Opel Zafira 1.8i-16V Elegance (2002)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Zafira 1.8i-16V Elegance |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2002 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 267.600 km |
KM-stand laatst | 267.600 km |
auto opgehaald
- 267.600 km
Zo vandaag is het dan zo ver, we kunnen de ''Nieuwe'' auto ophalen.
We zijn in verwachting van een vierde kindje en dan is onze huidige peug. 106 niet de meest geschikte auto. Deze auto doet al geruime tijd dienst als gezin's wagen, sinds de Mazda Premacy afgekeurd is. De Mazda is voor een leuk bedrag verkocht en we zijn aan het kijken naar een leuke 7 persoons auto.
Deze zafira is veruit niet de eerste keuze. we waren aan het kijken naar een Dacia logan uit 2009/2010 en verschillende zafira's uit 2005/2006. Deze auto's pasten in ons budget en wensen lijstje namelijk niet te zwaar i.v.m wegenbelasting en redelijk zuinig voor een grote auto 1:11 a 1:13. en max 6K.
Deze zafira (zal binnen korte eens een eigen foto plaatsen) stond bij mijn eigen garage. Ik had er al eens naar gekeken. Zag toen het stuur en de versnellingspookhoes die zeer versleten waren ook had ik het kenteken al eens nagetrokken, en ja mijn verwachtingen bleken waar te zijn. een ''oude zafira met veel kilometer''. Dit stond me eigenlijk behoorlijk tegen. Maar na een praatje met de monteur wist hij me over te halen om toch eens een stukje te rijden, en wat scherts mijn verbazing...Deze zafira rijd net zo als al die opel's waar ik al eens mee gereden heb. Deze hadden vaak alleen een kleine 170000 km minder gereden. Na wat thuisonderzoek zag ik dat deze auto's met dit motor type toch behoorlijke kilometerstanden kunnen maken. dus de stoute schoenen maar aangetrokken de deze auto maar gekocht. Auto was reeds voorzien van nieuwe distributie set en rondom nieuwe remblokken dus dat zat wel snor. Omdat ik hier op AW veel reviews gelezen heb en daar ook mijn keuze wel lichtelijk door laat beïnvloeden word het tijd om ook zelf maar een review schrijven. helaas zie ik echter weinig reviews met een zafira die hoge km stand heeft zoals de onze. Ik zal hier dan ook mijn bevindingen deze met deze auto delen.
tot nu toe nog in mijn sas met deze ''ouwe bak'' voordeel is wel dat er goedkoop veel spullen voor zijn zo hebben we inmiddels al: een set winterbanden met velg op de kop getikt en nieuwe achterlichtunits. de oude waren behoorlijk dof geworden "
mocht er nieuws zijn dan zal ik dat melden
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.