Infiniti Q50 2.2d Performance+ (2015)

autoreview

Infiniti Q50 2.2d Performance+ (2015)

Signalement

UitvoeringQ50 2.2d Performance+
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2015
KM-stand laatst28.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eén grote smile

  • 28.000 km

Een Infiniti: je ziet ze niet veel. Je zou al snel zeggen: dat heeft een reden. Ik zal uit proberen te leggen ik daar niet in geloof. Ik ben namelijk heel positief over mijn Q50.

Bij mijn aankoop heb ik de Q50 vergeleken met een BMW 4 gran coupé. In beide heb ik gereden. Mijn conclusie was vooral dat ik met een grotere smile rondreed in de Infiniti dan in de BMW 4. Dat is natuurlijk heel subjectief en dus voor iedereen anders. Daarom is dit ook mijn review en niet die van een ander. Ik zal wel proberen uit te leggen waarom ik plezier heb aan deze auto, omdat ik denk dat de autorijder die moet kiezen in dit luxe D segment baat kan hebben bij mijn verhaal. Ik heb ook veel gehad aan reviews bij mijn eerdere aankopen.

De smile bij de proefrit kwam vooral door het enorm directe sturen (drive by wire/Direct Adaptive Steering) van deze auto. Gecombineerd met het koppel, zeker in sport stand, vraagt dit toch minimaal een keer per rit om de bocht net even harder in te gaan, of vooral eerder weer gas te geven. Het grootste deel van de rit is natuurlijk gewoon van A naar B komen, maar die paar momenten zorgen voor de smile.

Eigenlijk begint dat moment al eerder, namelijk bij het lopen naar de auto. Ook subjectief natuurlijk. Wat meespeelt is dat de auto exclusief is, omdat je hem niet veel ziet. Maar ik hou ook nou eenmaal van iets meer vouwen dan in een, zeg, Passat. De lak is ook erg goed en diep, vooral in zonlicht wordt het ontwerp mooi geaccentueerd door de mooie metallic lak. Stap je in, dan volgt de tweede smile. De auto schuift namelijk je stoel aan en trekt je gordel aan als je deze vastklikt, uiteraard allemaal even subtiel. Als je de deur weer opent, dan schuift de stoel weer naar achteren.

De stoelen zelf zitten trouwens heel goed, voor mij ook beter dan de BMW 4 (in beide sportstoelen). Ik ben vrij lang, maar je kunt genoeg instellen om je onderbenen te ondersteunen en hebt genoeg zijdelingse steun. Het stuur kan ook voldoende naar je toe worden gehaald. Je krijgt echt het gevoel dat je goed stevig ingepakt zit. Het zitvlak zelf is wel wat aan de harde of rechte kant. Dit had van mij iets zachter of minder vlak mogen zijn. De BMW had zoveel steun dat deze me iets ging irriteren tijdens het rijden. Dat doet de Infiniti niet.

Los van de spaarzame momenten dat je even flink sportief rijdt, beleef je juist met deze auto ook veel plezier aan de grotere delen van de rit waar je gewoon rustig tussen het andere verkeer van A naar B rijdt. Het comfortniveau is namelijk heel hoog. Je hoeft namelijk op de snelweg bijna niks te doen. Door de Direct Adaptive Steering, Active Lane Control en Adaptive Cruise Control, zit je een groot deel van de rit gewoon mentaal uit te rusten van de drukte op kantoor. De auto blijft zelf in de rijbaan (handen hoeven niet aan het stuur) mits de bocht niet te scherp is (is bij snelweg bijna nooit) en remt zelf af als de afstand tot de voorligger te klein wordt (kun je instellen). Ik denk niet dat het net zo sterk is als bijvoorbeeld de Tesla of de Mercedes S, maar dat zijn ook veel duurdere auto's. Het veercomfort is ook prima, bijna zacht zou ik zeggen als je op klinkers rijdt. In de bochten blijft de auto juist weer kaarsrecht. Verbeterpunten aan het comfort zijn het dieselgeluid (vooral bij lage snelheden of stationair, hoge toeren klinken juist behoorlijk sportief) en de automaat. De automaat is niet zo soepel als bijvoorbeeld de BMW of Volvo V60. Je krijgt toch tijdens het schakelen een gevoel van vertraging en versnelling in de auto. Ik heb wel het idee dat dit inmiddels na 25k km beter is geworden.

Terug naar de smile. Wat bijdraagt aan de funfactor is het audiosysteem. Ik luister vrijwel altijd de gedownloade Spotify nummers vanaf mijn telefoon, die met bluetooth gekoppeld is met de auto. Het audiosysteem van Bose maakt er een geweldige ervaring van. Van lage tot hoge frequenties, alles wordt heel zuiver en zonder oversturing of kraakjes weergegeven. Minder enthousiast ben ik over de weergave van FM. Hier wordt het geluid wel erg smal weergeven, behoorlijk veel naar de center speaker dus. Ligt misschien aan de ontvangstkwaliteit, die volgens mij niet DAB is.

Dan het veelbesproken multimediasysteem met 2 schermen. Heel handig natuurlijk dat als je belt, je nog steeds je navigatie in beeld kan hebben. Of de radio kan bedienen zonder teveel in menu's te rommelen. Het navigatiescherm oogt wat ouderwetser qua graphics, maar doet verder prima zijn werk. De borden bij afslagen en gebouwen in grote steden ogen juist wel weer modern. Het onderste scherm is meer te vergelijken met een tablet, hoewel qua snelheid niet te vergelijken. Het menu is overzichtelijk en je kunt met diverse knoppen (stuur, draaiknop, touch, ook voor dezelfde functies) je weg vrij snel vinden. Ergonomisch wat mij betreft prima. Verder kun je met een app op je telefoon ook koppelen met Google. Zo kun je bijvoorbeeld op je PC een adres in Google Maps opslaan en deze vervolgens terugvinden in het menu in de auto. Wel een handige toevoeging. Helaas is de app niet zo betrouwbaar, de connectie valt nog wel eens weg. Ik kan me wel voorstellen dat het voor fabrikanten moeilijk is om betrouwbare apps te maken voor al die verschillende hardware. Aan de andere kant vind ik dat in de huidige tijd ook niet teveel zelf ontworpen zou moeten worden. Google Maps maakt al jaren verreweg het beste en meest actuele navigatiesysteem met verkeersinformatie. Waarom spelen automerken daar niet meer op in met Android Auto of Apple Carplay? In het algemeen vind ik overigens het interieur behoorlijk strak. Niet zo mooi als een C klasse, maar wel mooier dan een BMW, die ik behoorlijk kaal vond.

Al met al rij ik met veel plezier in deze auto. Juist de combinatie van heel sportief rijden met het comfortabele van het autonome rijden voor de lange afstanden maakt deze auto heel goed. Journalisten zouden dat meer mogen benadrukken vind ik. Direct Adaptive Steering is natuurlijk niet gemaakt voor het circuit, waar je precies moet voelen wanneer de auto gaat glijden. Dat is in het normale verkeer ook helemaal niet belangrijk, want met deze auto kom je door het goede onderstel bijna niet over de limiet waar de auto gaat glijden; de auto lijkt oneindig grip te hebben. Zou daar de merknaam vandaan komen?

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.