Opel Corsa 1.2-16V Enjoy (2006)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Corsa 1.2-16V Enjoy |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2006 |
| Jaar van aanschaf | 2006 |
| KM-stand bij aanschaf | 5 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Op basis van een paar fotootjes heb ik in augustus de knoop doorgehakt en ben tot aanschaf van deze Opel Corsa 1.2 16V Enjoy Intro overgegaan. Eind november is de auto keurig afgeleverd. De auto is ’air blue’ en beschikt als extra over het intropakket (16’ LM velgen, mistlampen en handbediende airco), technic pakket (boordcomputer en cruise control, 125 euro), weather pakket (donkere voorruit en automatische verlichting en wissers, 225 euro) en verwarmde buitenspiegels (100 euro). Lekker compleet dus. Van buiten een volwassen, lekker dikke auto.
Ik ben maar een beperkt aantal kilometers verder, maar kan mijn eerste indrukken al weergeven.
De Corsa is voor zijn klasse een ruime auto, die goed gebouwd is. Dat merk je al bij het dichtslaan van de deuren. Ook de afwerking binnen is top. Ik heb nog geen afwerkingsfouten kunnen ontdekken.
Het dashboard is strak en zit goed en overzichtelijk in elkaar. Alles werkt zoals je dat verwacht en dat moet ook, want Opel heeft nog geen instructieboekjes voor de nieuwe Corsa... Ook de extra’s die ik heb besteld werken logisch.
De stoelen zijn lekker hard, maar zijn vrij smal en missen een een beetje zijdelingse steun. Ze zijn goed verstelbaar. Hetzelfde geldt voor het stuur. Je vindt makkelijk een fijne zitpositie.
De 5-bak schakelt prima. Lekker kort met enige weerstand. Wegligging is prima: er is een goed compromis gevonden tussen comfort en hard de bocht doorkunnen. Dat heeft me erg verbaasd, in positieve zin.
Ik was vooraf huiverig voor de prestaties, metname naar aanleiding van verslaglegging in Autoweek. Het moet gezegd worden: snel is deze Corsa niet. Je komt echter goed met het verkeer mee, maar moet geen stoplichtsprintjes aangaan. Dat in tegenstelling tot mijn vorige auto met eveneens 80 pk. De Corsa weegt echter veel meer: 1060 kg. Daar is het verschil! De motor doet zijn werk in betrekkelijke rust.
Achterin is voldoende ruimte. Een maxicosi staat prima achterin. Het dashboardkastje is krap vanwege de airco, maar gelukkig zit onder de passagiersstoel nog een la voor wat boekjes. De bagageruimte bestaat uit twee vakken. Zo is het spul dat je altijd in je auto hebt liggen goed afgeschermd. De hoedenplank kun je achter de achterbank klemmen. Goed over nagedacht!
Voorlopig ben ik erg tevreden met deze nieuwe Corsa!
PROBLEMEN
Geen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Opel Corsa
Lees ook

Dit zijn de beste beginnersauto's onder de 3000 euro

Opel Corsa 1.2 16V Edition (2009)

Test: Volkswagen Polo - Ford Fiesta - Opel Corsa - Seat Ibiza - Hyundai i20 - Suzuki Swift

Test: Hyundai i20 1.2i DynamicVersion - Opel Corsa 1.2 16V Edition






