Maserati Spyder GT (2003)

autoreview

Maserati Spyder GT (2003)

Signalement

UitvoeringSpyder GT
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2023
KM-stand bij aanschaf82.000 km
KM-stand laatst104.000 km
Lezerswaardering: 72%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De ultieme Gran Turismo.

  • 95.000 km

Ik had sinds 2010 een prachtige Alfa Romeo Spider Type IV. Gekocht met slechts 28.000 kilometers en uiteindelijk tot slechts 60.000 kilometers met heel veel plezier gereden. Ik had mijzelf voorgehouden deze nooit weg te doen. Totdat ik een proefrit maakte in de Maserati 4200 Spyder.

Wim Prins in Nunspeet had een donkergroene staan en ik ging op een zaterdag kijken en proefrijden. Aanvankelijk gewoon om eens een open Maserati te proberen. Geen concrete koopintentie. Dat veranderde vrij snel. De auto zag er om te beginnen uit om door een ringetje te halen. Donkergroen metallic, een beige kap en prachtig lichtbruin leer. De F1 versnellingsbak was eventjes wennen, maar al vrij snel was dat super eenvoudig. Ik had al gelezen dat je de bak altijd op 'sport' moet zetten zodat de bak sneller schakelt. En dat klopt. Houd rekening met het feit dat de bak begin van de eeuw is geïntroduceerd, dus ook de snelheid van schakelen moet je in die context plaatsen. Bij serieus hard rijden (en snel gasgeven), schakelt de bak ook sneller. De hoeveelheid en snelheid van gas geven, bepaalt de snelheid van schakelen. En het kan dan toch echt snel gaan.

De proefrit overtuigde. Prins had een goede inruil op de Alfa Spider en ik besloot de sprong te wagen. Van Alfa naar Maserati, van Spider naar Spyder. Nu 1,5 jaar verder, heb ik geen centje spijt.

Je kunt de auto's niet vergelijken natuurlijk. De een komt uit 1969 (type IV in mijn geval uit 1991, maar in essentie niet of nauwelijks technisch aangepast, los van stuurbekrachtiging en injectie) en de ander is een auto die onder de vleugels van Ferrari bedoeld was om comfortabel met hoge snelheid Europa te doorkruizen. Daar is de Maserati dan ook heel geschikt voor. Het is wat mij betreft geen hardcore sportwagen voor het circuit. Je kunt er zeer comfortabel echt lange afstanden mee rijden én op hoge snelheid. Ik ga dan ook met veel plezier met de Maserati naar Zuid Europa op vakantie. Als het te heet is, gaat de kap dicht en werkt de airco prima om het hoofd koel te houden. De cruise control, electrische kap, Xenon verlichting, verwarmde stoelen, dragen allemaal bij aan het comfort. Het is in 2024 volstrekt normaal dat dat in een auto zit, maar in 2003 was het echt luxe.

Het geluid van de V8 is verslavend. En dat geldt ook voor de acceleratie als je het gaspedaal vloert. Er zijn maar weinig auto's die sneller zijn (ja, sommige electrische auto's bij het optrekken). 0-100 in 5 seconden en een top van 283 daar hoef je je niet voor te schamen.

Toch rijd ik de auto overwegend relaxed. Daar leent hij zich ook heel goed voor. Met het vervangen van de speakers (die zijn echt heel slecht), is het met de muziek ook een stuk beter. Ik heb een Loudlink laten installeren waardoor ik muziek kan streamen (en de CD-wisselaar niet meer gebruik).

Het verbruik? Laten we het daar niet over hebben... Er gaat gelukkig 89 liter in de tank, dus het bereik is best fors. Ik rijd op lange ritten op de snelweg tussen de 1 op 7,5 en 1 op 8. Er moet helaas wel Super98 in de tank..

Onderhoud van een Maserati is natuurlijk anders dan een Alfa Spider. De auto toont zich vooralsnog zeer betrouwbaar (ik heb er nu 13.000 km in gereden). Een beurt is wat kostbaarder, maar niet extreem.
Ik heb wel de 'sticky buttons' vervangen. Dat stoorde te veel en past niet bij zo'n type auto. De knoppen zien er nu weer uit als nieuw.

De auto zorgt elke keer als ik erin rijd (en dat doe ik bij lekker weer al heel snel) voor een grote glimlach. Ik kan de auto van harte aanbevelen.

De glimlach houdt aan

  • 104.000 km

Ik ben nu een jaar en 21000 kilometer verder en de glimlach blijft. Best veel kilometers voor een niet eerste auto overigens, maar dat heeft alles met dat genoemde plezier te maken. Zowel in de zomer van 2023 als in de zomer van 2024 heb ik de auto meegenomen naar Zuid Frankrijk en daar volop genoten van zowel heen- als terugreis alsook het rijden daar. Maar ook in Nederland pak ik de auto vaak.

Filerijden probeer ik zoveel mogelijk te vermijden, dat is niet de hobby van de F1 bak. De bak gedraagt zich voor de rest prima. De auto is sowieso makkelijk te rijden.

De auto is zojuist weer langs geweest bij Franco Auto in Kwintsheul, dé Maserati specialist van Nederland wat mij betreft. Geen bijzonderheden, behalve dat de centrale vergrendeling niet goed werkte. Ik dacht dat het zou zitten in de niet, of tegen buitensporige prijzen te verkrijgen CV module, maar het zat in het slot en de kabel daarvan. Keurig vervangen allebei en alles werkt weer naar behoren. Bij de controlebeurt bleek dat de auto nauwelijks olie verbruikt. Een goed teken.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.