Mitsubishi Grandis 2.0 DI-D Intense (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Grandis 2.0 DI-D Intense |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 35.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De grandis is mij door de dealer aangeboden als voorloopauto voor mijn nieuwe leaseauto. Aangezien de levering van mijn Outlander (model 2007) nogal even op zich liet wachten is mij deze oplossing geboden.
De grandis heeft mij in heel veel opzichten positief verrast! Het is daadwerkelijk een kruising tussen een station en een mpv zoals ze dat zelf zeggen bij Mitsubishi. De wegligging is die van een station en de ruimte die van een MPV.
Rijden met de grandis is een leuke aangelegenheid. Het stuurt lekker scherp en de diesel weet de kilo’s toch aardig van zijn plek te krijgen. Mijn rijstijl is als ’sportief’ te omschrijven en de Grandis weet hier moeiteloos in mee te komen. Je kan gooien en smijten met de wagen alsof het een ’normale’ auto betreft, en dit gecombineerd met de hoge zit, is het elke dag weer fijn om ermee onderweg te zijn.
De stoelen zijn aardig, al mis ik met mijn 1 meter 98 toch een lendesteun. Aangezien ik aardig wat kilometers maak is dit eigenlijk wel een vereiste voor mij. Alle knoppen zitten op de juiste plaats, en de klokkenwinkel is leuk afgewerkt met aparte blauwe verlichting. De zilveren kunststof delen zijn echter wel krasgevoelig, en de rubbercoating van de vulumeknop van de radio bladdert af. Comfort wordt toch op goed gewaardeerd omdat de perfecte zit en stuurhouding, alsmede de ergonomie van het dashboard bijzonder hoog scoren.
Groot irritatiepunt vind ik het navigatiesysteem. Het mooie grote infoscherm is duidelijk afleesbaar en helemaal touchscreen te bedienen. Helaas is het navigatiesysteem dit niet! De antenne is weggewerkt OP het dashboard en er zit een infraroodoog naast de versnellingspook. Voor he bedienen van het (originele mitsubishi) navigatiesysteem moet men toch altijd de afstandsbediening erbij pakken. Jammer!
Het variabele interieur is ideaal. De neerklapbare achterste zitrij, kan moeiteloos omgeklapt worden, en er kunnen dan 7 volwassenen meerijden. Dit moet je echter niet tot zuid-frankrijk willen volhouden. Passagiers hebben de achterbank ook reeds geprezen om de verstelbaarheid van de leuning.
De vormgeving is erg leuk en speels. De ruiten achter zijn daadwerkelijk geblindeerd, wat een mooi strak geheel geeft bij een zijaanzicht. Minpunt is wel dat de bumpers van de grandis echt een enorme lap plastic zijn. Denk dat de bumper al een keer een duwtje heeft gehad, en meteen zijn de schroefgaten aan de binnenkamt van de wielkast compleet uitgescheurd. Jammer, zou toch anders moeten kunnen. Verder is de voorbumper een beetje aan de lage kant, waardoor een oge stoeprand al snel langs een van de hoeken schuurt, met alle gevolgen van dien.
PROBLEMEN
Startmotorlapmje bleef branden. Onderzoek bij dealer wees op een probleem met de uitlaatgasretourklep. Is onder garantie vervangen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren