Volkswagen Jetta 1.4 16V FSI 122pk Trendline (2008)

autoreview

Volkswagen Jetta
Volkswagen JettaVolkswagen JettaVolkswagen JettaVolkswagen JettaVolkswagen JettaVolkswagen JettaVolkswagen JettaVolkswagen JettaVolkswagen Jetta - interieurVolkswagen Jetta - interieurVolkswagen Jetta - interieurVolkswagen Jetta - interieur

Signalement

UitvoeringJetta 1.4 16V FSI 122pk Trendline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf70 km
KM-stand laatst15.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 15.000 km

In november besteld, pas 9 mei (na 2 keer uitstel) geleverd. De TSI motoren zijn niet aan te slepen en de levertijd enorm. Zie deze link http://auto.tonline.de/c/14/80/96/16/14809616.html .Heb de Trendline gekozen, omdat meer niet kon volgens mijn lease afspraak. Zelf radio met bluetooth ingebouwd. Duurde ongeveer 30 minuten. Kopen: kabelset incl. antenneversterker 15 Euro. Speakers en raamantenne zit er al in. Werkt prima, doordat de motor erg stil is, gaat telefoneren via de in de radio ingebouwde microfoon uitstekend, men verstaat mij ook heel goed. Het geluid in de auto is wel iets dof, omdat het via de speakers komt.

Nu mijn eerste ervaring. Het valt op, dat de knoppen en bedieningshendels er nogal grof uitzien, vergeleken met mijn vorige auto, mazda 3. Als je het knopje van de lucht recirculatie hebt ingedrukt, zie je het lampje erin bij daglicht niet branden. De klep van het handschoenenvakje is nogal zwaar, bij snel dichtdrukken door de chauffeur, blijft de grendel rechts soms open en hangt het de klep scheef. Verder is alles prima afgewerkt. Fijn dat er cruise control opzit. Ik weet echter niet of de buitenspiegels verwarmd zijn, bij de Trendline.

Opvallend is, dat de motor al bij 1200 toeren goed trekt. Hij rijdt zeer schakellui en soepel, trekt als een tierelier, ook bij inhalen op de snelweg. Verbruik tot nu toe, ook Duitse autobaan, 150 km/u. gemiddeld 7 liter op 100 km. Kortom, een fijne rijdersauto. Binnenkort houd ik u op de hoogte van de verdere kilometers.

Inmiddels 15000 km gereden. Gebruik is 7,2 l op 100 km. (1 op 14). De auto is niet zuiniger geworden. Desondanks tevreden over de motor, je kunt ontspannen rijden, maar als je het gaspedaal intrapt vliegt hij er vandoor. Ruim voldoende voor de nederlandse snelwegen. De vering is redelijk stug, maar dat hebben de meeste duitse auto's. Ook nog niet tevreden over het bandengeruis. Helaas heeft de trendline maar 4 luidsprekers, waardoor de geluidskwaliteit wat achterblijft.

PROBLEMEN

  • 15.000 km

Wat na een aantal uren rijden opvalt, is het geluid van de banden, geeft op het totaal een wat onrustig gevoel. Komt denk ik ook door de stille motor.

De wegligging op de snelweg ’koersvastheid’ is goed, maar wel een beetje zweverig.

Na 15.000 km. blijven de banden storen. Helaas werkt de cruise control niet altijd, dit gaat over door het koppelingpedaal enkele malen in te trappen. Verder is gebleken dat achterin de hoofdruimte nog krapper is dan bij de golf. Tenslotte vind ik het zicht schuin naar voren door de dikke A stijlen erg beperkt. Inmiddels ben ik gewend aan het niet zichtbare lampje van de lucht recirculatie.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.