Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2007)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Aygo 1.0 12v VVT-i + |
---|---|
Versnellingen | 5, Semi Automaat |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand laatst | 12.000 km |
ERVARINGEN
- 10.000 km
De Aygo is een grappig en vlot autootje. De automaat schakelt prima alleen voel je behoorlijk wanneer hij schakelt, het is wel een beetje bij te regelen d.m.v. gaspedaal. Achterbakje is klein, de auto is ook een beetje erg simpel uitgevoerd, zo zit er bijvoorbeeld geen handschoenenkastje in de auto.
Wieldoppen zijn een punt van kritiek, bij mij is er al twee keer een wieldop afgevallen.
Verbruik heb ik inmiddels kunnen checken, dat ligt zo rond de 1 op 18.
Deze auto heeft wat problemen gehad bij aflevering, uiteindelijk ben ik naar een andere dealer gegaan in Den Haag op de Kerketuinen en daar is hij keurig netjes verder in onderhoud.
Af en toe rij ik naar Keulen met de aygo, een snelheid in Duitsland van 140 km p u oonstant en een verbruik van 1 op 18 is goed mogelijk.
Het is en blijft een grappige auto maar gezien de vermoeiende ervaringen die ik met Toyota heb gehad zou ik niet meer voor een toyota kiezen na deze auto maar dat heeft ook grotendeels te maken gehad met de dealer.
PROBLEMEN
- 10.000 km
Helaas heb ik voor Toyota gekozen vanwege de betrouwbaarheid. Nou geloof me, deze betrouwbaarheid valt heel erg tegen. De Aygo heeft een maand voor de deur gestaan omdat hij niet goed stuurde, het stuur bleef kleven als je de bocht indraaide. Het grote probleem was dat Toyota Louwman Binckhorstlaan Den Haag niet wilde onderkennen dat dit probleem bestond. Pas na een ritje met een hoofdmonteur (dit was de tweede hoofmonteur) werd mijn klacht serieus genomen en verholpen. Louwman deed in het begin niets anders dan uitlezen en zeggen dat er niets aan de hand was met de auto. Ook heeft contact met Toyota Nederland in de tijd niets geholpen, ik hoor iedere keer dat ze het zo druk hebben met problemen oplossen dat ze er niet aan toe komen. Ik heb al herhaaldelijk te horen gekregen dat ik terug gebeld zou worden maar tot nu toe nog geen resultaat. Waar is nou die service waar Toyota zo trots op is?
Gelukkig is Louwman Kerketuinen een betere dealer, die hebben alle storingen tot nu toe opgelost.
Inmiddels staat er 10.000 km op de teller en zijn als belangrijkste storingen het uitvallen van de airbags geweest, het vervangen van de stuurinrichting en het vervangen van de bijrijderstoel omdat er olie op die stoel zat bij aflevering.
Tegenwoordig begint onder het dashboard een relais te knetteren tijdens het rijden, daarvoor moet hij dus terug naar de dealer binnenkort.
nadelen zijn de snel beslagen ramen, het geluid van de installatie en de stoelen. Het instappen met stoelen die je steeds moet verstellen is ook geen handig iets en dat alleen de binnenverlichting gaat branden als je het portier aan de bestuurderskant opent is echt uit de oertijd.
Hoe dan ook, het hoge betrouwbaarheidsniveau van Toyota is mij nog niet overkomen en ik zou nooit meer dezelfde auto kopen.
derde verslag
- 12.000 km
Ik zie tot mijn verbazing dat dit review een hoop reacties tot gevolg heeft gehad. Om heel eerlijk te zijn staan daar zinnige reacties tussen maar ook onzin reacties, inderdaad is dit een redelijk goedkope auto (aanschaf was 11.100 euro) en dus moeilijk te vergelijken met andere duurdere (Duitse) auto's. Echt slechte auto's worden er niet meer gemaakt tegenwoordig dus wat dat betreft is het puur een kwestie van geluk hebben met de auto en vooral de dealer.
Overigens vind ik het onzin om te stellen dat ik niet een normaal oordeel zou kunnen geven omdat ik een paar klassiekers in bezit heb, waaronder een Daf 66 coupe en cabrio. Ik heb veel auto's gehad maar zoals bij vele op dit forum ontstond bij mij het idee om zuiniger en vooral goedkoper te gaan rijden. De Aygo is best een leuk auto'tje, behoorlijk zuinig maar best wel rumoerig en zijwind gevoelig. Waar ik moeite mee heb is de krakkemikkige afwerking en de attitude van de toyota dealer. Er zijn toch best wel wat foute afwerking problemen met deze auto geweest en op termijn verwacht ik dat dit geen probleemloze auto is. Ik ben echt geen Toyota hater zoals in dit forum beweerd wordt maar ik geef wel een heel eerlijk en redelijk oordeel over deze auto.
Ik blijf bij mijn standpunt, bij de Toyota dealer op de Binckhorst zal ik nooit meer iets kopen en ik zal ook zeer zeker geen Toyota meer kopen! Om te beweren dat Toyota het meest betrouwbare automerk is, is natuurlijk onzin, Toyota's verouderen sneller kwa model dan andere auto's waardoor er minder oude wagens van dit merk rondrijden. De Duitse merken bouwen nou eenmaal auto's die langer bereden worden, ik zie beduidend meer oude vw's en audi's rijden dan toyota's dus een vergelijk is zowiezo moeilijk te maken.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.