Renault Austral (2023) #2

autoreview

Renault Austral (2023)

Signalement

Bouwjaar2023
Jaar van aanschaf2023
KM-stand laatst29.616 km
Lezerswaardering: 75%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De fijne Austral

  • 5.311 km

In november, uit het boekje, een Austral full Hybrid techno besteld. Een voorraad model omdat ik mijn oude Kadjar diesel snel wilde inruilen vanwege o.a. versleten winterbanden.
Eerst test gereden met een Arkana. Super fijne en zeer zuinige auto maar niet geschikt voor mij vanwege mijn rug, ik heb een rechte, hoge zit nodig. Een andere reden is overigens geweest dat jonge 2e hands autos ook hartstikke duur zijn. Daarom gekozen voor een nieuwe Austral.

De witte Austral met zwart dak ziet er fraai uit. De belijning en verlichting komt extra mooi uit bij een witte Austral.
De 2e dag gelijk naar Oostenrijk. Wel wennen, maar ook snel gewend aan de handige bediening van het snelle en duidelijke Rlink Google systeem. De schermen zijn super fraai. De Kadjar was ook een automaat dus daar hoefde we niet aan te wennen. Wel aan de stuurbediening van de automaat. Die zit op zich niet verkeerd maar toch al vaker deze hendel gekozen in plaats van de ruitenwisser :).

Het rijden.
De hybride auto rijdt heerlijk en de overgangen tussen benzine naar elektro moter verlopen soepel. Bij lagere snelheden hoor je iets meer van de motor omdat dan met hoge toeren de accu snel wordt bijgeladen. Elektrisch rijdt de auto heerlijk en geruisloos. De auto is sowieso stil.
Een hybride remt af op de elektro motor als je de rem los laat en daarmee laadt de accu op. Is ook even wennen maar uiteindelijk vind ik het veel fijner rijden. Er zijn 3 standen van energie terugwinning: gering, gemiddeld en maximaal. Ik stel deze op de snelweg in op gemiddeld maar zo in een dorp of stad op maximaal. Dan heb je bijna geen rem meer nodig.
De draaicirkel is klein en dus heel fijn.
Met 200 pk zit er veel vermogen in de auto en met de turbo is het een snelle auto (zeker tov mijn Kadjar diesel).
Wil je zuinig rijden dan is al dat vermogen wel een aandachtspunt.
Er zitten 3 rij-standen op de auto: eco, comfort en sport.
Bij sport krijg je een vinnige, snel reagerende sportieve auto. Eco rijdt ook prima behalve als je op 60 km wegen zit. De motor wordt dan wat teveel geknepen naar mijn gevoel. Boven 80 km/h is het prima. De comfort stand rijdt sowieso prima.
De auto heeft een trekhaak en is een prima trekauto. Mag ook 1500 kg trekken.

Het verbruik.
De 1e 2 ritten naar Oostenrijk, waarbij de auto nog ingereden moest worden, met 120 km per uur gemiddeld een verbruik van 1 op 17. Daarna, in Nederland, boven de 1 op 18. Dit was op bredere winterbanden en nu op zomerbanden voor het eerst 1 op 20.
Opmerking is dat de auto op de afstandsteller, op de winterbanden, 4,5% minder kilometers aangeeft dan dat ik werkelijk rijd. Daarom rijdt de auto nog wat zuiniger dan dat je denkt.

Het comfort.
De zit en de stoelen vind ik geweldig. Geen centje pijn om 850 km op een dag te rijden. De 12 inch schermen zijn geweldig. En weer ouderwets een verschuifbare achterbank. Dat is in mijn geval toch een fijne optie.
De klimaat controle heb ik op ECO ingesteld omdat deze anders te hard gaat ventileren als de auto koud is. Het gaat op eco allemaal wat geleidelijker. De auto is snel verwarmd.
Het is een ruime auto met ruime kofferbak. Ondanks de accu onder de bodemplaat in de kofferruimte is er daar nog steeds voldoende plaats voor spullen die anders los in de kofferbak liggen.

Opmerkingen.
Dit model heeft geen adaptieve cruise control. Nadeel van deze cruise control is dat de auto heftig reageert als je de cruise control inschakelt: bijvoorbeeld na een rotonde bij 40 km/h snelheid en de cruise control ingesteld staat op 80 dan schiet de auto snel naar de 80..
Tip is ook dat als je de cruise control inschakelt je eerst het gas loslaat om het snukken van de auto te voorkomen.

Verder lukt het nog niet om via USB C media bestanden op het systeem te zetten: deze actie ligt nog bij de dealer.

Wordt vervolgd!

PS ene Bas van Putten heeft een review geplaatst in NRC maar ik snap zijn review echt niet of niet echt. Het beeld komt niet overeen met wat ik ervaar.

De Austral is tot op heden een zalig reis- en trek auto.

Gr René

Een steeds fijner Austral

  • 6.248 km

Even wat foto's toegevoegd.
Dan zie je dat de achterlampen mooi uitkomen bij deze witte auto.
Ondertussen gewend aan deze cruise control en kan er prima mee uit de voeten.
Het verbruik was bij de laatste rit ook weer 1 op 20. Dus prima.

Het is ook een perfecte trekwagen voor de aanhanger. Met 400 kg op ons aanhangertje merk je nog nauwelijks dat er iets achter de auto hangt!

Laag verbruik!

  • 9.173 km

Als foto heb ik de verbruiksgrafiek toegevoegd en een schermafbeelding van de tankbeurt van vandaag (10/5). Meer dan 1050 km gereden op 1 tank met een verbruik van 4.5l op 100 km. Ben zeer tevreden.

De vorige tankbeurt laat een dip in de grafiek zien. Daar is 200 km met een aanhanger gereden en tevens een lekker sportieve rit gereden (in de sportstand natuurlijk).

Het probleempje met de usb stick is nog niet opgelost. Heb vandaag een USB-C stick gekocht. Gaan we kijken of dat werkt.

Verder geen enkel probleem tot op heden met m'n fijne Austral.

De Austral 1 jaar

  • 29.616 km

De Austral is nu 1 jaar in ons bezit. Het blijft een hele fijne en probleemloze auto. Bij de jaarbeurt is een update doorgevoerd. Mijn ervaring:
- Cruise control: je moet het knopje iets langer vasthouden om de snelheid in 1 keer met 10 km/h te verhogen. Dat ging eerst ook te snel dus goede aanpassing.
- de eco meter (groen-geel-rode cirkel weergave) is wat realistischer afgesteld. Stond eerst te positief ingesteld.

Het verbruik over 1 jaar is precies 1 op 20 (of 5 liter per 100 km/h). Zie de grafiek bij de afbeeldingen:
- De 1e en laatste 2 ritten zijn ritten naar Oostenrijk.
- De rit van 5 november is volledig op sportstand en was de rijstijl sportief.

Kritiek puntje.
Android auto gebruik ik voor Spotify. Dit werkt maar mag wat soepeler. Verder is de geluidskwaliteit merkbaar minder dan als je via Renault de spotify app gebruikt waarvoor je bij je Renault een internet abonnement moet afsluiten.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault Austral

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.