Lexus CT 200h Hybrid Luxury Line (2012) #4
autoreview
Signalement
Uitvoering | CT 200h Hybrid Luxury Line |
---|---|
Versnellingen | 1, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2012 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand bij aanschaf | 150.000 km |
KM-stand laatst | 250.000 km |
Verstand en gevoel gaan samen,.
- 150 km
inmiddels 3 jaar in bezit wellicht toch tijd voor een review.. Hoe bevalt dat nou zo'n "premium" prius met "loeiende" CVT? Nou eigenlijk enorm goed..
Toegeven de CT was niet de eerste auto die ik in gedachte had.. we wilden een iets grotere auto niet al te duur in gebruik: 20K per jaar. Geschikt voor een klein gezin (2e op komst) en liefst ook een beetje bijzonder..
Welke auto's stonden op de shortlist? Megane 1.5 DCI, Skoda Octavia, Toyota Auris Station, Alfa Giulietta, Opel Ampera en de CT200. Veel proefritten dus die al snel een selectie creëerden:
welke vielen af en waarom?
De Megane viel als eerste af, wellicht de beste keuze qua value voor money, maar te veel plastic, slecht geluid (boze editie) en lage bochtsnelheid, wel een erg goede automaat die DCT.. Maar de auto kwam net wat goedkoop over..
Opel Ampera viel af omdat het niet de smaak van mijn vrouw was.. Ik vind het nog steeds een goede auto voor het geld.. relatief lange elektrische range voor een plug-in!
Skoda Viel om vergelijkbare redenen af als de Megane maar kwam wel volwassener over qua rijden en comfort. Alleen de stoelen zaten wat minder vond ik. We hebben zelfs op eentje geboden.
Giulietta: de nr. 1 qua rijbeleving, man wat rijdt die lekker! Alsof hij je uit wil dagen iedere bocht snel te nemen.. Afwerking prima, geluid kon wel wat beter..
De auris, tjah. ook een goede auto voor je geld, maar weinig beleving en er rijden zo veel van rond.. Lijkt op de lexus, maar dan in alles net wat minder.. Wel (veel) meer ruimte.
Dan de Lexus.. Hier rijden / reden er ook aardig wat van rond, maar hij komt toch wat bijzonderder over. Hij geeft je een verwend gevoel, is erg uitgebalanceerd nr. 1 is de alfa maar nr. 2 duidelijk de lexus die met zijn multilink achteras toch verrassend hoge bochtsnelheden aankan! Alleen hij daagt je niet uit.. de stoelen ondersteunen goed, mooi fijn leer zit er op en de geluidinstallatie (Mark Levinson) is briljant.. veel opties maken dat je echt heerlijk onderweg bent.. voor dijkweggetjes is de Giulietta een betere kandidaat, maar in de file, snelweg en sporadisch snel genomen bochten is de CT erg goed. volwassen, strak genoeg, maar ook toegespitst op comfortabel een lange afstand afleggen.
De CVT is wennen na een normale automaat en ik begrijp de kritiek die journalisten hierop hebben, echter is dit alleen van toepassing als je regelmatig volgas optrekt, in de praktijk is de CVT eerder rustgevend en zeer soepel. Bij lage snelheden heb je het koppel van de elektromotor wat rust creëert en een "vlot" gevoel geeft, bij hoge snelheden hoor je de motor wel bij snel optrekken, maar cruisen gaat erg stil. Mocht je willen kijken wat mogelijk is dan kun je in Duitsland prima op hoge snelheid cruisen ook daarbij blijft hij zeer stabiel waaraan je merkt dat het echt een volwassen auto is. Het verbruik neemt dan wel behoorlijk toe, maar zal altijd nog minder zijn dan een andere auto van dit formaat. Bij woon-werk verkeer in de randstad is 1:20 prima mogelijk..
Redenen om een CT te kiezen:
- Premium (afwerking, geluid, opties, service)
- erg zuinig met brandstof
- betrouwbaar
Renen om een CT te laten staan:
- Duurder in aanschaf dan andere C-segmenter
- Iets minder beenruimte achterin
- Minder kofferbakruimte dan een c-segment station
- geen plug-in hybride
Alweer zes jaar in bezit!
- 250.000 km
Zo alweer 6 jaar in bezit dus hoogtijd voor een update..
Hoe beviel dat nou al die tijd? Nou eigenlijk goed!
Waar geniet ik het meeste van?
-het geluidsysteem
-wegligging
-laag verbruik
-de betrouwbaarheid
Wat mag beter?
-Nieuwe autos zijn tegenwoordig iets stiller, met name afrolgeluid
-bagageruimte is niet super ruim
Het verbruik (rond 1:20) blijft prima en behalve standaard onderhoud bij Louwman (wat erg goed bevalt) is weinig te melden.
Eigenlijk wachtende op een CT opvolger, met de aandrijflijn van de nieuwe prius plug-in lijkt me wel wat! Lange range en als de accu leeg is "zuinig" door op benzine.. Tussentijds wel eens met de Lexus UX gereden, die duidelijk weer iets volwassener en stiller is, maar toch niet voldoende om op over te stappen. Wel een andere auto erbij gekocht, waar nog een recentie van zal volgen. Een mazda MX30. Perfect voor woon-werk en afstanden tot ~150km. De echt lange ritten & wintersport doen we met deze betrouwbare Lexus...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.