Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019) #3

autoreview

Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)
Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC (2019)

Signalement

UitvoeringEQC 400 4MATIC
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2019
Jaar van aanschaf2021
KM-stand bij aanschaf17.000 km
KM-stand laatst18.500 km
Lezerswaardering: 41%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste dagen met een EQC

  • 17.700 km

We hadden het geluk tot nu toe (sinds 2019) al enkele weken tot enkele maanden te rijden met de Tesla model 3, S, en X. Daarna ook met de Audi e-tron 55, de iPace, Hyundai Ioniq 5, en ondertussen al meer dan een jaar met de Honda e. Vandaag komt daar een EQC bij in het lijstje. Een kleine week geleden overgenomen van een Mercedes dealer in de buurt, hun demo met nagenoeg alle opties (Massage, headup, Open dak, Burmester, 1886 editie, etc), 2 jaar garantie (tot 200.000km).

Eerste indruk: de best afgewerkte en stilste EV tot nu toe. Het is een privilege om hiermee rond te rijden/glijden. Je moet even wennen aan het gewicht en de vering, maar dan een probleemloze wagen die sommige drempels onmerkbaar neemt, maar je voor andere doet afremmen naar 30 km/u. Er wordt heel veel geklaagd over de range (bij de Honda e niet anders), maar deze doet het niet slechter dan de meeste andere EVs, de wagen is zelfs iets eerlijker wat de aangegeven overblijvende range betreft. We halen nu in het begin van de winter, met 's ochtends temperaturen rond het vriespunt, en met alle toeters en bellen aan, ongeveer 300km. Dat is evenveel als een collega met een Model 3 long range en zelfs iets meer dan wat we met de e-tron 55 haalden. Opladen gaat helaas maar aan 7.1 a 7.2kW maar een werkdag is lang genoeg zodat we altijd met meer dan 80% kunnen vertekken indien nodig. Vandaag ook de eerste (vooral natte) sneeuw gehad, goede timing voor de Pirelli winterbanden die er over een paar dagen onder gezet worden. Een wagen met dit gewicht wil je op de hellingen bij ons in de buurt niet aan het glijden krijgen...

Winterbanden

  • 18.500 km

Onderstussen staan de winterbanden er al een paar laadbeurten onder, de wagen blijft muisstil en het verbruik is ondertussen iets gestabiliseerd op 26.9 kWh/100km. Meestal wordt er in het donker gereden, korte stukken (

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.