Opel Zafira 2.2i-16V Elegance (2000)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Zafira 2.2i-16V Elegance |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2000 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Een redelijk fijne rijdersauto met een behoorlijk goede wegligging. Maar veel problemen gehad. Vooral met de motor. Als er niets aan de hand is is het een fijne krachtige motor vooral in combinatie met de automatische versnellingsbak. Maarr...
PROBLEMEN
Kettingspanner van de distributie. Dit is 4x keer opgetreden. alller eerste keer bij 25.000km. Het leek wel een diesel zo"n kabaal (geratel). Onder garantie verholpen met de mededeling dat het om een construciefout ging. Bij 60.000km echter weer hetzelfde. Door de dealer naar gekeken en afgedaan als een weinig zeggend probleem met de hydrauliek druk (spanner komt langzaam op zodat het gerammeld langzaam verwijnt). Heb gereclameerd dat dit niet normaal was.
Km stand. 80.000. De motor niet meer aanslaan: resultaat van een tandje overslaan in de distribuiteketting. oorzaak: kettingspanner. De gehele distributie is vervangen. Na 10.000km (dus 90.000) weer gerammel. zuiger van de hydraulische spanner zou blijven haken. verholpen.
Verder nog:
km 50.000. voorste draagarmen links en achter onder garantie vervangen (speling).
km 55.000. Joelende achtertrein. Na 2 garagebezoeken zijn de achterbanden vervangen terwijl het profiel nog uitstekend was. Gejoel is over. Schijnt een veel voorkomend probleem te zijn bij de Zafira en Astra (zwakke schakel?)
km 70.000. automatische bak bonkte. andere olie.
km 90.000. motor stotterd en valt soms uit. oorzaak één of andere vacuumklep voor de brandstof...Na 3 (DRIE!!!) garagebezoeken eindelijk vervangen ipv schonnmaken. motor loopt nu weer soepel.
Verder veel olieverbruik na de reparatie met de distributie. gemiddeld ltr. op 5000km. Daarvoor was hij erg zuinig met olie. Ik heb het idee dat het probleem met de kettingspanner van de distibutie meer schade heeft veroorzaakt.
Verder valt me het inerieur tegen. Het raakt gauw beschadigd. Allleen het plastic rond de contactsleutel al. Eindoordeel... achteraf allemaal te plastic.
Conclusie na 4 jaar ellende... Niet doen!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren