Opel Zafira 2.2i-16V Elegance (2002)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Zafira 2.2i-16V Elegance |
|---|---|
| Versnellingen | 4, Automaat |
| Bouwjaar | 2002 |
| Jaar van aanschaf | 2002 |
| KM-stand bij aanschaf | 5 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Plus:
Compacte auto met veel ruimte en gebruiksmogelijkheden. De motor heeft ruim voldoende vermogen en is lekker rustig. De automaat is weer wat verfijnder (elektronisch) dan die van mijn vorige auto (Mondeo). Met de caravan (ca 1200 kg) is de overdrive (= 4e versnelling) goed bruikbaar en door het elektronische aanpassingsprogramma gaat ie niet heen en weer pendelen tussen de 3e en 4e versnelling. Dat doet ie wel tussen de twee en drie. Dus bij steilere en langere hellingen kan je het best de bak vastzetten in de tweede versnelling om dat heen en weer schakelen te voorkomen. De besturing is strak en de auto is erg makkelijk door het drukke verkeer te loodsen.
De standaard traction- en cruisecontrol zijn beiden, zeker ook voor het rijden met een caravan, zeer nuttige attributen. Het verbruik is gemiddeld circa 1 op 10 km (60% stad;30% grote wegen) wat m.i. redelijk is voor een 2.2 liter motor met bijna 150 pk en automatische transmissie en hoge koets.
Min:
Wat weinig beenruimte (in de lengte) voorin: Opgelost door op beide voorstoelen langere stoelrails te laten monteren. Ook in de achterste stand houden niet al te lange mensen op de achterbank dan nog voldoende beenruimte over.
Een groot minpunt is de zwakke lak. Een kras/beschadiging heb je al als alleen al naar de auto kijkt. Probeer niet met een nagel wat vogelpoep te verwijderen want dan is de lak ook weg.. Dit was wel opvallend. Inmiddels de auto ingeruild maar deze zat na 4,5 jaar vol met krasjes e.d.
Voor satelietontvangst van bv een TomTom heb je een aparte antenne nodig.Zonder is de verbinding instabiel.
Conclusie: wij zijn heel tevreden geweest met deze heel prettig rijdende, probleemloze en praktisch kostenloze wagen.
PROBLEMEN
Nog steeds geen druppel olieverbuik geconstateerd.
Inmiddels de tweede APK gehad. Bij 80.000 km zijn nu ook de voorste remblokken vervangen. Verder totaal geen kosten gehad dan de normale beurten en APK.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Zo wild waren de jaren nul bij Opel: Speedster en Zafira OPC

Opel Zafira 2.2 automaat - 2001 - 510.241 km - Klokje Rond

Opel Zafira (2003) vs. Renault Scénic (2001) - Occasiontest

Opel Zafira 2.0 DTI Elegance (2002) - Klokje Rond




Lezersreacties (0)
Reageren