Tesla Model 3 Long Range RWD (2025) #2

autoreview

Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)
Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)Tesla Model 3 Long Range RWD (2025)

Signalement

UitvoeringModel 3 Long Range RWD
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst16.270 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Het eerste half jaar

  • 16.270 km

Na wederom heel wat wikken en wegen, plussen en minnen, gekozen voor deze Tesla Model 3 RWD Long Range. Als twee extra's gekozen voor de (in mijn ogen) prachtige kleur Ultra Red en een afneembare trekhaak.
Ik had al eerder een aantal weken in een Jaguar iPace mogen rijden en een weekje in een Audi etron, dus ik wist inmiddels een beetje wat elektrisch rijden inhoudt, qua dagelijks gebruik. Echter, die auto's rijden met (soms heel veel) moeite ergens rond de 375 km op één acculading (van ongeveer 100kWh!!). Dat vond ik wel wat weinig. Ik zit een aantal keer per jaar bij klanten die soms meer dan 200km rijden afstand zitten, dus het was voor mij een heel grote pre als mijn nieuwe auto toch wel de 500km kon halen.
Ik heb heel veel reviews van gebruikers gelezen, van zowel eindgebruikers als journalisten, en toch kwam daar wel heel vaak uit naar voren dat je voor dit geld eigenlijk geen (of heel weinig) concurrentie had, als het gaat om uitrustingsniveau, ruimte, gebruiksgemak, etc.
Eigenlijk de enige auto waar ik ook echt wel geïnteresseerd in was, was de BYD Seal. Maar daar mocht geen trekhaak onder. En aangezien die ik in het verleden toch wel vaak gebruikte (fietsendrager/aanhanger), wilde ik die toch ook wel weer op mijn nieuwe auto hebben.

De overstap van Skoda Octavia naar een Tesla 3 is groot. Heel groot. Alles, maar dan ook alles is anders. Het begint natuurlijk bij de voor de hand liggende dingen, zoals bediening (van alles!), de kracht van de elektromotor, en ruimte (want geen stationwagon meer), maar ook zithouding, veercomfort, audio installatie etc. Maar ik heb het geen moment storend gevonden. Sterker nog, ik heb het elke dag weer reuze naar mijn zin in deze auto. Dat had ik met de Octavia ook, maar dan op een heel andere manier!

Wat positief opvalt:
- Alles werkt probleemloos, er kan bijna oneindig veel.
- Afwerking is beter dan verwacht.
- Ruimte achterin is beter dan verwacht.
- Wegligging is geweldig
- Veercomfort is super.
- Er is altijd meer dan voldoende power tot je beschikking
- Bereik is tot nu toe om en nabij de 570km voor een volle accu.
- Tot 80% opladen is prima voor dagelijks gebruik
- Verbruik is gemiddeld 130Wh/km oftewel 13kWh/100km
- Tesla app is echt een mooie toevoeging. Zeker omdat je het interieur van je auto in no time kunt verwarmen of afkoelen.

Wat wat minder bevalt:
- Stoelen zijn prima, maar in de Skoda kon ik beter/langer zitten. Overigens betekent dat niet dat ze slecht zijn, ik kan hier ook zonder klachten meer dan 2 uur achter elkaar in zitten.
- De frunk-klep (heet dat zo? Voorheen heette deze klep de motorkap) sluit niet meer netjes. Het lijkt wel of de klep een beetje krom is. Links sluit hij minder ver dan rechts, zeg maar. Dat was eerst niet zo. Geen idee hoe dit komt.
- Er zitten hier en daar toch wat kraakjes in het interieur, die ik niet helemaal kan herleiden. Ik zou dat bij mijn Octavia niet kunnen hebben (die gaf echt helemaal geen krimp, geen kraakje, niks, ook niet na 200.000km). Maar van de Tesla kan ik het hebben en gek genoeg "vergeef" ik het hem.

De knipperlichtfunctie die op je stuur zit in plaats van via een gebruikelijke hendel, is inderdaad niet ideaal, maar er is mee te leven. Het went best snel. Ik heb er in het begin over nagedacht om een aftermarket hendel in te zetten, maar dat ga ik niet doen. Zoveel geld vind ik het niet waard. Het went echt.

Overigens merk ik helemaal niets in mijn omgeving over Tesla-haat of iets dergelijks. Ik zie deze auto daarmee wel los van Elon Musk, wat die man regelmatig allemaal doet, snap ik niks van en ben het lang niet altijd met hem eens. Maar Tesla is groter dan meneer Musk, en die 140.000 werknemers zetten hier wel een knappe auto neer, is mijn mening.

Wat overigens echt een mooie aanvulling is, is de Enhance S3XY-Commander en -buttons. Daarmee omzeil je kleinere en grotere ergernissen van je Tesla. Zoals het geluidssignaal dat de auto geeft als je iets te hard rijdt. De commander onderdrukt deze melding desgewenst altijd. Hoef je niks voor te doen. Of het uitschakelen van de auto-steer functie van auto-pilot als je van rijstrook wisselt. Deze commander schakelt deze functie gewoon weer in.
Grootlicht bediening zit echt op een onhandige plek op je stuur. Maar via een S3XY-button die ik achterop mijn stuur heb geplakt, heb ik dat probleem opgelost. Kan ik het grootlicht ook gelijk 3x laten knipperen met één druk op de knop.

Voorlopige conclusie: Aanrader dus! Ook die Commander en Buttons van Enhance.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Tesla Model 3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.