Renault Mégane Coupé TCe 130 Dynamique (2009)

autoreview

Renault Mégane Coupé TCe 130 Dynamique (2009)

Signalement

UitvoeringMégane Coupé TCe 130 Dynamique
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2016
KM-stand bij aanschaf94.500 km
KM-stand laatst106.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Mijn eerste eigen auto!

  • 106.000 km

Toen ik begon met studeren was er een belangrijke keuze: mijn eerste auto of op kamers in een studentenstad. Uiteindelijk is het die eerste keuze geworden. Na een zoek periode van een maand, uiteindelijk bij een Renault Megane Coupe uit 2009 terecht gekomen. Mijn eerste auto moest iets aparts worden, niet een auto die je al op iedere straathoek tegen komt. Na het bekijken van veel verschillende modellen van mijn favoriete merken Saab en Renault, uiteindelijk op deze uitgekomen. Saab had eerst de voorkeur, maar vanwege het toch wel flink hogere gewicht van de Saab 9-3 en de daarbij komende extra kosten, toch voor de Renault gekozen.

De eerste twee jaar met deze auto zijn erg goed bevallen. Dit Coupe model rijdt toch net even spannender dan de “normale” 5-deurs varianten. Je merkt aan besturing en ook flink aan het onderstel, dat deze auto toch anders ontwikkeld is. Onderstel kan met slecht wegdek toch wel aan de harde kant door komen, echter vind ik dat momenteel nog helemaal geen probleem. Daarentegen gaat hij wel weer heel strak en fijn de bocht om, waar ik meer waarde aan hecht dan aan een zijdezacht onderstel. Ik houd wel van het “sportief” nemen van een bochtje zo op z’n tijd en dit kan met deze auto erg goed. De auto leunt bijna niet op een kant in een bocht en de grens van de grip ligt ook flink ver weg voor op de openbare weg. De 6-bak schakelt ook erg fijn, je schakelt nooit fout of in de verkeerde versnelling.

Ondanks de ontbrekende achterdeuren kunnen er ook op de achterbank niet heel lang gegroeide mensen prima zitten. Beenruimte valt erg mee, mede doordat deze auto exact even lang als de 5-deur is. Kofferruimte is ook prima in orde, waardoor het gebruiksgemak van deze auto niets te wensen overlaat. Stoelen zitten erg prima, misschien wat aan de korte “Franse” kant, maar dat is met mijn lengte van 1.80 meter verder geen probleem.

Wat maakt deze auto nu verder zo prettig in gebruik? Het grootste pluspunt van deze auto, naast zijn rijgedrag, vind ik toch de keyless-entry en keyless-go van deze auto. Ondanks dat de auto van 2009 is, zit dit systeem er toch gewoon op! Kunnen flink wat merken tegenwoordig zelfs nog wel wat van leren denk ik. Het prettige van de versie van Renault van dit systeem is, dat wanneer je wegloopt bij de auto met de sleutel in je broekzak, de auto zichzelf afsluit met een soort van piepsignaal. Je kan dan ook nooit vergeten je auto te sluiten.

Zijn er dan helemaal geen nadelen? Jawel die zijn er wel. Dat is voornamelijk het verbruik. Dit ligt meestal toch wel rond de 9,0-9,5 liter per 100 km. Waarschijnlijk heeft dit ook wel voor een deel met mijn rechtervoet te maken, maar ook als ik hem rustiger rijd, wordt dit niet direct heel veel beter.
Daarnaast is een veelvoorkomend probleem bij dit model de elektrische raam aan de bestuurderskant. Als je deze dichtdoet, moet je de raam altijd net een heel klein stukje terug omlaag doen. Dit is echt maar 1 of 2 millimeter, maar dit maakt wel een heel erg groot verschil in het geluid dat de auto in komt van buitenaf door wind etc. Als je dit eenmaal weet, is het geen al te groot probleem om mee te moeten leven.

Al met al ben ik erg tevreden over de auto. Qua onderhoud heeft hij ook alleen de standaard onderhoudsdingen nodig gehad, verder geen kosten aan gehad dus. Deze zomer staat nog een mooie vakantie met de auto naar Italië op de planning, hierna zal ik nog een update op mijn review plaatsen! Maar als iemand op zoek is naar een redelijk sportieve auto, voor een stuk minder geld dan bijvoorbeeld een Scirocco of iets dergelijks, zou ik zeker deze auto aanraden om eens te bekijken.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault Mégane

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.