Seat Ibiza 1.9 TDi 130pk FR (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Ibiza 1.9 TDi 130pk FR |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
In juni 2004 heb ik de FR gekregen met als aanvullende opties klimaatregeling en navigatie af-fabriek. Twee opties die ik nu niet meer zou willen missen.
De motor is een heerlijkheid. Vooral in de derde versnelling werkt het verslavend. Bij 40 km/h in z"n drie, en doortrekken tot 120 km/h. Als een raket.
De zezde versnelling is overigens het meest waardevol, deze brengt rust op de snelweg. Bij 140 km/h zorgt deze ervoor dat de motor 2800 tpm draait.
Het onderstel is er vooral voor bedoeld om lekker te sturen over buitenwegen, in de stad en op wat minder strak asfalt merk je al snel dat de vering en dempers vrij hard afgesteld staan. Op de snelweg daarentegen spoort hij als een trein.
Als je ruimte zoekt om bagage mee te nemen of om kleine spulletjes in het dashboard kwijt te kunnen, dan moet je deze auto niet hebben.
De standaard verlichting van de Ibiza is ronduit slecht te noemen, daarom heb ik xenon-verlichting genomen. Dit omdat je meer dan de helft van het jaar in het donker rijdt.
Deze auto kun je samenvatten als een echte rijdersauto en niet als gezinsauto. Iedere ochtend zorgt ie voor een glimlach op het gezicht van de bestuurder.
PROBLEMEN
Het navigatiesysteem/cd-wisselaar (Blaupunkt TravelPilot DX) is tot nu drie keer uitgevallen tijdens het rijden. Dit is te voorkomen door niet te snel twee toetsen nadien in te voeren.
Een parkeerplaats zoeken, auto uit zetten, starten, verhielp in alle gevallen het euvel.
Verder probleemloos tot nu toe.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren