Ford Ka 1.2 Cool & Sound (2010)

autoreview

Ford Ka
Ford KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord KaFord Ka

Signalement

UitvoeringKa 1.2 Cool & Sound
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand laatst7.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

nieuwe ford Ka

  • 7.000 km

op 30-9-2010 onze nieuwe Ford Ka 1.2 cool & sound afgehaald bij de Ford dealer Jos Bogman te Maastricht.

tijdens de eerste kilometers valt op dat de auto ondanks zijn kleine formaat een erg volwassen indruk maakt.

de zit/stuur positie is prima in te stellen en in combinatie met de fijne stoelen vind praktisch iedereen een goede zit in de Ford Ka.

We hebben net 100 kilometer gereden met de auto dus los van het feit dat de auto heerlijk rijdt is er verder nog weinig te melden over rijervaringen of evt storingen.

Tijdens de proefrit viel mij wel op de dat auto nogal zenuwachtig stuurde op de standaard 14 inch stalen velgen. Hierdoor hebben wij gekozen om de auto te voorzien van een mooie set 16 inch lichtmetalen wielen. Deze wielen staan de auto ontzettend goed vinden wij zelf.

naarmate de kilometerstand stijgt zal ik een nieuwe review plaatsen. de ingevoerde scores zijn gebaseerd op de eerste ervaringen met deze auto.


UPDATE 22 FEBRUARI 2011:

Inmiddels 7000 kilometer gereden met de Ford Ka en dit tot volle tevredenheid. Het verbruik blijft momenteel hangen bij 1 op 15 waarbij hetgeen verschil maakt of ik dure shell V-power (1,60 euro per liter) tank of de allergoedkoopste belgische benzine (1,38 euro per liter) tank.

Heb voor de winter de lichtmetalen wielen eraf gehaald en deze vervangen voor 14 inch stalen velgen met vredestein snowtrac 3 erop gemonteerd. Dat ik van deze aankoop zeer veel plezier heb gehad de afgelopen winter periode zal duidelijk zijn. De Ka heeft zich prima gedragen in de sneeuw en het ijs en ben de winter dan ook probleemloos doorgekomen.

Ik heb nu ook wat meer lange stukken gereden waarbij een flink stuk op topsnelheid op de duitse autobaan. Erg prettig hierbij is dat het weggedrag van de auto bij deze snelheid erg rustig blijft, wel neemt het windgeruis behoorlijk toe maar dat is logisch bij hoge snelheden.

Wat ik wel jammer vind is dat de tankinhoud met 35 liter erg krap is wat je een gevoel van hoog verbruik geeft. Daarbij komt nog dat het opgegeven verbruik van de fabriek in de dagelijkse praktijk onhaalbaar is.

voor de rest nog altijd zeer tevreden over mijn Ford Ka

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.