Mitsubishi Colt 1.3 Family (2003)

autoreview

Mitsubishi Colt 1.3 Family (2003)

Signalement

UitvoeringColt 1.3 Family
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf83.000 km
KM-stand laatst138.400 km
Lezerswaardering: 91%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Mitsubishi Colt CJO (2003) review

Hallo,

Hierbij een begin van mijn verslag over mijn in 2012 aangeschafte Mitsubishi Colt.

Hiervoor heb ik alleen nog maar Volkswagen gereden, ik was een die-hard Volkswagen fan.
Toen ik veel problemen met mn 2000 Golf Variant 1400 kreeg (bij 125000km) (kromme kleppen en kantelende zuigers) en de dealer geen antwoord had op de problemen, ben ik gaan zoeken naar een andere auto.
Een kennis gaf een tip om naar een Mitsubishi te kijken, die dingen zijn oerbetrouwbaar vertelde hij me.

Zo gezegd zo gedaan en ik kwam deze Mitsubishi Colt uit 2003 met +/- 83000km op de teller tegen bij een bedrijf in de buurt.
Proefritje gemaakt, en de auto zag er zeer netjes uit, beviel zeer goed, behalve een trillend stuur wat werd veroorzaakt door een niet goed uitgebalanceerd wiel.
Dan vond ik geen probleem aangezien ik als velgengek toch andere schoenen monteer.
Zo bevorderde ik de standaard 14inch wielen tot "pekelschoenen" en bestelde ik gelijk een set 16inch wielen met nieuwe banden.

Na 1000km rijden (84000km op de teller) maar even de olie ververst, nieuwe bougies gemonteerd en de distributieriem vervangen.

Bij 86000km ging er een lambdasonde kapot en deze is bij een toevallig bezoekje bij Bennie Wilmink in Enschede direct vervangen zonder verder uurloon te rekenen, super!

Ook is de Colt februari 2013 verlaagd met 40mm voor en 35mm achter, staat hem erg goed!

Mijn bevindingen van de auto: Heerlijk rijdend karretje, stuurt strak is gek op bochten.
De motor is supersoepel dankzij de balansassen die er in zitten en klinkt ook heerlijk op toeren.
De motor heeft helaas wel weinig koppel, dus terugschakelen of goed anticiperen met inhaalacties.

Ik ben zelf ook geen wilde rijder dus ik vind de prestaties ook niet storend.

Op het moment (1 Juli 2013) heeft de Colt 99100km op de teller en vorige week net een grote beurt, apk en check gehad bij dezelde garage die ik eerder in dit verslag noemde.
Hierbij zijn de Remschijven (voor) en het interieur filter vervangen.

Vrijdag ga ik een nieuw setje velgen ophalen (Drag Wheels DR20).

Volgende week ga ik met de Colt naar zuid-Frankrijk en Spanje, daarna zal ik een uitgebreider verslag schrijven en wat foto's posten.





Met de fiets vanuit Groningen terug naar het Ooste

  • 99.600 km

De laatste tijd heb ik het verbruik van de auto bijgehouden, ik heb de 40 liter tank volledig gevuld met Euro 95, vervolgens naar Arnhem gereden (+/- 125/130km/u op de snelweg) en vandaag naar Groningen geweest om wat spullen van mn vriendin die niet meer naar Groningen hoeft voor haar studie op te halen. Waaronder haar fiets.

De fiets ging op het dak, spullen achterin en via de N34 terug naar Haaksbergen. Ergens rond Almelo moest ik toch echt tanken.
Naar 600km heb ik getankt, dus dat is toch 1 op 15 op snelwegen en autowegen.

Een tijdje terug noteerde ik een verbruik van 1 op 16,7, dit was voornamelijk op 80 wegen voor woon/werk verkeer.

De Colt bevalt echt super, lekker stil op de snelweg, je hoort alleen de Uniroyal 195/45R16 banden zoemen met wat windgeruis.

De 100000 gepasseerd!

  • 100.000 km

Dit weekend mijn nieuwe velgen opgehaald en met mn broer naar Nijkerk gereden om mijn "Drag Wheels" op te halen.

Ik vind de velgen er goed onder staan, maar dat is persoonlijke smaak.

Dit weekend voor het eerst de airco wat meer gebruikt.
Het verbruik van de auto neemt hierdoor wel iets toe.
Het prettige van airco vind ik, uiteraard de koeling! Maar ook het feit dat ik de ramen open kan gooien zonder dat de blazers als een gek gaan blazen zoals dat bij climatronic het geval is. Ik bedien de auto liever zelf zeg maar.

Eenmaal op de snelweg voelt de auto ook goed aan, reageert niet te vlot op het gas (wat veroorzaakt dat je erg van snelheid wisselt, heel irritant voor de cruise control rijders onder ons) en de auto trekt lekker door vanwege een fijn toerental op de snelweg.

En vandaag (zondag) de 100000 bereikt!
Straks richting Frankrijk om nog meer kilometers te peuzelen!

Verdere informatie voor mensen die er eventueel 1 willen kopen:

De Mitsubishi heeft, ondanks mijn 4cm verlaging, wel een lage instap.
Met origineel onderstel en wielen is het een comfortabele auto om te rijden.

Het is ook een heerlijke auto om mee te toeren, je krijgt veel feedback van stuur en onderstel.

Ik vind dat de Mitsubishi in sommige bochten nog ietsje teveel overhelt, maar hij neemt ze met gemak. Ik heb niet getest wanneer de Colt last krijgt van onderstuur, dit zal ik ook niet gaan doen aangezien ik het fijner vind om te cruisen i.p.v. racen.

Ruimte genoeg in de Colt, mensen achterin zitten met mijn lengte wel wat krapper en niet recht met de benen.
De kofferbak huist ook voldoende ruimte voor een kleine en lichte auto.

Ik vind de meer liggende zitpositie voorin en de lage zit zelf erg prettig, maar dit is persoonlijk.

Qua betrouwbaarheid nog niks aan te merken aan de Colt!
De tankklep en kofferklep worden nog ouderwets bediend met een kabel, maar dit is een systeem dat nooit kapot gaat!

Ik houd jullie op de hoogte!

Terug van weggeweest (vakantie Zuid-Frankrijk)

  • 104.000 km

Het was zover, vakantie.

De auto nog ff gecheckt van tevoren; Olie, Bandenspanning, Ruiterwisservloeistof en meer.

Op de heenweg naar Frankrijk reden we achter iemand aan die de vakantie met ons ging vieren. Deze persoon had een aanhanger achter zijn auto en dus moest ik mijn snelheid aanpassen.

Ik vond het vrij vermoeiend om iemand meer dan 1000km te volgen, de auto houdt het allemaal prima bij en rijdt prettig op de snelweg.
We zijn op de heenweg over de Tolwegen gegaan, deze zijn vlakker en dus kon ik de Mitsubishi niet goed beoordelen betreft het rijden met veel hoogteverschil.

Op de heenweg was het verbruik rond de 1 op 14 (gemiddeld 110 km/u). De auto was volgepakt met een koelbox, stoelen, een tent en de nodige campeer-spullen.
De auto zat goed vol, maar de spullen kwamen niet zichtbaar boven de ruiten, zodat ik voldoende zicht had onderweg.
Zo had ik ook de hoofdsteunen van de achterbank verwijderd aangezien deze nauwelijks gebruikt werden.
Over ruimte in de Mitsubishi Colt had ik niks te klagen tijdens de vakantie!

Eenmaal op de vakantie bestemming op de camping bleek de Mitsubishi een Rariteit, diverse Franse en Belgische camping gasten vroegen wat voor auto het is... is het een Ford? Een Honda? 1 persoon dacht zelfs dat het een eerdere generatie Lancer Evo was. Misschien door de opzichtige velgen i.c.m. verlaging!

Onze vakantie was echt een rust-vakantie en we hebben de auto voornamelijk gebruikt voor ritjes naar het strand en supermarkt.
De airco was wel zeer prettig dit jaar! Vorig jaar in de Golf hadden we geen airconditioning.
We zijn vanuit onze plek in Argeles sur Mer (kleine onbekende camping) een dag naar Spanje gereden naar het plaatsje Roses.
Dit was een prachtige rit en geweldige route (aanrader!) waar de Mitsubishi zich thuis voelde.
Veel slinger wegen en hoogteverschil, waar de Mitsubishi geen moeite mee had ondanks het kleine 1.3 motortje.
Het enige puntje vond ik dat de auto toch iets teveel overhelt in sommige bochten.
Maar verder heb ik wat rijden betreft niks te klagen!

Tijdens het in/uitstappen op krappe parkeerplekken in Frankrijk kom ik er ook achter dat de lange deur ook vervelend is, je moet je laten vallen in de auto om er goed in de komen.

Voor de terugweg naar huis hebben we besloten om alleen te rijden i.p.v. achter onze kennissen, zodoende konden we ook over de niet-tolwegen en genieten van de prachtige uitzichten die Zuid-Frankrijk te bieden heeft en de mooie bochtige wegen.

We hebben intens genoten van de Mitsubishi tijdens de terugweg van Argeles sur Mer via Millau terug naar Nederland.
Vooral de uitzichten en wegen rond Millau zijn erg mooi!
De Colt had het soms moeilijk met de steile hellingen, 1 enkele keer moest ik terugschakelen naar de 3, dat was op een punt waar al het verkeer niet sneller reed dan 90/100 km/u.
Op 130 wegen moest ik bij het terugzakken naar 120km/u (3500 toeren in de 5) terugschakelen naar de 4.
Dan maakt de Colt een hoop toeren, maar niet op een vervelende manier, ik denk dat dat te danken is aan de balans-assen.

We zijn aan 1 stuk doorgereden naar Nederland met alleen stops om te tanken en te eten.
Ik heb een verbruik genoteerd van 1 op 14,4 op de bochtige en heuvelachtige niet-tolwegen.
Op de snelwegen (130km/u) een verbruik van 1 op 15,1.
Dat is naar mijn mening toch erg netjes voor een auto van 2003!

Pas na 3uur rijden kregen we een zere kont van het zitten, dit zal per persoon wel verschillen maar de auto is gedurende de vakantie super goed bevallen en heeft geen gebreken getoond!

Aanvulling op het vakantieverslag

  • 104.000 km

Hierbij een aanvulling op het verslag van mijn vakantie met de Colt:

In totaal hebben we rond 3500km gereden en het verbruik werd iets minder met airco aan, maar vooralsnog geen slechte waarden.

Het viel me op dat de Uniroyal 195/45/R16 rainsport banden op de snelwegen vrij veel geluid maken, en de Colt heeft minder goede isolatie dan mijn vorige auto (Golf type 4 Variant 1.4) dus op slechtere wegen was het geproduceerde geluid vrij hoog, maar nog net niet vervelend. Daar komt bij dat de Colt verlaagd is en vrij platte banden heeft.

Het viel mij meerdere keren op dat bij snelheden van rond de 130km/u het stuur gaat trillen, maar dit deed de auto niet in Nederland en Duitsland. Dit was ook het geval bij mijn Volkswagen Golf en andere auto's die ik voor mijn werk meegehad heb naar Frankrijk.
Ligt dit aan de Franse wegen? Is dit meer mensen opgevallen?

Opsomming

  • 104.500 km

Om de voor en nadelen van de Colt even op te sommen: (voor een auto van 2003)

Voordelen:
-Simpele techniek, geen onnodige extra's dus hoge betrouwbaarheid en eventueel zelf te repareren.

-Vrij zuinig motortje (2003).

-De motor is heerlijk soepel, niet teveel lawaai en trillingen.

-Prijs/kwaliteit verhouding.

-Communicatieve besturing en de ophanging is werkelijk heerlijk, echt een bochtenmonstertje.

-Vrij ruime auto van dit formaat, echter zitten passagiers achterin wat krapper.

-Comfortabel interieur.

Nadelen:

-Dashboard oogt wat jaren 80/90 en verouderd.

-Isolatie van de auto had iets beter gemogen zodat het geluid van de wind en banden op de snelweg wat minder is.

-Kofferbak heeft een vrij hoge tildrempel.

-Hoedenplank en afdekking van het reservewiel is van super goedkoop materiaal gemaakt en dit trilt soms op hobbelige wegen. Persoonlijk vind ik het geen big issue, maar toch.

-Auto helt iets teveel over in de bochten.

-Motortje is heerlijk maar mist koppel!

-Lange deuren wat het instappen moeilijker maakt als er weinig ruimte om de auto is.

-Alleen de rechterstoel gaat gemakkelijk ver naar voren zodat er passagiers op de achterbank kunnen zitten, niet heel vervelend maar toch.




Verder zijn dingen zoals uiterlijk, lage zit enz. allemaal heel persoonlijk. Ik vind de auto mooi om te zien en de lage zit vind ik persoonlijk prettig. Moderne auto's hebben vaak een erg hoge zit en geen communicatieve besturing en dan vind ik jammer, vandaar dat ik bij dit kleintje kwam.

Weet iemand onder welk segment dit model valt? Formaat B-segment? Of C-segment?

Commentaar/tips op mijn review is welkom!

Kleine update

  • 110.000 km

Hierbij een kleine update:

Er staat momenteel 110000km op de teller.
Volgende week gaat de auto voor een winterbeurtje. Normaliter zou ik dat zelf doen, maar door gebrek aan tijd laat ik dit aan de garage over.

Mijn rechter wiel-lager is mogelijk aan het einde van zijn latijn, hij maakt een zoemend geluid, bij bochten naar links wordt het stukken erger.

Dit geluid hoorde ik ook op mijn vakantie in Frankrijk met de Colt, dus ik vermoed dat mijn klachten over de zoemende Uniroyal banden onterecht zijn. Dit is te wijten aan het lager!? Ik ga direct weer op het geluid letten na vervanging van het lager.

Ik heb een paar weken een gloednieuwe Clio meegehad voor mijn werkgever, een klus in Polen.
Voor die klus heb ik ongeveer 3000km gereden.
Mijn eerste indruk van Colt naar Clio was: Jezus, wat zit die Clio hoog!
De Clio is naar mijn mening ook te gevoelloos qua besturing, zoals zoveel moderne auto's tegenwoordig.

Toen ik de Colt weer meenam en de Clio had ingeleverd viel me gelijk op dat de Colt ineens erg spartaans is!
Ook het zicht in de Colt vind ik erg prettig, de Clio heeft de motorkap en Dashboard vrij hoog zitten, dat zorgt helaas voor minder zicht en 'gevoel van snelheid'.

Verder weinig op de Colt aan te merken, nog steeds een heerlijke auto!

Nu met de kou en de winterbanden is het verbruik iets toegenomen naar 1 op 14 gemiddeld.

Mijn rijstijl is ook hetzelfde: Altijd wel iets te snel rijden, maar wel rustig accelereren/de motor warm rijden.
Bij 2500 toeren schakel ik meestal.

De Colt houdt zich ook erg goed in de lagere toerentallen, maar dan is het beestje niet vooruit te branden!

Nog even een update!

  • 114.000 km

Nog een verslag/update aangezien de laatste tijd het één en ander voorgevallen is:

De km-stand is nu 114000, de auto heeft binnenkort weer een 15000-km-interval beurtje nodig.

Een paar weken terug, kwam ik bij een garagebedrijf waar een Mitsubishi Lancer 1.6 (die stationwagen-versie) te koop stond, uit 2008.
Ik kon mijn Colt inruilen die dezelfde km-stand als de Lancer had op dat moment. Toch moest ik naar mijn mening teveel bijbetalen, maargoed, misschien maakt een proefritje dat goed.
Tijdens het proefritje viel me op dat de Lancer precies hetzelfde rijd als mijn Colt; het reageren op het stuur, accelereren, remmen, het leek er allemaal aardig op.
Na wat rekenwerk heb ik toch besloten om de Colt te houden, hij bevalt gewoon supergoed!
En met de ruimte-beperking t.o.v. een stationwagen moeten we maar creatief zijn.

Intussen heb ik het probleem met het bandengeluid volledig opgelost, het lager is vernieuwd door de garage en sinds vorige week heb ik er nieuwe wielen met banden op zitten.
Ik heb me voor het eerst echt verdiept in banden, vooral qua zuinigheid en geluids-comfort, omdat de Colt niet uitblinkt wat betreft geluids-isolatie.

Nu zit er een setje donkergrijze (gun metal) Japan Racing velgen in 15 inch op, met Dunlop Blue Response banden in de maat 185/55/R15.
Nu heb ik nog geen snelweg rit gemaakt met deze schoenen, maar voorzover bevallen ze erg goed! Erg comfortabel en stil.
Ik heb voor donkergrijze velgen gekozen omdat Mitsubishi Ralliart modellen ook deze kleur velgen hebben. Ik vind het wel passen!

Ook is er besloten dat we ook weer dit jaar op autovakantie gaan met de Colt. Ditmaal met de fietsen op het dak!
Ik ben erg benieuwd wat dit gaat doen met het verbruik van de auto.

Ik heb een tijd terug met inladen van een zware kast het mistachterlicht die in de bumper zit, er uit gedrukt met mijn knie. Deze zat niet erg vast, maar is inmiddels alweer met 2 componentenlijm vastgezet er afgekit met zwarte siliconenkit. Het is beter geworden dan het was al zeg ik het zelf.

Enige wat mij nog stoort: De raamrubbers van de achterste zijramen zijn wat uitgedroogd, hebben hier meer Colt eigenaren last van? De rubbers zijn niet lek gelukkig.

Iedereen bedankt voor alle reacties op mijn review voorzover!

Mocht je zelf zo'n type Colt als dit (CJO) willen aanschaffen, laat dan een berichtje achter.

Tot de volgende review!

Wederom op vakantie

  • 120.000 km

Bij deze nog een extra verhaal over de Colt welke nog steeds zeer goed bevalt.
Echter de reviews beginnen een beetje saai te worden, want ik heb (gelukkig) nooit problemen met de Mitsubishi.

De auto is voor de vakantie weer voor Apk en een grote beurt geweest, maar heeft geen mankementen, geen lekkages, geen olieverbruik, helemaal niks!
En ik klaag over wat droge raamrubbers (zijkant) en blanke lak die op de voorbumper wat loslaat...

De raamrubbers heb ik met een zuurvrij petroleum olie i.c.m. barium zeep ingesmeerd en de blanke lak heb ik zelf weer gerepareerd.

Vlak voor de vakantie heb ik een paar tanks een verbruik van 1:18 mogen noteren!

Eenmaal onderweg naar Frankrijk/Spanje (+/- 1500km) was het verbruik wel anders door de Mountainbikes op het dak (zie nieuwe bijgevoegde foto's) en een volgepakte auto.
Op een bepaald punt, waarbij het hard regende, waaide en waar steile heuvels omhoog gereden moesten worden mocht ik een verbruik van 1:11 noteren, best fors! Maar dan waren alle elementen ook tegen.

De Colt en de garage waar de auto in onderhoud is bevallen ontzettend goed. Ik heb overwogen om een Nissan NV200 aan te schaffen i.v.m. de vele mountainbike tochten & (wild)kampeer tripjes die gemaakt worden. Fiets kan makkelijk achterin en je kunt makkelijk achterin slapen. Waarom koop ik geen NV200? Omdat de Colt gewoon de fijnste auto is die ik ooit in mn bezit heb gehad (in vele opzichten).

Helaas lezers, niks spannends te melden, echter houd ik jullie op de hoogte van de ontwikkelingen!

Korte update

  • 135.000 km

Hier een korte update van de Mitsubishi. De Colt bevalt nog steeds super, nog geen problemen gehad en ik geniet nog van elke rit.

Als autogek jeukt het om met de auto te gaan sleutelen. Als 30 jarige monteur pak ik het wat anders aan dan toen ik 19 was. Ik twijfel momenteel om een veerpootbrug te monteren. Maar het heeft geen haast.


De Colt is de 133000km al voorbij, daarmee heb ik mijn halve ton al gereden met de Mitsubishi.
Hier en daar hoor ik wel eens wat kraakjes in het interieur, of een piepje vanuit de ophanging, maar geen ernstige storende dingen.
Ik Juni/Juli gaat de Colt weer voor een grote beurt en in augustus ga ik een paar dagen lekker sleutelen met de Mitsu. Niet omdat het nodig is, maar omdat het leuk is je auto te verzorgen.

Lezers bedankt voor het lezen en excuses dat ik weinig spannends te melden heb. Mogelijk gaan we met de Mitsubishi nog naar Schotland dit jaar, heerlijk die bochtige wegen!

De Colt is verkocht

  • 138.400 km

Beste lezers,

Ik heb besloten de Mitsubishi Colt te verkopen. Op 22-09-2015 is de Colt opgehaald door een jongeman die na bezichtiging erg enthousiast leek. Het wordt zijn eerste auto.

De Colt heeft nog 1 Apk en grote beurt gehad (een paar weken geleden) en daarbij is de middendemper vervangen. Verder wederom geen problemen met de Mitsubishi. Ik ga haar missen, het was een geweldige auto. Het is een geweldige auto.

Ik ga de komende periode met de Twingo van mijn vriendin rijden en op mijn gemakje naar een andere auto kijken. We wilden al enige tijd een stationwagen of zelfs een off-roader.

Volgend jaar hoop ik mijn avondstudie af te ronden en dan willen we een reis door Schotland of Noorwegen maken met een wat grotere auto. Deze auto wilde ik een paar maanden voor die reis kopen zodat ik de auto een beetje leer kennen. Op het moment denk ik aan: Een Subaru Legacy, Subaru Forester of een Honda CR-V of zo iets dergelijks.

Tot de volgende review!

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mitsubishi Colt

Lease'm
Mitsubishi Colt 1.0T Intense
€ 409
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.