Opel Astra (1994)

autoreview

Opel Astra (1994)
Opel Astra (1994)Opel Astra (1994)Opel Astra (1994)Opel Astra (1994)Opel Astra (1994)

Signalement

UitvoeringAstra
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1994
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf75.000 km
KM-stand laatst94.200 km
Lezerswaardering: 80%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ze bestaan nog....

  • 80.000 km

Voor dagelijks vervoer heb ik een Astra G in bezit. In 2003 begon ik met autorijden in de Opel Astra 1.4i GL uit 1992, van mijn ouders. Dat was heel plezierig. Spartaans, maar een fijne auto. Nu ik zelf een Astra G heb, begon de interesse voor de Astra F weer te groeien. Met mijn broer samen heb ik voor de hobby deze Astra F aangeschaft. Het worden inmiddels al "youngtimers"....

De uitvoering (1.6 Si GLS) stond niet in de lijst en is ook een hele zeldzame. Het is Duitse import. Wij konden in 2014 deze auto voor een heel schappelijke prijs overnemen van een liefhebber die de Astra uit Duitsland heeft geïmporteerd. De historie is grotendeels bekend.
We hadden al langer contact met deze liefhebber en kenden de auto dus al voordat deze te koop kwam. Toen vonden we het direct al een prachtige wagen.

Het leer oogt nagenoeg ongebruikt, de buitenkant heeft nauwelijks beschadigingen en vooral...... geen spatje roest!
De auto heeft een zeer grondige antiroestbehandeling gehad bij de vorige eigenaar, die de auto erg koesterde en zelfs het kleinste mankementje oploste. Het spreekt dan ook voor zich dat de auto niets mankeert en ook niets heeft gemankeerd in de 5000 kilometer die wij er nu (toch nog) mee gereden hebben.

Wij gebruiken de Astra voor plezierritjes, daarbuiten staat 'ie bij onze ouders in de schuur onder een deken. Pekel en bij voorkeur ook regen ziet de auto niet.

Hoe rijdt dat, zo'n luxe kleine middenklasser uit 1994?
De uitvoering is voor Astra-begrippen natuurlijk superdeluxe, met lederen bekleding, elektrische ramen, automaat en airconditioning. De voorname geur van het leer schept al een sfeer van welbehagen. De rustige karakteristiek van de wagen draagt aan het welbehagen bij. Nadeel daarvan is dat de auto niet supersnel is. Weliswaar zit er 100 pk in het achtkleps Si-motortje, maar de automaat maakt levendige prestaties onmogelijk. Daar staat tegenover dat de automaat perfect schakelt, heel comfortabel. Het motorgeluid blijft ook binnen de perken.
En, bij zo'n luxe auto hoort een automaatje, niet?

Verder zijn de rij-eigenschappen van deze Astra natuurlijk bij half Nederland bekend geweest. De auto gaat op de Michelins prachtig rechtdoor, maar is tamelijk onderstuurd in vergelijking met het directere, modernere spul. De motor houdt zich op de achtergrond, dat was met de latere zestienkleppers wel anders. Windgeruis hoor je ook weinig.
Nadeeltje is dat het stoelframe wat speling heeft, dat onderdeel is bij de meeste Astra's versleten. Eens kijken of er ergens nog een nieuwe op de plank ligt. Voor- en achterin zit je prima en ook de kofferbak, voorzover nodig bij ons, is ruim. Het leer is van een redelijk mooie soort en vaart wel bij regelmatig onderhoud. De stiksels zitten overal recht en zijn mooi afgewerkt. Ook valt de prima kwaliteit van de standaard Opel-audio op.

Kortom: al bijna een unicum, met deze auto ben je met een glimlach onderweg!

Weer eens een update

  • 85.000 km

Inmiddels heeft de teller de stand van 85.000 kilometer bereikt. Afgelopen voorjaar, zomer en najaar de auto redelijk vaak gebruikt, met name voor plezierritten. De auto heeft zonder problemen zijn jaarlijkse beurt en APK gehad. We halen onze filters en onderdelen bij de Opel-dealer om de auto origineel te houden. Sommige standaardzaken moeten echt bij het GM-warehouse door de dealer besteld worden, omdat er geen vraag meer naar is. Er gaan dagen voorbij dat ik er geen op de weg zie. Op de sloperij des te meer...... hoewel de aanwezigheid van de Astra F daar stilaan al door de Astra G wordt overgenomen.

We hebben een leuke trip naar/door de Ardennen gemaakt. Gestart in Antwerpen bij de voormalige Opel-fabriek, toen in de Ardennen overnacht en binnendoor via Maastricht naar huis. Prachtige route! Daarbij valt op dat de auto niet echt prestaties levert, maar wel zeer comfortabel is. Door de automaat remt de auto nauwelijks op de motor. Dat is wel even wennen in de heuvels. De airco was afgelopen zomer heerlijk.

Hoogtepunt afgelopen zomer was het artikel in Autoweek, waarbij onze auto naast de nieuwste Astra werd gezet. De foto- en filmdag was echt heel leuk. De artikelen en het filmpje op YouTube zijn ook mooi geworden.

Onlangs hebben we de auto in een nieuw lakpantser gezet. Nu staat de auto binnen onder een deken, te wachten tot de winter voorbij is.

Weer voor de dag gehaald

  • 91.000 km

De Astra mag weer naar buiten. We hebben er een beurtje aan gedaan en het leder is weer opgepoetst. De lakverzegeling van vorig jaar doet zijn werk goed, het water parelt eraf. Bij het sorteren van de onderhoudspapieren bleek dat we zo'n 5000 kilometer per jaar met de auto rijden. De auto sloeg vrijwel direct aan. Ook hebben we de motorruimte goed schoongemaakt. Staat weer een stuk beter onder de kap. We hebben een set nieuwe (originele) vloermatten aangeschaft, deze konden via de Opel-dealer nog geleverd worden. In juni staat er wederom een Ardennentrip op het programma. Ook overwegen we de auto te laten taxeren i.v.m. de verzekeringswaarde. Verder nog geen mankementen geconstateerd, maar dat is niet zo vreemd met dit kilometrage. Bij het rijden veert de auto erg soepel en lijkt meer over te hellen dan een minder luxe Astra F. Het lijkt wel of er op deze versie een soepeler onderstel zit en lichtere stuurbekrachtiging.... Op naar een mooie zomer!

Weer gestald en noodzakelijk onderhoud gehad

  • 94.200 km

Afgelopen zomer hebben we veel ritjes met de Astra kunnen maken. Het weer werkte ook bijzonder mee. We hebben veel profijt van de airco gehad. Voor de intrede van de pekel hebben we de auto weer veilig gestald in de parkeergarage van ons appartement. De dagelijkse auto mag buiten slapen, maar deze niet. We hebben een onderhoudsbeurt laten doen inclusief de verversing van de olie van de automaatbak. De auto schakelt soepeler en maakt minder toeren dan voorheen, dus deze ingreep was geen overbodige luxe. Voor voorjaar 2019 staan op het programma: een goede poetsbeurt, de tectyllaag bijwerken (is wat sleets geworden bij de kriksteunen) en misschien nieuwe schokdempers. Daar twijfelen we nog over, het onderstel is bijzonder slap, wellicht met opzet voor deze uitvoering. Het kan echter ook door versleten schokdempers komen. Eerst de winterslaap!

PRIVATE LEASE Opel Astra

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.