Renault Twingo (1994) #5
autoreview
Signalement
Uitvoering | Twingo |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 130.000 km |
KM-stand laatst | 134.600 km |
opnieuw een Twingo (mijn derde!)
- 130.500 km
Wij hebben een tweede auto nodig, maar ons budget laat geen grote aankoop toe. Daarom op zoek gegaan naar een auto die binnen het budget past. Er is genoeg te koop voor € 1000,- of lager, maar het meeste is niet echt veel. Of het zijn oude roestbakken of er is op de korte termijn voor vele honderden euro's aan onderhoud noodzakelijk. Veel aanbod van deze prijsklasse is vaak niet eens APK-gekeurd, dus als je niet uitkijkt kom je zo boven je budget uit.
Ik heb deze gekocht met APK, maar zonder onderhoudsbeurt.
Dit is mijn derde Twingo, dus ik weet waar in aan begin. Het is er één van het eerste type, maar waar al wel enkele kleine verbeteringen aan gebeurd zijn, vergeleken met het eerste jaargang van de Twingo. Er zitten namelijk gordelspanners in en de bediening van de rechter buitenspiegel is ook van binnenuit mogelijk. Verder zit er de "oude" motortype in, met als grootste voordeel: een distributieketting ipv een distributieriem. Deze hoeft niet regulier vervangen te worden. Dat scheelt dan ook weer onderhoudskosten. Verder geen elektrische toeters en bellen (wel een claxon (mooi Frans hè?), dus toch een toeter). De staat van de auto is heel behoorlijk. Heel weinig roest, geen bijgeluiden, schoon en netjes, al moest ik dat laatste wel zelf doen, dat was onderdeel van de deal met de leverancier.
Qua rijden is het vertrouwd: niet echt precies sturen, lawaaierig, zachte stoelen, flink overhellen in bochten, geen scherpe remwerking en schakelgedrag. Wel een laag verbruik, voldoende prestaties, een leuke vormgeving, comfortabel rijgedrag, goedkoop in belasting en verzekering (ik kon alleen maar WA verzekeren, dus heel goedkoop) en er zijn volop onderdelen verkrijgbaar die het onderhoud voordelig kan maken.
De auto is door de Renaultdealer helemaal nagekeken. Grote mankementen zijn niet gevonden, alleen maar kleinigheidjes. Daar ga ik binnenkort mee aan de slag.
Eerst maar eens gaan genieten van de eerste veilige kilometers.
Het eerste onderhoud
- 131.500 km
En dan was het zover, aanpakken wat nodig is voor onderhoud.
Na een paar weken rondrijden kijken wat er nodig is. Best wel wat:
- Koelvloeistof bleek gewoon water te zijn.
- Olie was al twee jaar niet vervangen.
- Bij het remmen trok de auto scheef.
- Hij stinkt vreselijk naar tabaksrook.
- De hoedenplank is kapot.
- Na een lange rit lag er een plas water onder de auto.
- Er zaten geen wieldoppen op.
- De pedaalrubbers waren gescheurd.
- Het reservewiel was kapot.
Deze Twingo had dus al lange tijd geen onderhoud gehad. Ik denk dat de vorige eigenaar dacht: "weg met dat ding". Oké, nu het belangrijkste: de kosten. Heel wat voor zo'n oude auto. Maar... nu kan hij voorlopig vooruit!
Een nieuw setje voorbanden (de beste van de slechtste ligt in de bak van de reservewiel). Kosten € 100,-
Een nieuwe hoedenplank. Kosten € 20,- bij een autosloperij.
Nieuwe originele wieldoppen. Kosten € 27,- inclusief verzenden van Marktplaats.nl.
Een spuitbusje met spul dat geuren "verwijdert" bij Halfords.
Een grote beurt bij de Renaultdealer, waar de volgende werkzaamheden zijn gedaan:
Olie verversen, oliefilter vervangen, ruitenwissers voor en achter vervangen, radiateur vervangen, koelvloeistof vervangen, thermostaat en -schakelaar vervangen, remklauwgeleiders vervangen, onderdeeltje voor de achterremmen vervangen, nieuwe originele matten, nieuwe pedaalrubbers en een Privilège-pas met APK, routeservice, zomer- en wintercheck, eventuele band- en lampenreparaties. Kosten € 778,-.
Eerlijk gezegd, blij dat ik bij de dealer ben geweest. Ondanks de kosten zagen zij wel direct dat er van alles mis was met de remmen (ondanks de goede staat van schijven, blokken en trommels!), maar ook dat er van alle mis was met de koeling van de motor. De onderdelen waren vlot voor handen.
Nu het onderhoud een soort reset heeft gehad, kan ik met gerust hart rondrijden. Je kan aan de auto niet zien dat hij al 16 jaar oud is!
Oh ja, het benzineverbruik was nu 1:17, daar kan je ook in onze tijd met al dat milieu- en co2-uitstootgeweld nog steeds mee aankomen!
Verder is het genieten van mijn youngtimer, waar ik tegen een hele lage bijtelling toch "modern" en veilig kan rijden.
- 133.000 km
Nu een paar maanden verder. Het opvallende is dat de Twingo - na een paar tankbeurten met speciale benzine van de Esso - vlotter en zuiniger rijdt. Een tijdje startte hij met een "rookpluimpje", nu niet meer. De maximum snelheid is ook flink opgelopen. Toen ik 'm net had haalde ik met moeite 145 km/u op de teller, onlangs 167 km/u (jawel illegaal op de snelweg...). Hij trekt ook beter door. Dit soort benzine heeft dan toch wel resultaat. Daarnaast is het verbruik gedaald naar van 1: 16,5-1: 17 naar 1: 18,2! Niet slecht, voor een oud bakkie van 16 jaar!
Wintercheck
- 134.500 km
De Twingo houdt zich goed. Uit de controle is gebleken dat de accu zwak werd, dus vervangen.
Verkocht
- 134.600 km
Een korte en krachtige bezit van de Twingo eindigt in een inruil.
De Twingo begint wel wat ontstekingsklachten te krijgen (op drie cylinders lopen). Maar ik liep tegen iets mooiers aan, dus daar gaat mijn kleine trouwe vriend.
Achteraf jammer dat hij zoveel achterstallig onderhoud heeft gehad. Ik had de indruk dat het onderhoud nog niet klaar was. Alles stapje voor stapje. Wat je ook deed, het blijft een oude auto. Verder is het een prima auto, zeker als je 'm vaak voor korte stukjes gebruikt. Het verbruik was 5,75 liter per 100 km = 1:17,4. Niet slecht voor alleen korte stukjes!
Ik hoop dat de volgende eigenaar/eigenares en nog veel plezier aan heeft.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.