Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Fiat
  • Punto Evo

Fiat Punto Evo 1.2 Active (2011)

autoreview

4
Fiat Punto Evo 1.2 Active (2011)
Daannij
  • Daannij7
  • Gebruikersreview
10 augustus 2014 om 22:13
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringPunto Evo 1.2 Active
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf23.950 km
KM-stand laatst50.000 km
Lezerswaardering: 60%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

  • 10 augustus 2014

Aangezien we wel weer eens toe waren aan wat nieuws zijn we overgestapt van een Peugeot 206 naar een Fiat Punto Evo 1.2. Ik heb de auto 2e hands gekocht met een kleine 24.000km op de teller.

Nu ben ik onderhand een jaar en 15.000km verder en nog steeds tevreden over de auto.

Motorisch:
Hier had ik misschien iets meer proefritjes voor moeten maken. Hoewel de 1.2 prima meekomt in het verkeer mis ik toch wel wat power. 'Even' inhalen kost een hoop inschattingsvermogen aangezien de auto niet super snel oppakt. Ook met steile heuvels wil de auto wel eens moeite hebben (gelukkig zijn die hier niet in de buurt). Misschien was een 1.4 dan toch wel beter geweest. Desondanks wel redelijk tevreden. In de auto hoor je niet veel van de motor wat ook wel weer lekker is.

Verbruik:
Mijn gemiddelde verbruik ligt op dit moment rond de 7L/100km. Niet onaardig maar ik had verwacht dat de auto zuiniger zou zijn. Nu is dit ook deels aan mezelf te danken aangezien ik ben overgestapt van 185/65/15 naar 205/55/17. Toen ik op stalen velgen reed was het verbruik rond de 1:17/1:18, met de 17" velgen is dat nu een ruime 1:14/1:15. Op de snelweg lust de auto een aardige slok, op 80-wegen geeft de auto een verbruik van 1:20 - 1:23 aan wat ik zeer netjes vind

Uitstraling:
Een van de redenen voor het kopen van deze auto was toch wel de hoeveelheid auto die je krijgt voor het geld. Aan de neus heb ik erg lang moeten wennen maar bevalt me nu wel goed. Het straalt iets meer luxe uit dan de voorganger, de Grande Punto. Ook het interieur vind ik er zeer netjes uit zien met het dashboard als hoogtepunt. Mooie pianolak radio en overzichtelijke, mooie meters (hier kan een VW uit 2011 nog wat van leren). Kortom: naar mijn mening ziet het er niet direct uit als een goedkoop autootje!

Onderhoud:
Tot op heden, naast het reguliere onderhoud, nog geen echte bijzonderheden met de auto gehad. 1x bleek de koelvloeistofslang te lekken. Deze is vervangen en daarna geen problemen mee gehad.

Overig:
Om te auto toch wat meer naar eigen zin te maken zijn er verschillende dingen aangepast. 17" lichtmetalen velgen, Novitec verlagingsveren (40mm), Mylife bumperdelen (zwart metallic), spoiler, lederen stuurwiel + pookknop, Dectane DRL koplampen, LED verlichting, gele remklauwen en nog wat kleine aanpassingen. Zo ben ik er zeker van dat er geen 2e model van rondrijdt.

Kort samengevat: ik ben erg blij met de auto. Motorisch gezien iets te weinig power, maar voldoende om mee te komen. De looks vind ik geweldig en het verbruik is enigszins netjes.

Mochten er nog bijzonderheden voorbij komen zal ik zeker weer een update geven.

50.0000

  • 50.000 km
  • 16 juni 2015

Sinds aanschaf van de auto, bijna 2 jaar geleden, is de kilometerslang ruim verdubbeld. Tijd om de balans nog eens op te maken.

De auto heb ik voorzien van een aftermarket ingebouwd navigatiesysteem. Het apparaat heeft de perfecte pasvorm en straalt toch altijd iets meer luxe uit. Kost wat, maar dan heb je ook wat.

Verder loopt de Punto nog altijd heerlijk. Onlangs is ze naar de garage geweest voor een grote beurt. Garage adviseerde om de distributieriem e.d. te laten vervangen. Deze zat er 4 jaar om en begon wat uitdrogingsverschijnselen te krijgen. Vond het zelf vrij vroeg, maar beter nu dat dat hij een keer knapt.

Veder waren er geen bijzonderheden en was ze helemaal goedgekeurd. Binnenkort komt de eerste APK eraan, daar verwacht ik dus ook niks bijzonders.

Het verbruik van de auto ligt de laatste maanden rond de 7,5 tot 8L/100km. Dit komt met name doordat de rit naar het werk niet al te ver is en volstaat met stoplichten die totaal niet op elkaar afgestemd zijn. Eigen schuld, moet ik maar gaan fietsen.

Nog altijd zeer tevreden met de auto. Toch moet de auto rond het eind van het jaar plaats gaan maken voor een 'echte' gezinsauto. Onderhand al flink aan het oriënteren, gewoon omdat het leuk is om mee bezig te zijn. Eerste keus tot nu toe valt op de Renault Megane Estate. Bij voorkeur een GT maar een GT-line voldoet ook.

Ben nog met mezelf in beraad of ik een mooie, relatief nieuwe gezinsauto aanschaf of dat ik een simpel gezinsautootje koop en voor mezelf een Abarth o.i.d. aanschaf. Wordt vervolgt...

3,3
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    2
  • Comfort
    4
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
  • Rijd je zelf met een Fiat Punto? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Fiat Punto
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Fiat Punto Evo 1.3 M-Jet Dynamic APK tot 07.2023

    Fiat Punto Evo 1.3 M-Jet Dynamic APK tot 07.2023

    • 2010
    • 312.331 km

    € 2.645

    Fiat Punto Evo 1.4-16V Multiair Dynamic | 1e Eigenaar -A.S. ZONDAG OPEN!-

    Fiat Punto Evo 1.4-16V Multiair Dynamic | 1e Eigenaar -A.S. ZONDAG OPEN!-

    • 2010
    • 46.196 km

    € 6.490

    Fiat Punto Evo 1.2 Active AIRCO 5-DEURS

    Fiat Punto Evo 1.2 Active AIRCO 5-DEURS

    • 2011
    • 89.417 km

    € 5.950

Meer Fiat Punto occasions

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Fiat Punto specificaties
  • Fiat Punto occasions
  • Fiat Punto video's
Advies en informatie
  • Fiat Punto tests
  • Fiat Punto gebruikersreviews
  • Fiat Punto index
PREMIUM
Fiat 500 - Koopwijzer

Fiat 500 - Koopwijzer

Youngtimers zijn er te kust en te keur. Eén van de youngtimers in spé is de Fiat 500, dé troetelauto...

Lees meer
 

Fiat Punto reviews

  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic (2010)

    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic...

    3
    • 29 december 2021
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic (2011)

    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic...

    5
    • 26 oktober 2021
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Racing (2011)

    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Racing...

    7
    • 17 september 2021
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.4 Racing (2010)

    Fiat Punto Evo 1.4 Racing (2010)

    4
    • 29 juli 2021
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic (2012)

    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic...

    • 22 september 2020
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic (2010)

    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic...

    • 21 september 2020
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic (2011)

    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic...

    1
    • 3 juli 2020
meer reviews
Fiat Punto - Occasion Aankoopadvies

Fiat Punto - Occasion Aankoopadvies

70

Deze Fiat kennen we onder de namen Grande Punto, Punto Evo en gewoon Punto. Hij heeft er dan...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto 1.3 MultiJet 16v Lounge (2012)

    Fiat Punto 1.3 MultiJet 16v Lounge (2012)

    1
    • 28 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Fiat Grande Punto 1.2 8v Edizione Lusso (2008)

    Fiat Grande Punto 1.2 8v Edizione Lusso...

    1
    • 15 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto TwinAir Turbo 100 Sempre (2018)

    Fiat Punto TwinAir Turbo 100 Sempre (2018)

    6
    • 13 maart 2022
  • Achtergrond
    Op zoek naar goedkope occasion met dieselmotor

    Op zoek naar goedkope occasion met dieselmotor

    109
    • 19 februari 2022
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto TwinAir Turbo 100 Street (2015)

    Fiat Punto TwinAir Turbo 100 Street (2015)

    3
    • 10 februari 2022
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto 0.9 TwinAir Pop (2013)

    Fiat Punto 0.9 TwinAir Pop (2013)

    1
    • 23 januari 2022
  • Gebruikersreview
    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic (2010)

    Fiat Punto Evo 1.3 Multijet 16v 85 Dynamic...

    3
    • 29 december 2021
Merk
Merk
  • Autotest
    Fiat 500X Hybrid - Eerste rijtest: zo rijdt de licht gefacelifte SUV

    Fiat 500X Hybrid - Eerste rijtest: zo rijdt...

    30
    • 26 juni 2022
  • Nieuws
    Stellantis legt werk in drie fabrieken stil wegens chiptekort

    Stellantis legt werk in drie fabrieken...

    63
    • 24 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Fiat Idea 1.4 8v Actual Plus (2006)

    Fiat Idea 1.4 8v Actual Plus (2006)

    2
    • 23 juni 2022
  • Reportage
    Dankzij 500e kan Fiat weer testen op beroemde testbaan op dak

    Dankzij 500e kan Fiat weer testen op beroemde...

    21
    • 11 juni 2022
  • Nieuws
    Fiat Tempra (1991) - Liefhebber Gezocht

    Fiat Tempra (1991) - Liefhebber Gezocht

    38
    • 10 juni 2022
  • Nieuws
    Stellantis werkt aan meer waterstofbusjes

    Stellantis werkt aan meer waterstofbusjes

    192
    • 10 juni 2022
  • Nieuws
    Nieuwe Fiat Doblò en E-Doblò

    Nieuwe Fiat Doblò en E-Doblò

    54
    • 7 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden