Toyota Starlet 1.3 XLi (1998) #2
autoreview

Signalement
Uitvoering | Starlet 1.3 XLi |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1998 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand bij aanschaf | 269.000 km |
KM-stand laatst | 272.500 km |
Kort op naam, lang in de familie
- 272.500 km
Sinds een paar maand rij ik in de Starlet van mijn vader, hier voor 7 jaar en 200.000km(385.000km totaal) met een 2013 Opel Astra Diesel te hebben gereden hebben we deze weg gedaan omdat de kosten te hoog werden en werk veranderde waardoor een stuk minder ben gaan rijden.
De Starlet ken ik al sind 2013 a 14, toen op de naam van de vriendin van mijn zus, zij had hem toen al aardig wat jaren, aangezien het de auto van haar moeder was, rond 2017 a 18 heeft mijn vader de Starlet overgenomen van mijn zus omdat zij groter nodig hadden.
Tot een paar maand geleden heeft mijn vader er met veel plezier mee gereden, maar door omstandigheden mag hij niet meer rijden, en doordat ik minder ging rijden en de dure diesel niet meer nodig was, was de keuze snel gemaakt, diesel de deur uit en Starlet er voor terug,
Zelf ben ik een sleutelaar, dus technisch ben ik zeer bekend met de auto, in de laatste 10 jaar heb ik elke reparatie die aan de auto nodig was al uitgevoerd, en dat waren alleen maar kleine dingen zoals een nieuwe uitlaat een paar wiellagers en wat banden, en zo nu en dan wat verse olie, in die 10 jaar heeft hij mijn vader 1 keer laten staan met een lege accu, voor de rest starten en rijden maar.
En dan nu mijn eigen ervaring met de Starlet, het is een stapje terug van een grote diesel naar een klein stadswagentje, maar tot nu toe brengt hij ons overal waar we heen willen, al zijn er wel een paar dingen op de auto aan te merken, en dat komt vooral door de leeftijd en de kilometer stand.
De stoelen zijn wat versleten
Versnellingsbak heeft helaas droog gelopen door een lekkende kering dus die jankt wat(komt nieuwe bak onder binnenkort)
Ventilatie roosters in het middenconsole vallen uit elkaar
Schokdemper rondom zijn niet alles meer.
Dit word allemaal zo snel mogelijk nog verholpen/verbeterd.
Voor de rest rijdt hij goed, lekker pittig, als is het geen race monster, boven de 100/110 is hij vrij luidruchtig kwa motor en onderstel geluiden, wil nog kijken om wat extra isolatie aan de auto toe te voegen.
Verbruik zit rond de 1 op 16 tot 1 op 17, wat mij niks tegen valt, tank 2 a 3 keer euro 95 en daarna 98, beetje afwisselen vind hij wel het lekkerste.
We hopen nog vele jaren met de Starlet te mogen rijden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.