Skoda Kodiaq 1.5 TSI iV PHEV Sportline Business (2025)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Kodiaq 1.5 TSI iV PHEV Sportline Business |
---|---|
Versnellingen | 6, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2025 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand laatst | 2.474 km |
Aankoop en de eerste twee weken
- 2.474 km
Ik mocht een nieuwe lease auto uitzoeken en deze moest voldoen aan een aantal criteria. Mijn persoonlijke uitgangspunten waren ruimte (3 kinderen en een hond), comfort, elektrisch of plug in. En de criteria van mijn werkgever waren dat de auto in de top 50 van de verkopen 2024 moet staan, geen chinees, en geen opzichtige kleur. Elektrische auto's die ik interessant vond waren de Audi Q4 45, BMW iX1 20 sdrive, Peugeot 5008 en de VW id7 tourer. Qua Plug-ins de Skoda Kodiaq, VW Tiguan/Tayron, Toyota Rav4, Cupra Formentor/Terramar, Ford Kuga, Mazda CX60 en de Peugeot 5008.
Hierna heb ik me op Autoweek ingelezen in alle modellen en deze met elkaar vergeleken. En deze auto's geconfigureerd op de websites van de merken en die van de leasemaatschappij. Hierdoor vielen qua ruimte in de kofferbak de Ford en de Cupra's af, te klein of niet praktisch. En door het samenstellen op de site van de leasemaatschappij vielen er nog meer af. De Mazda en de Toyota werden te duur in leasebedrag per maand. Dus op naar de dealers!
Eerst eens bij onze lokale VW dealer binnengestapt. Na een tijdje (kwartiertje) rondgelopen te hebben en diverse modellen te hebben bekeken en gevoelt hoopte ik op een contact met een verkoper, maar helaas, ze hadden totaal geen interesse in mij. Toen maar naar de buren van Audi. Warm onthaal en de verkoper heeft mij de Q4 uitgebreid laten zien. Mooie auto, maar de zit op de achterbank was wel wat krap voor drie (grotere) kinderen en de benen zaten behoorlijk opgetrokken. Stiekem even de Q6 bekeken en deze zat voor en achter veel beter. Echter kon ik alleen de basisversie kiezen zonder enige optie. Deze was echt te kaal... Daarna even naar de Peugeot gereden en de 5008 bekeken. Mooie ruime auto, en ik kon de GT uitvoering kiezen. En de zeven stoelen zou toch wel weer handig kunnen zijn. Jammer genoeg kon ik niet wennen aan de cockpit. En na de tests over deze auto kwam ik erachter dat deze het ook niet zou worden. Volgende stop: BMW. Na een hartelijk ontvangst in Noordwijk heeft de verkoper me de iX1 laten zien. Na deze positieve bezichtiging heb ik een afspraak voor een proefrit gemaakt. De auto stond netjes klaar en de proefrit beviel goed. Alleen de actieradius viel behoorlijk tegen. Met vakanties zou ik elke 2 uur (door de 5 personen en een dakkoffer) aan de oplader moeten staan. Dit wordt het niet. Jammer want wat een heerlijk rijdende auto! Ernaast was nog een andere VW dealer en daar weer uitgebreid diverse VW's bekeken. en na een kwartier zonder aangesproken te worden door de verkoop ben ik weer weggegaan. Jammer, want de iD7 sprak me zeer aan.
De zaterdag erna heb ik proefgereden met de Skoda Kodiaq. Ik kon de sportline business versie kiezen met nog wat opties. de testauto was nog voorzien van een paar extra opties zoals het glazen dak en de 20' velgen. De proefrit beviel erg goed, goede stoelen, de ruimte op de achterbank en de enorme kofferbak. Dit moest hem worden! Via de lease maatschappij kreeg ik een nieuwe voorraadmodel aangeboden en had alle opties die ik wilde, zelfs de kleur was goed. En deze is besteld en kon ik 3 januari ophalen in Duiven. De kleur is steel gray met de standaard 19'velgen. Verder had ik nog het Winter pakket, Comfort pakket, Trekhaak met trailerassist en het parkeerpakket.
Comfort
Na het ophalen van de auto heb ik weinig nog gereden omdat ik ziek was. Maar afgelopen weekend ben ik met 3 vrienden een lang weekend naar Oostenrijk geweest om te (apres)skiën. Auto volgeladen met 3 paar ski's skischoenen en een hoop tassen. Paste prima met de middelste zitplaats omgeklapt. Voldoende zitruimte voor iedereen. De dubbele draadloze laders voorin en alle usb poorten werden goed gebruikt, de navi werkte goed, Apple Carplay was ideaal en draadloos. Voldoende aflegruimte voor onze drankjes, eten en andere meuk.
Na de rit van bijna 1000km in 9,5 uur stapte we ontspannen uit.
Prestaties
De rit verliep goed en spoedig ondanks de vele wegwerkzaamheden in Duitsland. De Adaptische cruisecontrol was even wennen met de verkeersborden herkenning. Maar dat wende snel. Gewoon op tijd de nieuwe snelheid instellen. De auto voelt erg stabiel aan, ook op hogere cruisesnelheden. Het vermogen van de motor is prima. In de gewone D stand is het prima, Af en toe bewust de Sport stand gekozen zodat de auto net wat sneller reageert.
Kosten
Het verbruik vanaf aflevering tot nu is best fors. 7,6l/100km en 1,8kw/100km. Maar dit komt op 2000 km rijden van en naar Oostenrijk met redelijk hoge snelheid. Bij 150 op de teller is het verbruik gewoon 1:8-1:12. Maar ja, het maakt niet veel uit voor mijn privékosten, aangezien ik de buitenland tankbonnen voor 60% kan declareren.
Maar de komende tijd zal ik met het gewone woon-werk verkeer een stuk zuiniger rijden.
Het valt me wel op dat laden aan de laadpaal niet echt goedkoop is. €0,61 per kW, thuis maar €0,25. Dus in theorie (bij ca 100km op een acculading) kost een km rijden bijna 14 cent aan de laadpaal en als ik thuis zou laden slecht 5,5 cent per km.
Betrouwbaarheid
Daar kan ik kort over zijn. Er is nog niks stuk!
Al met al ben ik erg tevreden met de Skoda Kodiaq!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.