Opel Zafira 2.2 DTi-16V Elegance (2002)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Zafira 2.2 DTi-16V Elegance |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2002 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand bij aanschaf | 170.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Vanaf het moment van aanschaf hadden wij erg veel plezier van de auto.
Ik ben 2.15 m. lang en pas daarom lang niet in alle auto’s.
Ook vanwege 2 (vrij lange kinderen) is het de Zafira geworden. Veel plezier tot 4 weken geleden.
PROBLEMEN
Na lang zoeken en informeren (ook de opel data base is bekeken)er waren geen bijzonderheden dus dachten wij de perfecte wagen gevonden te hebben.
Een opel Zafira 2.2 dtr met 176484 km op de teller dat moest geen probleem wezen. Een beetje diesel kan toch makkelijk een half miljoen aan toch? En na een service beurt van olie verversen, gas olie filter vernieuwen en rem schijven en blokken vernieuwen rijden wij weer heerlijk in de ronte maar na +/- 7000km begint de motor bij hogere toeren tallen te tikken.
Een vriend va mij werkt bij Opel zegt we kijken eerst eens naar de plaatjes onder de nokkenas wij hebben dat een keer eerder gehad. Oké wij gecontroleerd en niks aan de hand. Misschien een verstuiver? Reinigingsmiddel in brandstof gedaan maar het werd er niet beter van.
Ik werd ongeruster en heb besloten om het carter er onder vandaan te halen.
Na de eerste en de vierde drijfstang los te hebben gehaald dacht ik dat we het gevonden hadden! Dus balans assen er uit en twee en drie ook los, oké die waren ook niet best meer om maar niet te spreken van slecht maar na een verdere inspectie leek het wel of de krukas gescheurd was! En ja hoor! Er zijn nog drie monteurs wezen kijken en wisten niet wat ze zagen.
Ik heb besloten de motor op te knappen samen met de bevriende Opel monteur (ook vanwege de hoge kosten die zouden komen als ik hem in de garage had gebracht). Ik heb de krukas besteld en begrijp tot op de dag vandaag nog niet hoe die nou kan scheuren? Een krukas hoort toch een auto leven mee te gaan? Het is toch een hoog waardig product?
Na twee avonden sleutelen kwamen we er achter dat er schilfers van de lagers tussen de zuiger van de vierde cilinder gekomen is de zuiger is beschadigd en de drijf stang mankeert ook iets dus vernieuwen we die ook maar. De drijfstang zet ik ook mijn vraag tekens bij.
Het ergste van alles vind ik nog dat Opel helemaal geen reactie geeft! Ik ben wel erg teleurgesteld in Opel, dacht altijd dat er nog zoiets was als productaansprakelijkheid?
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren