Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid Active (2023)
autoreview

Signalement
| Uitvoering | Yaris Cross 1.5 Hybrid Active |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2023 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 30.000 km |
| KM-stand laatst | 30.000 km |
auto met 2 gezichten
- 30.000 km
Omdat mijn Corolla Touring bij de dealer stond vanwege een probleem met de versnellingsbak, (1.2T met 6bak) heb ik 2 maanden en 4000km met een Yaris Cross kunnen rijden. Dat het 2 maanden duurde lag niet aan de dealer, maar aan Toyota Nederland en Toyota Europa. Er moest nog al wat overlegd worden. Dat de december feestdagen ertussen zaten heeft ook niet geholpen.
Maar goed, een Yaris Cross dus. Na 4000km heb ik een goed beeld gekregen van dit uiterst populaire Toyota model. Als je van de ene Toyota telg in de andere stapt, hoef je gelukkig niet zoveel te ontdekken. Alles zit wel op zo'n beetje dezelfde plek. De instap is wat hoger dan bij mijn Corolla. Dat was best fijn wanneer ik met mijn oude schoonmoeder naar het ziekenhuis moest. In- en uitstappen gaat makkelijker. De Corolla TS is echt wel lager. Mijn schoonmoeder reageerde ook met: "wat een fijne auto". Het 1e compliment is binnen voor de Cross.
In bebouwde kom en op buitenwegen is het een erg prettige auto. De CVT doet zijn ding en in de stand B remt de Cross ook lekker af. Het geklaag over de loeiende CVT ontgaat me. Je moet wel erg je best doen om de Cross een keel op te laten zetten. Als je plankgas geeft, hoor je de auto wel, maar niet hinderlijker dan waar je een automaat of gewone versnellingsbak de sporen geeft.
Opmerkelijk onopvallend is het samenspel tussen motor en accu. Je merkt niets van de overgang van motor naar elektrisch rijden. Je ziet in het scherm dat EV oplicht en je rijdt dus weer een paar meter op stroom. De afstanden die je elektrisch aflegt zijn kort, maar het draagt wel bij aan een erg goed verbruik. Het is echt wel knap als je slechter dan 1:20 weet te presteren. Dan moet je rechtervoet wel heel zwaar zijn.
Zoals gezegd, in en rond stad en platteland is het een enorme allemansvriend. Het zit prima, het rijdt lekker, stuurt goed, prima verbruik. Compliment 2 in de zak van Toyota!
Maar dan: om bij eerder genoemde oude schoonmoeder te komen, moeten we het rurale Twente verlaten en de A1 op richting midden van het land. Ik heb ook nog 2 kinderen in het westen wonen, dus soms zijn het ritten van 200km op de A1/A12. Overdag wil het nog wel. Dan mag je 100km en is de Cross nog steeds wel in z'n element. ook dan is met lichte wind in de rug en CC op 105 een verbruik van 1 op 20 te realiseren.
Maar oh wee oh wee als je 's avonds terug gaat en je je weer netjes aan de maximum snelheid houdt van 120 km. Dan blijkt de Cross heel erg rumoerig. De laatste keer vanuit het westen was echt niet leuk meer. Overal windgeruis, heel veel herrie komt de cabine binnen in. Het was me in het begin al wel opgevallen, toen ik de Yaris meekreeg van de dealer, dat ik wind geruis hoorde. Ik dacht dat de achterramen misschien niet goed dicht zaten. Maar nee, dat was niet het euvel. Soms lijkt het ook net alsof je met de achterklep open rijdt. ff checken, nee alles zit dicht.
Mijn Corolla is al niet de stilste Toyota, maar wat de Yaris Cross laat horen, overtrof mijn stoutste verwachtingen. Wat een kabaalbak. De Cross heeft natuurlijk ook een CW waarde van een baksteen. De radio moet je echt harder zetten, wil je bijvoorbeeld het nieuws beluisteren. Ik las een test van de Cross en daarin werd het comfort lachwekkend genoemd. Daar kan ik me wel bij aansluiten. Ik moest terugdenken aan de tijd dat ik nog in Engelse auto's reed. Ik denk dat mijn Austins stiller waren van binnen. (emotie vertroebelt het objectieve brein))
Het is een heerlijke auto voor "rund um hause", maar ga er niet mee de snelweg op. Uiterst vermoeiende ritten. Zeker bij snelheden boven de 100. En in de zomer kun je gerust een van de ramen op een kier zetten voor frisse lucht, want het verschil tussen open en dicht hoor je waarschijnlijk niet.
Toch jammer dat Toyota zijn producten niet wat beter afwerkt.
Met genoegen nam ik dan ook na 4000km weer de sleutels van mijn Corolla station in ontvangst. Wat een weldaad van rust. Ben benieuwd wat mijn schoonmoeder ervan zegt, als ik haar weer meeneem.
De Toyota CEO heeft ooit geroepen: no more boring cars! Je kunt van de Cross zeggen wat je wilt, maar spannend is het allemaal niet. Mijn Cross was donkergrijs van buiten en zwart van binnen. Het is gewoon een saaie auto, een goeie saaie auto,
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Toyota Yaris Cross
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid Dynamic | Sensoren V/A | Stuur+stoelverwarming |
- 2022
- 35.460 km

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid GR Sport Ceramic Gray Metallic
- 2023
- 29.818 km

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid Dynamic Plus | Stoel / Stuurwielverwarming | Apple Carplay / Android Auto | Blind Spot Monitor |
- 2024
- 17.237 km
Lees ook

'De EGR-koeler van mijn Toyota Yaris Cross ging kapot en ik heb een garantiediscussie met dealer'

Met deze Japanse compacte hybride SUV's met de kop eraf kun je nog jaren zorgeloos rijden

Praktijkervaring Toyota Yaris Cross: praktischer, of vooral groter?

Vergelijkende Test: Toyota Yaris Cross vs. Volkswagen T-Cross


Lezersreacties (0)
Reageren