Renault Scénic 1.5 dCi 100pk Expression Comfort (2004)

autoreview

Renault Scénic
Renault ScénicRenault ScénicRenault ScénicRenault ScénicRenault ScénicRenault ScénicRenault ScénicRenault ScénicRenault Scénic - interieurRenault Scénic - interieurRenault Scénic - interieur

Signalement

UitvoeringScénic 1.5 dCi 100pk Expression Comfort
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na jaren met veel pezier Volkswagen gereden te hebben, eens gekozen voor een Renault (mede omdat deze toch wel erg veel standard opties heeft).

Het comfort in de stoelen is uitstekend, ook op de lange ritten geven deze geen probleem. Alleen jammer van de gebruikte materialen in de auto, nogal plastic. Verder zijn de mogelijkheden qua binnenruimte optimaal, van een fijne gezinsauto tot kleine verhuiswagen.

Ondanks dat het een diesel is moet de motor flink op toeren gehouden worden om vlot mee te willen komen. Verder vind ik het aantal toeren/minuut bij 120 km/h nogal hoog ruim 3500 rpm. Dit komt niet echt ten goede van het binnengeluid.

Verder hadden ze beter bij Renault iets minder gates op de auto kunnen stoppen en iets meer uit kunnen geven aan kwaliteit. De regensensor bijvoorbeeld is al tweemaal vervangen en nog steeds staan de ruitenwissers bij het minste in de snelste stand over het voorruit te swiepen. Ook zijn de bandenspanningsmeters niet echt van hoge kwaliteit, deze zijn nu al meerdere malen ver vangen.

Nu bijna twee jaar verder moet ik bekennen dat ik spijt heb ooit de overstap gemaakt te hebben van Volkswagen naar Renault. De volgende auto wordt gewoon weer een Volkswagen.

PROBLEMEN

Vanaf het begin een niet functionerende regensensor vervangen bij kilometerstand 15.000 (later nogeens bij kilometerstand 90.000).
Vanaf kilometer stand 30.000 trillingen in het stuur. Slechts driemaal terug geweest en 15.000km verder, Is er uiteindelijk besloten om er twee nieuwe voorbanden op te zetten. Sinds dien vas het probleem over, jammer dat de dealer tot driemaal toe beweerde de banden gebalanceerd te hebben?
Bij kilometer stand 45.000 gemeld dat de ruitenwisser achter soms niet meer reageerd wanneer je deze aanzet, nieuwe moteor geplaats
Vanaf kilometerstand 55.000 begon de auto bij stationair draaien van de motor zwaar te trillen. Pas bij kilometer stand 98.000 wist men het euvel te verhelpen, was toen de auto meer dan beu. Bleken de motorsteunen te zijn.
Tussen kilometerstand 80.000 en 95.000 viel vermogen weg. Auto reageerde absoluut niet meer op het gaspendaal.
Bij 110.000 kilometer nieuwe accu.
Bij kilometerstand 152.000 wederom een nieuwe motor voor de achterruitenwisser omdat deze weer regelmatig niet reageerde.

4,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Renault Scénic

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.