Mitsubishi Outlander PHEV Instyle (2013) #29
autoreview
Signalement
Uitvoering | Outlander PHEV Instyle |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand laatst | 200.053 km |
Mitsubishi Outlander PHEV
- 199.700 km
Mitsubishi Outlander PHEV
Het aankoopproces:
Auto's vind al tijden erg interessant en ik houd de ontwikkelingen in de gaten. Toen in 2013 de Outlander PHEV eraan zat te komen heb ik de benzine versie kunnen testrijden en dat reed niet echt prima. Echter had ik gelezen dat de PHEV een beter zwaartepunt zou hebben en dat deze niet vergelijkbaar was met de benzine variant. Toen toch de knoop doorgehakt en de PHEV besteld (Voets Uden). De auto bevalt vanaf het begin erg goed.
De opties welke ik later heb toegevoegd;
* Side bars
* Mistlamp grijze doppen vervangen door fatsoenlijke
* Spoiler op achterklep (niet voor de snelheid :-)
* Winterbanden/velgen (op foto's) Zomerbanden op originele velg.
Met de auto zijn wij diverse keren op wintersport geweest. Dat is erg goed bevallen. Alleen door de kleine benzinetank moet je wel vaker tanken. Als er nog maar 50 km gereden kan worden, dan geeft het instrumentarium daarna 2 streepjes aan, en telt niet terug tot 0.
Ook met de caravan diverse keren naar Italië geweest (via de Brennerpas en ook een paar keer via de Gotthard) . Dan ging erg goed. Wel een paar keer in schildpad modus gekomen. De oplossing is dan even van het gas af en dan kwam het meteen weer goed. Als je op vakantie gaat richting de bergen, dan is het sowieso verstandig om in de "Save" of "Charge" mode te rijden. Met de caravan rijd ik vaak tussen de 90/100. Vrachtwagens inhalen is geen enkel probleem, en de caravan ( 7.30 meter 1500 kg) ligt fijn achter de auto.
De auto heb ik nu 10 jaar en heb normaal onderhoud laten plegen. De remblokken zijn nog niet vervangen en zijn volgens de monteur ook nog niet aan vervanging toe. Dit komt omdat ik veel met de regeneratie stand rem. We hebben de auto erg vaak opgeladen. Bij een kilometerstand van +/- 150.000 hebben we een nieuw accupakket gekregen. Ik hield goed bij wat de toestand was van het accupakket en ik wist dat je bij een bepaalde waarde een nieuw accupakket kreeg. Dat is (zonder probleem) bij een ander dealer uitgevoerd. (Mitsubishi Winters Valkenswaard ; bedankt :-). Niet dat ik niet tevreden ben over Voets te Uden, maar Valkenswaard is voor mij dichterbij.
Enkele vragen die ik (nu nog steeds) vaak krijg:
Hoe ver kun je rijden?? Veel mensen weten het verschil niet tussen: Hybride en Plugin Hybride. Elektrisch in de winter nu ( 08-12-2023, 0 graden) als ik rij :-) 35 km. In de zomer haal ik tussen de 45 en 55 km. Met caravan 1:10. Alles valt of staat met je rijgedrag :-)
Ik hoop de auto nog lang te rijden. Wellicht later een update :-)
PHEV meer als BEV
- 199.992 km
De Outlander wordt de laatste tijd meer als BEV gebruikt dan Hybride. Vandaag ging de motor in "charge mode" ondanks dat er meer dan genoeg stoom in de batterij zat. Er stond als extra melding bij dat het brandstof systeem het nodig had om te draaien voor het behoud. Dat had ik nog niet eerder ergens gelezen. Toch fijn om te weten dat het systeem weet dat de motor lang niet heeft gedraaid, en dat het nodig is vanwege het behoud. Dat vroeg ik mij laatst wel af toen ik erin reed. Ik bedacht mij ook om op te zoeken hoe lang benzine meegaat in een tank. Op internet staat 3 maanden, maar mijn monteur (familie, (ja ook die kan mij bedonderen)) zei dat benzine makkelijk 1 jaar stil mag staan zonder dat er iets gebeurt.
Tot nu toe (ruim 10 jaar in bezit) zeer tevreden qua onderhoud, rijeigenschappen etc. Op naar de 200.000
Melding: Engine started to maintain fuel system
- 200.053 km
De melding : "Engine started to maintain fuel system" gaat niet automatisch weg. Ik dacht dat deze melding na een tijdje wel weg ging als de motor een tijdje heeft gedraaid. Even op het forum gekeken en het blijkt dat in de handleiding staat: (p 6-38).
Wanneer lange tijd niet minimaal 15 liter is getankt, wordt de benzinemotor automatisch gestart voor onderhoud van de onderdelen van het brandstofsysteem.
Na het tanken van 15 liter is inderdaad de melding weg.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Mitsubishi Outlander
Had je deze auto's al gezien?

Mitsubishi Outlander 2.0 PHEV Business Edition Airco | navigatie |1 jaar garantie | voorbumper minder mooi
- 2014
- 154.624 km

Mitsubishi Outlander 2.0 PHEV Executive Edition
- 2014
- 271.443 km

Mitsubishi Outlander 2.0 PHEV Executive Edition X-Line Cruise, Automaat, Airco, Trekhaak, 122PK, Multimedia, Uniek!
- 2015
- 233.136 km