Skoda Kodiaq 1.5 TSI Greentech ACT Sportline Business (2020)

autoreview

Skoda Kodiaq 1.5 TSI Greentech ACT Sportline Business (2020)

Signalement

UitvoeringKodiaq 1.5 TSI Greentech ACT Sportline Business
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2020
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf7 km
KM-stand laatst170.000 km
Lezerswaardering: 21%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Familiebak

  • 7 km

Gister de Skoda opgehaald bij de dealer. Dus net pas de eerste 250 km ervaring. Dus geen ellenlange verhalen nog over betrouwbaarheid, verbruikskosten en dergelijke maar wel over de eerste ervaringen en dan met name met betrekking tot de bediening.

Moet zeggen dat de bediening redelijk intuïtief werkt. Waar het in de PHEV nog wel eens een zoekopdracht was waar wat te vinden was. Heb 2 jaar met wintertijd rondgereden. Vooral in het begin was het wel even wennen om met het lane departure system te rijden in combinatie me de adaptieve cruise control. Maar ook dit wende vrij snel waar ik in het begin wel wat huiverig was. Instellingen overall zijn goed te doen maar ik heb zo'n vermoeden dat er nog wel wat functies opzitten waar ik nog geen weet van heb. Volgende update zal worden als we wat meer kilometers hebben gemaakt want over het overall gebruik valt geen zinnig woord te melden nog.

50,000 km verder

  • 50.000 km

Zo inmiddels in anderhalf jaar tijd 50.000 km verder. Eigenlijk valt er zeer weinig te melden anders dan dat de auto nog geen klap verkeerd heeft gedaan. Stoelen zitten uitmuntend en de 50.000 km zijn voorbij gevlogen. Zo hard dat ik er een ID3 naast gekocht heb omdat de kilometers wel erg hard gingen met 84 km enkele reis woon/werk verkeer. Verbruik valt me alleszins mee. De PHEV was zuinig tot 100 km/u en daarna ging hij zuipen als een tempelier. De Kodiaq rijdt ongeveer 1 op 13. Verder blij met alle aangestreepte opties als verlichting, virtual cockpit en lane assist. Was even wennen in het begin maar inmiddels zou ik niet zonder willen,. Zoals gezegd weinig nieuws onder de zon.

5 jaar voorbij gevlogen

  • 170.000 km

Zo maar even een korte update. De kilometers en de jaren zijn voorbij gevlogen. Helaas heeft die net niet de finish gehaald door een storing in de dsg. Met afstand mijn fijnste lease auto. Qua ruimte, comfort, alledaagse bruikbaarheid. Heb nog aan de leasemaatschappij gevraagd om hem over te nemen maar de prijs was met storing zeker niet markt conform te noemen. Wel jammer had hem in dat opzicht echt wel in het hart gesloten. In 5 jaar tijd 0 storingen gehad. Op de dsg op het einde na. Enige dissonantie was wellicht dat iets meer vermogen ook wel prima geweest was. Had hem als de prijs goed geweest was zo nog 5 jaar kunnen rijden en dat zegt wel wat.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.