Skoda Superb Combi 1.6 TDI Greenline Ambition Businessli (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Superb Combi 1.6 TDI Greenline Ambition Businessli |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand laatst | 0 km |
overzicht eerder revieuw
Eerste ronde (29.600 km)
April 2011 was het weer tijd voor een nieuwe leaseauto. Ondanks dat mijn vorige auto gedurende de looptijd redelijk wat problemen kende heb ik toch weer gekozen voor een "volkswagenproduct". Heb overigens ook gekeken naar de 20% varianten van de Mondeo en de 508. Beide modellen konden echter niet tippen aan ruimte die geboden wordt in de SuperB Combi.
De SuperB 1.6 Tdi besteld in de kleur "Platin Grey" met hulpveren op aanraden van een dealer en natuurlijk een trekhaak. Daarnaast een rubber mat voor in de kofferbak erbij genomen (niet off Skoda).
Nadat de auto begin juli afgeleverd was heb ik een nieuwe stalen velg met een gebruikte band gekocht welke dienst doet als reserveband. Tevens de originele krik gekocht bij de dealer.
De eerste km was de lage zitpositie behoorlijk wennen. Vooral de ondersteuning van mijn bovenbenen bleef onder de maat. Om deze reden heb ik mijn oude Scheel stoel weer van zolder gehaald en in de Skoda laten plaatsen. Dit geeft een forse verbetering van het zitcomfort.
Vakantie 2011
Voor het eerst met de caravan achter de Skoda naar Oostenrijk. De trekkracht van de auto is mij 100% mee gevallen. Mijn vorige auto, de Touran, had hetzelfde vermogen maar was geen 20% auto. De overbrengingen liggen iets anders denk ik.
Maar goed, de Skoda heeft het perfect gedaan met 4 volwassenen en een caravan van 1400 kg.
De SuperB is nu een half jaar oud en moet voor zijn eerste beurt. Tot op heden geen noemenswaardige problemen, alleen wil de bagageruimte afdekking niet soepel meer in rollen. Zal de spanning van de veer wel zijn.
Wat een superbak! (63.000 km)
Ik ben weer een half jaar verder en de teller staat op ca. 63000 km. Binnenkort gaat hij voor de 60000 km beurt weg. Ik heb nog steeds niets op de auto aan te merken behoudens het dekzeil boven de kofferruimte. Dit is nog steeds niet opgelost. Vorige keer heb ik een nieuw rolscherm gehad. Nu schiet hij willekeurig half open. Zover ik het kan zien is het niet het scherm zelf maar het kunststofdeel aan zijkant waar hij in loopt.
Verder heb ik mijn 20 jaar oude Scheelstoel laten vervangen voor een ASS stoel. Dit bleek geen overbodige luxe. Binnenkort dus de beurt en daarna gaan de winterbanden er weer onder. Is hij weer klaar voor de winter.
Na 183000 km de auto met weemoed ingeleverd en in een Zafira Tourer gestapt ivm de hoge instap. Ben zeer benieuwd naar deze auto gezien de hoeveelheid negatieve reacties.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Superb Combi 1.8 TSI DSG Ambition Panorama Leder Xenon Trekhaak
- 2010
- 242.123 km

Skoda Superb 1.8 TSI DSG / Xenon
- 2011
- 181.106 km

Skoda Superb 1.4 TSI AMBITIION ORIGINEEL NEDERLANDS ECC AIRCO CRUISECONTROL PARKEERSENSOREN BLUETOOTH TREKHAAK LMV ELECTR.STOEL+MEMORY CHROOM 4X ELECTR.RAMEN/SPIEGELS
- 2010
- 256.010 km
Lezersreacties (0)
Reageren