Lexus RX 450h Tech (2010)
autoreview

Signalement
Uitvoering | RX 450h Tech |
---|---|
Versnellingen | 1, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 194.000 km |
KM-stand laatst | 19.500 km |
Eens een lexus altijd een lexus?
- 19.500 km
Beste Lezers,
Na de bekendmaking van de komst van onze zoon (1e kind) zijn we op zoek gegaan naar een grotere auto. Mijn vriendin heeft altijd in een suzuki swift gereden en ik rijd een honda civic 1.8 uit 2006 (youngtimer).
Mijn liefde ligt bij limousines/gt’s, maar met de BMW 745i (2004 E65) zo een slechte ervaring gehad dat ik nooit meer een BMW wil. Uiteraard was ik van te voren op de hoogte dat het onderhouden van dit kaliber auto duurder is dan de aanschaf. Hier is niets aan gelogen. Maar wat mij vooral irriteerde waren de constante storingen. De auto leek wel een rijdende kerstboom. In het dashboard zag je elke week wel weer een ander lampje branden. Hierdoor ben ik daarna voor een honda civic gegaan waar ik tot de dag van vandaag geen spijt van heb. Zeer rationeel en rijd verrassend leuk.
Voor de nieuwe auto waren er 4 eisen;
- Youngtimer (voordelig op de zaak)
- Hoge instap (eis van vrouw)
- Maximaal €30k (dat moet voldoende zijn)
- Het comfortgevoel van een gt/limousine (745 gevoel en ook voor vakanties een comfortabele rit)
Eerst viel de keuze nog op een suzuki vitara, omdat de vrouw de auto toch het meest rijdt en met suzuki een erg goede ervaring heeft.
Ik vond de suzuki wel heel saai/standaard, waardoor we toch verder zijn gaan kijken.
Toen kwam de lexus RX400h in beeld. Ondanks het -niet europese- design was ik toch wel geïnteresseerd in het japanse top segment. Destijds lukte het mij niet om een exemplaar te vinden welke prijs/kwalitatief gezien naar mijn wensen was. 380dkm gelopen voor €6k of 90dkm gelopen voor €27k. Een mooi exemplaar hier tussenin kon ik niet vinden. Achteraf had ik best willen gokken op een exemplaar met veel kilometers. Dit met het oog op de afschaffing van de youngtimer regeling in 2026.
Met de kalender steeds dichterbij de geboortedatum toch maar verder gaan kijken naar vergelijkbare auto’s.
Sommige mensen vinden de lexus RX een omgebouwde RAV4. Destijds had ik met beide merken geen ervaring, dus maar is kijken in het aanbod van de RAV4 op internet.
De toyota RAV4 (model van voor 2018) leek mij een verstandige keuze welke ook wel een alleskunner is. Al hoewel dit ook vrij saai/standaard aanvoelde zijn we toch is gaan kijken bij een auto zaak in Oss welke gespecialiseerd is in toyota/lexus.
Eenmaal in de RAV4 voelde het interieur toch wat primitief/kaal aan. We keken elkaar direct aan met een bevestigende blik. De RAV4 gaat hem niet worden. Wellicht hebben we de afwerking van de 7 serie als referentie gebruikt.
Nadat we ons verhaal vertelde zei de broer van de eigenaar dat hij zelf een RX400h rijdt. Hierdoor bood hij ons een testrit aan, zodat we een lexus konden ervaren.
Ik vond hem zeer comfortabel, op sommige momenten zelfs een soort hobbelpaard. Heerlijk over de drempels glijden in een soort grote wieg. Direct snapte ik waarom de RX in Amerika zo een enorm succes is.
De hele auto is gericht op een zo comfortabel mogelijke rit. Ook de materialen voelden luxe aan. Het leer was zijde zacht en de knoppen/hendels voelden solide aan. Persoonlijk was ik verkocht. Verderop in de showroom stond ook de nieuwere versie (vanaf 2009). En de latere versie (vanaf 2016). Om toch een vergelijking te maken gingen we in beide modellen zitten. Wat er opviel was de ruimte binnenin bij de RX450H (2010). Direct kwamen we tot de conclusie dat de cockpit van de RX400h er wel erg gedateerd uitziet.
De RX450h vanaf 2016 zag er (ondanks het drukkere design) van binnen nog strakker uit, maar de stoelen in het 2010 model leken wel van een bepaald type leer wat ongekend zacht was. Een zachter leer dan in het latere model. De versie vanaf 2016 was buiten ons budget dus daar hebben we geen aandacht meer aan besteed.
We mochten ook direct een testrit maken met de RX450h uit 2010. Beide waren we zeer tevreden. Het comfort was minder dan in de RX400h. Het 2010 model is strakker afgeveerd en bij de latere versie hebben ze hem juist weer zachter afgeveerd. Tevens zijn de Europese modellen sowieso al strakker afgeveerd dan de in Amerika verkochten modellen. Direct wisten we dat dit hem moest gaan worden.
- Het model is hoog (eis vrouw).
- Zit qua comfort tussen een 5 en een 7 serie, maar neigt meer naar een 7 serie.
- Werd aangeboden voor €19k (onder €30k)
- Lexus is al jaren het meest betrouwbare merk, dus aannemelijk dat er weinig ellende gaat komen. Eén keer kerstmis per jaar is voldoende!
Helaas is het geen youngtimer. Vanaf 2025 is het wel een youngtimer en dan kan ik hem terug kopen voor ongeveer de aanschafwaarde. Tevens denk ik dat de regeling nog wel tot 2028 duurt, waardoor het al met al mogelijk een interessante optie is.
Er zat een kleine kras op de bumper. Dit zou gespoten worden en we kregen een set winterbanden (+ velgen) en een grote beurt erbij. Na wat onderhandelen over de prijs zijn we akkoord gegaan en konden de auto een week later ophalen.
Met veel enthousiasme hebben we de auto op een zaterdagochtend opgehaald en zijn we naar huis gereden. De lexus beleving past helemaal bij onze wensen. Comfort en luxe zijn de hoogste prioriteit en dit is een beleving die we beide op erg prijs stellen. De auto stuurt wel als een dweil. Voor dynamisch rijden is de auto niet ontworpen. Dit heeft bmw wel heel goed in de tang.
Al na 2 weken met 4 vrienden afgereisd naar het zuiden van Frankrijk voor een skivakantie (5 dagen). De auto is hier uiterst voor geschikt. Met name lange snelweg afstanden zijn enorm comfortabel. Op lage snelheden in binnensteden is de auto wel wat stroef. Je merkt dat die dan strakker is afgeveerd.
Het verbruik ligt gemiddeld op 1:10 wat ik erg netjes vind voor dit kaliber auto. De achterbank kan 40-20-40 opgeklapt worden waardoor we geen dakkoffer nodig hadden. Het was wel proppen met 2 paar ski’s en een snowboard, maar het is gelukt. Het viel iedereen op hoe stil de auto van binnen is zelfs op hogere snelheden (160-180).
De RX betreft een tech editie. Twee vorige eigenaren (meneer en zijn schoonzoon) en het is een origineel Nederlandse auto.
Dit is schaars, want de meerderheid van het aanbod is Duitse import. Ik sta hier op zich wel voor open, maar het blijft een extra risico. Er zit helaas geen stoelverkoeling op en ook geen luchtvering. Met 4 man + bagage zag je dat de auto toch wel wat doorgezakt was. Hier hebben we tijdens het rijden geen problemen van ondervonden. Na het zien van een doorgezakte auto denk je toch jammer dat het er niet op zit, maar het voordeel is dat het nu ook niet kapot kan gaan. De stoelen zitten met 1,96 m heerlijk. Je hebt het gevoel wat op de bok te zitten, maar bij stoelen die een wat kortere zitting hebben (japanse auto’s) is dit geen probleem. Bij de GS, ES en LS had ik eerder het gevoel dat mijn onderbeen niet werd ondersteund, door de liggende zithouding. De terugrit vanuit Frankrijk heb ik 12 uur zonder problemen gereden in de comfortabele stoelen. Ook kleine details zoals het leer aan de binnenkant van de deurportier zorgen voor een luxe ervaring tijdens het open en dicht doen van de deur.
Een vriend van me (die het model spuuglelijk vind) kon niet ontkennen dat het een heerlijke auto is en schrok van het interieurgeluid in zijn eigen volkswagen vergeleken met de lexus.
Al met al zijn wij zeer tevreden over de auto! Dit is tot nu toe veruit de beste auto die ik ooit heb gehad en afhankelijk van de betrouwbaarheid (zit waarschijnlijk wel snor) ben ik van plan de auto op te rijden.
Ik houd jullie op de hoogte.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Lexus RX 350 President, Youngtimer, 100% onderhouden, Schuifdak, Leer, Afn.Trekhaak, El. achterklep, Xenon, Stoelkoeling, Memory, Navi, Cruise, Clima, P sensoren, Head up display
- 2010
- 189.831 km

Lexus RX 450h Hybrid 299pk CVT President - luchtvering - Youngtimer met 12 maanden Bovag garantie !
- 2010
- 195.985 km

Lexus RX 350 Executive | Youngtimer | Leer | Trekhaak.
- 2010
- 229.064 km