Skoda Octavia 1.6 Ambiente (2008) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | Octavia 1.6 Ambiente |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 130.000 km |
KM-stand laatst | 288.500 km |
6 jaar ervaring
- 288.500 km
De auto heb ik gekocht in februari 2015 waarbij de kilometerstand toen 130.000 was. Ik was op zoek naar een auto op LPG met een betrouwbare motor. Ik kwam de Skoda Octavia (Ambiente uitvoering) tegen op internet bij een (toen nog) Skoda dealer in de buurt. De auto stond er ongeveer 3 maanden. Met de verkoper kon ik goede afspraken over de prijs en de voorwaarden maken (ik had geen inruil).
De BOVAG garantie heeft zich uitbetaald. In de 6 maanden waren er veel storingen:
- Lampjes van de wijzers in het dashboard die niet branden.
- Alle wijzers in het dashboard die uitvielen.
- Stuurbekrachtiging die uitviel.
- Aircocondensor.
In de jaren erna waren er regelmatig kleine mankementen:
- Bougiekabel vervangen (2015).
- Scheurtje in de PLG leiding (2016).
- Gescheurde vacuümslang (2017).
- Bougies vroegtijdig vervangen (2019).
- Motormanagement lampje die blijft branden (2020).
- Draagarmrubbers voorzijde (2021).
Daarnaast zijn er grote reparaties geweest:
- Revisie versnellingsbak (2017).
- Cilinderkop vervangen (2019).
- Relais vervangen omdat de auto totaal stilviel en is weggesleept (2020).
Zo terug kijkend een hele opsomming. Toch was het redelijk verspreid over 6 jaar. En het rijden in de auto bevalt me echter goed (hierover later meer). Daarbij is de hulpvaardigheid van de garage prima.
Ik heb zelf nog een aantal dingen aangeschaft:
- Extra boxen in de achter portieren. Ik rij regelmatig met mensen op de achterbank (carpoolen, sportwedstrijden, familie bezoek). Over het geluid ben in heel tevreden.
- Parkeersensoren achter.
Waarom heb ik voor deze Octavia gekozen? Zoals ik al schreef was ik op zoek naar een auto op LPG. Het liefst met voldoende ruimte, ook op de achterbank. Op diverse sites had ik gelezen dat de 1.6 MPI motor betrouwbaar op LPG zou rijden. Die betrouwbaarheid viel toch tegen, aangezien bij 230.000 km de cilinderkop toch gereviseerd moest worden. Verder was Cruise Controle, airco en een trekhaak een must. En zo kwam ik bij Vruggink in Halle terecht. Tijdens de proefrit vond ik de auto rust uitstralen, ondanks dat het toerental best hoog is (3600 bij 120 km/u). Ik kon een goede deal sluiten.
In de tijd erna merkte ik wel dat de auto met geringe zijwind zwabberig was. Ik heb toen de schokdempers achter vervangen en dit verbeterde wel wat. Drempels waren ook een ramp: de trekhaak raakte die vaak, zeker wanneer er extra mensen in de auto zaten. De extra hulpveren achter bleken een uitkomst. Nu rijdt de auto stabieler en hangt minder door.
Dingen die mij erg bevallen en dit zijn de reden dat ik nog steeds in deze auto rijd:
- De voorstoelen zitten fantastisch. De rugleuning is lang genoeg, goed van vorm en biedt voldoende zijwaartse steun. De zittingen zijn ook lang genoeg om de bovenbenen goed te ondersteunen en ook hier is er voldoende zijwaartse steun. De stoelen zijn goed instelbaar, zeker in de hoogte wat ik erg prettig vind.
- Op de achterbank is veel been - en hoofdruimte. De achterbank is wel geforceerd naar achteren geplaatst. Dit merk je, omdat de zitting wat tussen de wielkasten zit. Hierdoor schuiven 3 personen wel naar elkaar.
- De motor is vrij stil voor de leeftijd. Ik besef dat nieuwe auto’s nog stiller zijn, maar deze is ruim 12 jaar oud en heeft nu 285.000 km gereden. Ik ben heel tevreden met het algehele comfort.
- De grote bagage ruimte in combinatie met de grote achterklep. Hierdoor is het een sedan met station eigenschappen. Natuurlijk, de Combi heeft nog meer ruimt. Maar dat is deze uitvoering niet.
- De (handbediende) airco werkt prima. In de afgelopen jaren is de koelvloeistof 1 keer aangevuld en is de airco 1 keer gereinigd. Nu houdt de airco de temperatuur goed stabiel en zorgt in de winter voor droge ruiten.
- Ik rijd veel op Cruis Controle. De handle was even wennen, maar de snelheid wordt goed vast gehouden bij heuvel op en af.
- De breedstralers geven in het donker op de B-wegen extra licht in de bermen.
Ik ben een rustige rijder, anticipeer veel en rijd met de stroom mee. Op LPG is het gemiddelde verbruik 1 op 11. Nu met de max van 100 km/u zelfs 1 op 12. Ik rijd vooral woon-werk verkeer op de snelweg. Na de cilinderkop revisie is het olieverbruik iets toegenomen. Ik moet elke 10.000 km 1 liter (5W30) bijvullen. Er zijn weinig andere zaken vanwege slijtage vervangen. Natuurlijk wel banden, ruitenwissers en af en toe lampjes. Maar andere dingen als de uitlaat, remschijven / blokken, dynamo, startmotor en koppeling nog niet. De garage hanteert een vreemde onderhoudsmethode die waarschijnlijk typisch VAG is. Het is een systeem met Longlife beurten waarvan ik de logica niet kan volgen. Ik merk dat er geen overbodig werk wordt verricht en vertrouw hen hierop. De motor is voor mij sterk genoeg. Ik kan er gemakkelijk 1000 kg mee trekken. Ook acceleratie vind ik voldoende: inhaalmanoeuvres gaan prima wanneer je even terug schakelt.
Blijf ik nog lang in de Skoda rijden? Zolang het extra onderhoud binnen de perken blijft, denk ik dat ik nog een tijdje de auto houd. Ik redeneer ook vooral economisch en weet dat de afschrijving de grootste onkostenpost is. Daarom rijd ik gemiddeld ook lang in 2-de hands auto’s. Natuurlijk: de revisie van de versnellingsbak en de cilinderkop kostten samen ongeveer € 3500. Maar gekeken naar de aanschafprijs (€ 9000) en de huidig dagwaarde (€ 1500 schat ik) heb ik in 6 jaar € 7500 hierop afgeschreven. En dat over ongeveer 160.000 km. De auto ziet er van buiten nog goed uit en het interieur is netjes. De stoelen zijn niet uitgezakt. Verder ik heb nog geen behoefte aan een display met allerlei icoontjes. Zeg maar dat ik voldoende heb aan Simply Clever.
Een volgende auto zal waarschijnlijk een plug-in hybride zijn. Op mijn woning liggen zonnepanelen waarmee ik een overproductie heb van ongeveer 2000 kWh. Deze kan ik dan mooi gebruiken. Mijn woon-werk afstand is 45 km, zodat ik ongeveer deze afstand op 1 accu kan afleggen. Op mijn werk kan ik deze dan weer laden voor de terug reis. Ik ben nog wat schuw om volledig elektrisch te rijden vanwege de actieradius en de tijd die je bij grote afstanden (vakantie) onderweg kwijt bent voor het laden (aan de snelweg). Daarnaast verlang je dan soms wel elektriciteit te moeten “tanken” wanneer je bij b.v. familie op bezoek bent. Ik weet niet of zij daar op zitten te wachten; het is dan of zij de brandstof moeten betalen voor mijn komst.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.