Hyundai i20 1.25 DynamicVersion (2009)
autoreview

Signalement
Uitvoering | i20 1.25 DynamicVersion |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2023 |
KM-stand bij aanschaf | 224.000 km |
KM-stand laatst | 243.000 km |
Eerste auto
- 224.000 km
In april 2023 voor het eerst kijken naar een eigen auto. Destijds 22 jaar en ik gebruikte de auto van mijn vader Toyota Aygo uit 2015 maar ik werk fulltime dus dan is een eigen auto toch wel lekker zeker als je deze ook gebruikt voor andere dingen zoals familie, voetbal etc. Daarnaast had mijn zusje net haar rijbewijs gehaald en was een van mijn andere broertjes ook al bezig dus dan weet je al hoe laat het is ;)
Mijn budget was destijds €3.000-€4.000 (ik was net begonnen met full-time werken na mijn studie) en ik zocht een startersauto die je eigenlijk niet zo vaak voorbij ziet komen in mijn leeftijdsklasse. Ik was dan toch bij een aantal modellen uitgekomen:
-Ford focus mk2 1.6
-Toyota corolla 1.6 (Vanaf bouwjaar 1997)
-Honda Civic 1.4 (Vanaf bouwjaar 2000)
Daarnaast zat ik ook te kijken naar bijvoorbeeld een polo maar voor mijn budget krijg je of een 4de generatie of een 5de generatie met 60pk en een golf kwam ik alleen uit op de vijfde generatie die ook zeker niet foutloos zijn en die zie je ook veel te vaak op de weg. Daarnaast spreken Franse merken mij niet aan, het interieur ziet er altijd wel leuk en verzorgd uit maar dat is voor mij meer bijzaak.
Ik was ook aan het kijken naar een Hyundai I20, aangezien deze in 2008 op de markt kwam als opvolger van de Hyundai Getz en vooral de nieuwere generatie Hyundai I20 (vanaf 2015) vind ik er goed uitzien. Nu past dit niet volgens mijn budget, maar ben ik ook eens naar de eerste generatie gaan kijken uit 2009. Wel maar het instapmodel 1.2 Dynamic met 78pk. Op dat moment 224.000km op de teller en een proefrit gereden en dit beviel wel en maar overgenomen i.c.m. een kortingsactie voor een prijs van €2.900. Ook kreeg ik 2 nieuwe banden eronder (1 band was lek en de ander was versleten).
Met dit budget en als gedachte dat dit je eerste auto is moet je ook niet te lang zoeken en de knoop doorhakken. Mijn nieuwe auto is dus een Hyundai I20 1.2 Dynamic uit 2009.
Eerste kilometers en tikkend geluid?
- 227.000 km
Begin mei mijn auto opgehaald en lekker gaan rijden. Bij mijn huidige baan reed ik ongeveer 40km per dag (20km heen en terug) en vooral snelweg. Daarnaast gebruik ik de auto ook uiteraard in mijn vrije tijd zoals voetbal en bezoek familie je kent het wel.
Dit liep allemaal wel goed, de auto heeft ''maar'' 78pk maar is vrij licht dus komt redelijk oké van zijn plek af maar stoplichtraces ga je niet winnen haha.
Dan na ongeveer 2 maanden vond mijn vader het wel verstandig om mijn auto door een garage te laten checken dus maar even langsgebracht. Er bleken wel wat hoofdpijn punten met de auto te zijn namelijk:
-Airco die kapot is;
- Tikkend geluid uit de motor
-remschijven achter waren op
Tja... Laten we zeggen dit toch beginnersfouten zijn waar ik totaal niet op heb gelet dus dat neem ik het bedrijf, waar ik de auto heb gekocht niet eens kwalijk. Ik heb de airco gelaten voor wat het is, aangezien de kosten hiervoor €1100 waren en dan was het nog niet eens zeker dat de airco het überhaupt nog zou doen. Het tikkende geluid uit de motor was vermoedelijk de distributieketting en/of de kleppen dus beide maar vervangen + een grote beurt en de remschijven achter vervangen. Dit alles voor een kleine €900.
Dit was wel balen, maar als je nou eenmaal een tweedehands auto haalt kan je kosten verwachten zeker zoals een distributieketting die er al 14 jaar/227.000km in zit.
Dit in eind augustus laten uitvoeren, vanwege de drukte en hierna voelde de auto aanzienlijk beter aan dus ik kon er zeker tot maart 2024, volgende apk-keuring weer tegenaan.
Eerste APK-keuring en geen (dure) bijzonderheden
- 234.000 km
Nu staat de eerste APK-keuring gepland en dit doe ik in combinatie met een kleine beurt, zo probeer ik dit jaarlijks af te wisselen met een grote en kleine beurt.
Waren wel wat dingen naar voren gekomen:
-Autogordel linksachter kwam niet door de APK heen dus vervangen door een universele gordel
-Kenteken verlichting werkte niet
-Remblok vervangen
Uiteindelijk kwam ik uit op precies €300 voor alle kosten en daar was ik wel tevreden mee. Zo kon ik dus weer een jaar vooruit
Geen bijzonderheden en auto verkocht
- 243.000 km
De auto vorige week een nieuwe APK en grote beurt gegeven, daar knapt de auto wel van op merk ik.
Auto moest een nieuwe remleiding krijgen, maar voor de rest helemaal geen bijzonderheden dus dat is mooi.
Kosten totaal: €365 schoon aan de haak
Terwijl de auto dus de grote beurt kreeg met APK ben ik gaan zoeken naar een nieuwe auto. Niet omdat deze niet goed was maar ik was eerlijk gezegd wel toe aan iets meer sportief.
Ik heb bewust niet te veel over de auto zelf verteld maar ik kan hier na 2 jaar wel een conclusie aan geven.
Deze auto is een fijne beginnersauto en zie je ook niet zo vaak rondrijden als een polo of een golf. De auto trekt redelijk aardig op en schakelt prima en zuinig rijden kan die ook wel. Op het scherm geeft de auto altijd wel standaard 6L/100km aan wat neerkomt op ongeveer 1 op 16-17. Wat dat betreft prima. Qua onderhoudt ben ik gek genoeg niet ontevreden, Ja het klopt dat in het begin veel kosten kwamen kijken maar dat zie ik meer als beginners les voor toekomstige aankopen om daar strakker op te letten. De overige onderhoudskosten waren naar mijn mening netjes. Voor de rest valt de auto weinig op in dit segment. Je kan het heel erg vergelijken met de Opel Corsa uit dezelfde generatie maar dan Koreaans (volgens mij kwamen ze destijds ook uit dezelfde fabriek)
Auto i.o.m. mijn broertje verkocht voor een vriendenprijs en ik ben op zoek gegaan naar een ander (sportiever) model voor een budget van max. 15k.
Mijn keuze is gevallen op een Ford focus 1.5 Ecoboost ST-line uit 2017 met 182pk dus wat dat betreft wel een stuk sportiever. Review volgt bij de eerste duizend kilometer
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Hyundai i20

Lezersreacties (0)
Reageren