en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Uitvoering | Astra Sports Tourer 1.6 Turbo Cosmo |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2014 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 42.000 km |
KM-stand laatst | 44.500 km |
Inmiddels hebben wij de Astra bijna 3 maanden in ons bezit, waarbij we ongeveer 3000 km hebben gereden. De auto wordt gebruikt als 2e auto. (Hebben een polo uit 2018 als leaseauto in de bijtelling) De reden dat we de astra hebben gekozen is de ruimte en we wouden graag een automaat. Zelf heb ik vanuit vroeger al een voorkeur voor Opel, vraag me niet waarom maar deze auto's spreken mij toch altijd aan.
De ervaringen met de Astra zijn goed, na 2 weken hebben we er een trekhaak onder laten zetten maar nog niet gebruikt. Daarnaast hebben we nog maar één klein probleempje gehad met de auto. Bij het heen en weer rijden hoorden we water klotsen, het bleek dat er water bleef staan in de rechterportier van de achterkant. Dit heeft de Opel dealer keurig verholpen onder garantie. Het schijnt een voorkomend probleem te zijn omdat Opel rubberen dopjes aan de onderkant van de deuren monteert maar die schijnen vaak verstopt te raken waardoor het water niet meer weg kan lopen.
Onze Astra is zeer compleet uitgevoerd, in principe zitten nagenoeg alle opties erop behalve: botswaarschuwing, Xenon en een open dakje.
Het rijden met de Astra gaat zeer goed, in principe is dit natuurlijk ook nog een vrij nieuwe auto aangezien er maar 44.000 km's op de klok staan. De automaat was wel even wennen (ben DSG en Multitronic van VAG gewend). Je verneemt hem schakelen maar dit is op te vangen door goed met je gas om te gaan. Wanneer je dit door hebt is het een super comfortabele automaat. De 1.6 Turbo motor (170PK) past goed bij de Astra. Hij heeft het vermogen ook wel nodig aangezien hij 1450 kg weegt. Een super snelle auto wordt het niet maar hij heeft vermogen genoeg. De stoelen zitten top! Het zijn met leer beklede AGR-stoelen met stoelverwarming, een genot om lange tijd in te zitten. De auto heeft wat mij betreft een goede mix tussen comfort en sportiviteit. Sturen gaat met net genoeg gevoel en voelt m.i. minder mechanisch aan dan bij de VW. Op sommige onderdelen vind ik VW wel degelijker, met name het gebruik van bepaalde materialen in het interieur. Wel vind ik de Astra meer af en geeft meer waar voor je geld dan wanneer je een VW-Golf koopt.
Het verbruik valt mij echt tegen, we zijn beiden geen Max Verstappen maar het verbruik ligt rond de 1 op 12. Geen zuinigheidswonder dus.
De auto is qua leeftijd wel al 7 jaar oud maar ik vind het nog steeds een prachtige auto om te zien, wellicht zelfs mooier dan de opvolger de Astra K (in sommige uitvoeringen) maar dat is natuurlijk een kwestie van smaak.
Ik hoop nog veel meer mooie en fijne kilometers te maken met deze auto. Als er vragen zijn hoor ik dat graag!
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.