Kia Sportage 2.0 CVVT X-clusive (2012)

autoreview

Kia Sportage
Kia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia SportageKia Sportage

Signalement

UitvoeringSportage 2.0 CVVT X-clusive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand laatst4.600 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Een uitgebreide 1e indruk

  • 4.600 km

Beste mede-auto-reviewers,

12 januari 2012 was het dan eindelijk zover, dat onze ruim 6 maanden daarvoor bestelde Sportage werd afgeleverd.
Het betreft dus een 2.0 CVVT X-clusive AWD met (5-)handbak.

De dealer was er in deze kleurstelling (Sirius Silver)met donker panoramadak ook helemaal weg van. De auto oogt groter in deze kleur.

Auto is afgeleverd met afneembare trekhaak, wat extra chroomringen in interieur, set instaplijsten én op (eigen aangeleverd) 17 inch winter-lichtmetaal met Continental WinterContact-banden (215/65/17).

Medio maart zijn de standaard 18-inchwielen met Hankook's er weer onder gegaan.

Ik heb vele reviews gelezen en geen van de problemen en/of moeilijkheden (bijv. perikelen met het dak, navigatie, stuurgedrag) kom ik in de praktijk tegen.
Het dak werkt vlekkeloos en er zijn geen vreemde geluiden o.i.d. merkbaar. De navigatie werkt perfect (Nederlands)en ook de samenwerking met de telefoon is erg prettig.
Het stuurgedrag vind ik zelfs in hoge mate vergelijkbaar met het (messcherpe) stuurgedrag in mijn vorige auto (Mazda 6 HB, 2.5 uit 2008). Dat geldt dan overigens wel met de 18 inch velgen, want om de 17 inch zat natuurlijk meer rubber. Dat is comfortabeler, maar het deint dan allemaal wat meer.

Ik kom gemiddeld qua verbruik op rond de 1:11. Korte stukken duikt hij onder de 1:10,maar op langere stukken (kruisen op 115-125 km. p/u) realiseer ik bijna 1:12,5!

De stereo is zeker ook vergelijkbaar met de (Bose-)audio die in mijn vorige auto zat.

Ruimte in de auto is riant en ook achterin schuif je makkelijk veel boodschappen, kinderwagens etc.etc..

Het enige wat enigzins tegenvalt is het vermogen/pit/power.
De auto lijkt in 3 "dood" te vallen. Ben al aan het zoeken en binnenkort schijnt er in de aftermarket een electronische oplossing te komen om deze motor wat op te peppen (ca. 17 pk erbij en 30Nm koppel).

Ik ga deze review goed bijhouden en zal snel foto's erbij plaatsen van onze beauty!

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Kia Sportage

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.