Opel Zafira 2.0 Di-16V Elegance (2000)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Zafira 2.0 Di-16V Elegance |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand bij aanschaf | 170.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze auto is als ex-lease auto gekocht met een volledige onderhoudshistorie. De auto zag er zelfs met de relatief hoge km-stand (170.000) nog perfect uit. Hier was duidelijk iemand met beleid mee omgesprongen.
Al tijdens de proefrit werd duidelijk dat deze Opel erg fijn rijdt; comfortabel, goede rij-eigenschappen, lekker rustige diesel en overal waar nodig een zee aan ruimte. Werkelijk een ideale gezinsauto. Het was een compleet nieuwe ervaring om na een hele dag rijden (vakantie) nog onvermoeid uit te stappen, vooral dankzij de goede, hoge zit, maar ook de airco en cruise control dragen hier aan bij.
In de dagelijkse praktijk van woon-werkverkeer blijkt de 80pk-versie toch wel erg traag met optrekken, en niet super zuinig voor een moderne diesel (7l./100km). Maar eenmaal op gang op de snelweg merk je daar weinig meer van en weegt niet op tegen het geboden comfort en de functionele ruimte.
PROBLEMEN
De problemen zijn waarschijnlijk logisch gezien de km-stand en ook niet ernstig van aard.
- De airco werkte na een tijdje niet meer. De radiateur van de airco bleek lek en is vervangen. Probleem opgelost.
- De luchtmassameter ging kapot (als deze sensor slechter gaat werken begint de motor in te houden bij optrekken en als hij na verloop van tijd helemaal niet meer werkt geeft het motormanagement dit aan en schakelt in een soort nood-stand waardoor de auto nog maar op halve kracht presteert. Dat gebeurde prompt tijdens een rit in de Ardennen; niet fijn). De luchtmassameter is vervangen en de motor loopt weer prima.
- Het lampje van de ABS brandde soms om onverklaarbare reden. Volgens de dealer kwam dit door een slechte sensor in een wiellager. Na de laatste beurt en nieuwe banden is het probleem (voorlopig) weer over.
Verder alleen de gebruikelijke onderhoudsbeurten. Het olieverbruik viel in eerste instantie wat tegen (ongeveer 1 liter per 5000 km), maar sinds het gebruik van Valvoline Max Life olie bij de laatste 2 beurten is dit zeker met 50% verminderd.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren