Signalement
| Uitvoering | S-Cross 1.6 High Executive |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2014 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 122.000 km |
| KM-stand laatst | 122.752 km |
Aankoop
Door gezondheidsredenen kwam er een abrupt einde aan onze samenwerking met de Opel Corsa 1.0 uit 2018 waar we ontzettend veel plezierige kilometers in hebben mogen rijden.
Echter werden we nu toch gedwongen om over te stappen op een automaat.
Alvorens hebben we verschillende auto's bekeken en ook gereden om tot een beslissing te komen.
Alle Franse modellen vielen af vanwege de 1.2 purepech en 1.2TCE motoren, ook Volkswagen met de 1.0 en 1.2 TSI, en Ford Ecoboost motoren. Allen hebben geen geweldige reputatie al rijden er waarschijnlijk ontzettend veel mensen die wel gelukkig zijn met hun keuze.
Wij hebben de volgende auto's proefgereden.
Hyundai i20 hybride - was niet overtuigend, vooral het hybride systeem wat precies niks toevoegt.
Hyundai Beyon, hogere zit wel prettig maar zelfde verhaal als de I20
Hyundai ix20
Kia Venga reed gelijk als de ix20 was een goede kanshebber maar ik bleef twijfelen.
Opel Meriva 2x gereden beide 1.4 turbo. Ik vond dit wel lekker rijden maar wel wat lomp, echter moeder (71) vond de auto niet mooi en ook niet echt fijn rijden.
Toyota Auris 1.2T handgeschakeld geprobeerd op het moment van zoeken stond er geen CVT zonder kont te koop binnen ons budget. Die motor vond ik niet overtuigend en behoorlijk traag overkomen.
Toen werden we getipt!, Al eens gekeken bij de Scross van Suzuki?
In Kuinre stond er een Scross te koop daarna toe gereden en een proefrit gemaakt, Moeders was opslag verliefd dit moest hem worden tot dat ik hoorde dat er geen PDC op de auto zat en het garage bedrijf niet de moeite wilde nemen om dit voor ons te instaleren. Het kwam daardoor niet tot een deal, maar onze zoektocht begon van af dat moment wel serieuze vormen aan te nemen.
Woensdag 1 Juli vond ik via MP een Suzuki Sx4 Scross bij Louwman in Ridderkerk.
Donderdag 2 Juli zijn we op de bonnenfooi vanuit Alkmaar die kant opgegaan, en na een geslaagde proefrit kwamen we tot een deal.
Het is een Suzuki Sx4 Scross High Executive 1.6 CVT van 2014 geworden.
De waardering hou ik momenteel even zo, en zal gaande weg wel worden aangepast.
Zal mijn review binnenkort aanvullen met de eerste ervaringen..
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.







