Skoda Octavia 1.6 16V FSI Elegance (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Octavia 1.6 16V FSI Elegance |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand laatst | 60.000 km |
Skoda Octavia 1.6 FSI Elegance (2005)
- 60.000 km
Sinds mei 2005 rijd ik (als leaserijder) in de Skoda Octavia. Om met de deur in huis te vallen. De auto bevalt nog steeds goed. Ik beschouw mezelf toch wel enigszins als autogek en heb vrij uitgebreide studies gemaakt van het uitzoeken van deze auto. Als alternatieven heb ik gekeken naar De Opel Astra Station, Ford Focus Station, Ford Focus C-Max en Renault Megane Grand Tour. Allemaal stationwagons en een ruimtewagen. Dat mijn keuze uiteindelijk toch is gevallen op de Skoda Octavia hatchback heeft de volgende redenen:
- een kofferbak van 565 liter, die dankzij de grote 5e deur perfect toegankelijk is;
- een destijds nieuw model met een ingetogen, maar naar mijn mening fraaie vormgeving. Ook het interieur vind ik nog steeds fraai vormgegeven met mooie materialen en een mooie geïntegreerde radio (standaard op de Elegance);
- zeer goed instelbare voorstoelen en stuur, waardoor ook met mijn lengte (2,00 meter) een prima zitpositie;
- voldoende ruimte op de achterbank, zelfs in de stand waarin ik de bestuurdersstoel heb staan;
- in de Elegance uitvoering een uitgebreide uitrusting met bijna alle door mij gewenste opties, zoals automatische AC (links/rechts), parkeersensoren achter, lichtsensor, regensensor, lichtmetaal, ramen en spiegels elektrisch, zelfs een automatisch dimmende binnenspiegel;
- opties kosten je niet de kop, voor weinig heb ik een upgrade van de velgen en de geïntegreerde radio + stuurwielbediening en klein leerpakket genomen;
- wat mij betreft qua prijs-/ kwaliteit de beste keuze;
- de technische voorsprong van het VAG-concern, wat bleek uit de nieuwe 1.6 FSI motor met directe inspuiting.
Voor mij was de keuze uiteindelijk dus niet zo moeilijk. En vandaar dat het 'imagoprobleem' waar Skoda nog steeds enigszins mee kampt voor mij op puur rationele motieven absoluut geen drempel meer om voor de Octavia te kiezen.
Nu na vier jaar sturen kan ik stellen dat ik geen spijt heb gekregen van mijn keuze. Uiteraard zijn er ook nog wel wat op- en aanmerkingen, te weten:
- Skoda heeft duidelijk bespaard op de isolatie. Motor- en bandengeluid komt iets te nadrukkelijk het interieur binnen en is vooral bij een toerental tussen 3.500 en 4.000 vrij irritant;
- De standaard bekleding in de Elegance uitvoering vind ik persoonlijk van een iets te goedkope kwaliteit. Het gaat niet kapot, maar het wordt wel vrij snel armoedig;
- Misschien een klein puntje, maar het bevestigingspunt van de vloermat bij de bestuurdersstoel is duidelijk niet op zijn taak berekent. Regelmatig is de vloermat ergens tussen rem- en koppelingspedaal terecht gekomen, wat kan leiden tot gevaarlijke situaties;
- De achterbank is werkelijk keihard en lange stukken zijn daarom niet erg comfortabel;
- Ik heb vooral in de winterperiode een aantal maanden last gehad van een krakend onderstel. Uiteindelijk is dit in drie keer door de dealer verholpen. Deed toch wel sterk afbreuk aan het kwaliteitsgevoel dat de Skoda verder uitstraalt;
- De radioontvangst van de radio Stream is niet geweldig.
De 1.6 FSI is niet overbemeten, maar komt prima van zijn plek en heeft een top die ruim boven de Nederlandse limiet ligt.
Problemen zijn er helaas ook wel geweest En problemen komen altijd ongelegen. Naast het krakende onderstel en de rauwe loop van de motor kwam het grootste probleem afgelopen zomer op weg naar onze vakantiebestemming in Duitsland. Op een heuvelrug in de Belgische Ardennen gaf de auto een melding dat er een fout zat in het motormanagement. Het noodprogramma zorgde ervoor dat ik de heuvels niet meer normaal opkwam en de auto aan de kant moest zetten. Toen begon de ellende. Eerst heeft een Belgisch garagebedrijf geprobeerd de auto te herstellen. Zonder succes. Ook de Nederlandse Skodadealer kwam er in eerste instantie niet uit. Uiteindelijk is de gehele motor vervangen, want er was het nodige in de motor afgebroken. Een slechte zaak en ook reden voor de Skodadealer om garantie te claimen bij Skoda Nederland (oftewel Pon). Wat was ik blij dat ik het een leaseauto betreft!
Binnenkort loopt de Skoda uit de lease. Dat de volgende auto geen Skoda wordt heeft niets te maken met bovenstaande ervaringen. Ik vind de auto nog steeds mooi en sta nog steeds volledig achter de keuze die ik vier jaar geleden heb gemaakt!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren