Honda Civic 1.5i GL (1989)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Civic 1.5i GL |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1989 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand bij aanschaf | 132.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Wat een fantastische auto!
De auto werd aangeschaft met een km-stand van 132.000 KM wat volgens kenners erg weinig is voor een Honda omdat deze makklijk 300.000 zouden lopen bij goed onderhoud.
De motor van die auto is niet kapot te krijgen, en wat een pit kun je uit dat 1.5i blok krijgen!
De wegligging van de auto is ook optimaal.
In het begin is het rijden van deze auto erg wennen omdat het gas en de koppeling erg gevoelig zijn, het was of te weinig gas en de motor sloeg af of je vloog als een gek met piepende banden weg, maar als je eenmaal gewend bent aan deze auto is het een geweldige auto.
Na mate de toeren hoger worden als je volgas rijd word je bijna verplicht geacht het gas vast te blijven houden alleen om het trekgevoel en het prachtige geluid van de Honda 16V te horen waar je maar geen genoeg van kunt krijgen.
Het schijnt typisch te zijn voor een Honda !
PROBLEMEN
- Hij had een beetje last van roest, maar dat is al weer verholpen.
- Krakende carrosserie.
- De gevoeligheid van gas en koppeling (In het begin).
Verder geen problemen voor een auto van het bouwjaar 1989...
EDIT 28-06-07
Ik heb nog helemaal géén problemen met de auto gehad, en hij vliegt zo door de apk die door een steekproef nog eens streng werd bekeken, terwijl de auto toch al 17 jaar oud is.
Het enige probleem is de roest die je goed in de gaten moet houden en dan ook alleen op de welbekende plekken. (Wielkasten achter)
De auto is van onder puntgaaf.
EDIT 15-07-07
Ik ben met de auto naar Zuid-Frankrijk geweest, volgeladen met bagage en vier flinke personen incl mijzelf. Ik heb 21% procent stijgingen getrotseerd en de auto heeft er totaal geen moeite mee. Gewoon met 120 in de 5 de berg omhoog terwijl je andere terug ziet schakelen naar de 4 zelfs Diesels. Dit komt mede doordat het toerental bij 120 al bijna tegen de 4000t/pm aanligt. Ook het veersysteem van de Civic dat al 17 jaar oud is kon het gewicht en de gehavende Belgische/ Franse autosnelwegen makkelijk aan. En wederom zonder problemen en vermoeidheid thuis gekomen.
- Betrouwbaarheid5
- Prestaties5
- Comfort5
- Kosten4
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.