.000km verder, zonder storingen en nog steeds erg tevreden. Zoals in de eerdere review, de stoelen blijven een punt voor verbetering.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.