Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Tekna (2015)
 
Gebruikersreview

Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Tekna (2015) #2

Signalement

UitvoeringQashqai 1.2 DIG-T Tekna
Versnellingen1, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2018
KM-stand bij aanschaf36.466 km
KM-stand laatst35.466 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Probleem Jatco CVT Automaat

  • 35.466 km

Nissan Qashqai 1.2 DIG-T Xtronic (2015), kenteken GK-697-N.
Overweeg je het kopen van een tweedehands Nissan ? Mijd dan in ieder geval die van de bouwjaren 2014 tot en met 2018 met de Jatco CVT-automaat. Die van mij ging naar de kloten bij ca 98.000 kilometer. Bak laten reviseren voor € 4.500,= bij de Boer Transmissies B.V. te Steenwijk. Prima bedrijf, auto rijdt nu weer probleemloos.
Bij het ophalen van de auto kreeg ik van de medewerker van de Boer te horen : Ik werk hier 22 jaar en dit zijn de slechtste bakken die ik tot nu toe heb meegemaakt. Je moet zorgen dat je binnen de 60.000 kilometer dat ding inruilt.
Telefonisch contact opgenomen met Garagebedrijf den Hartogh te Uithuizermeeden, waar ik de auto altijd in onderhoud had. Probleem uitgelegd. Kreeg te horen : Dat klinkt niet best en stelde ook gelijk de diagnose, t.w.: Dat wordt een nieuwe versnellingsbak, kosten € 6.000,= ex BTW en 2 dagen sleutelen. Hij kende ook geen bedrijf die de bak kon reviseren.
Hierna verzoek om coulance bij hen ingediend en kreeg vervolgens van den Hartogh een standaard reactie, dat ik hen -onder meer- niet in de gelegenheid had gesteld een diagnose te stellen. Zeer frappant, want dat had hij al gedaan. Boos briefje teruggestuurd en tot op de dag van vandaag niks weer gehoord. Dit was een lesje “hoe verlies je een vast klant”. Doe er je voordeel mee.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lees ook

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.