Fiat 500 1.4 16v Sport (2008) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | 500 1.4 16v Sport |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 215.000 km |
KM-stand laatst | 250.650 km |
2 jaar met de 500
- 250.650 km
Ik heb deze Fiat nu iets meer dan 2 jaar in bezit en ben nog steeds erg tevreden met de auto. Na mijn vorige auto (Fiat Panda 1999) ruim 1000 euro aan laswerk nodig had om door de APK te komen besloot op zoek te gaan naar een wat nieuwere auto.
Nadat ik een testritje had gemaakt in een 1.2 was ik er eigenlijk van overtuigt dat de 500 mij te langzaam was.
Na een tijdje zoeken naar de 1.4 en twin-air modellen ben ik bij deze 500 uitgekomen. De auto heeft vrijwel alle opties die in 2008 beschikbaar waren waaronder: (vast) panorama dak, climate control en 16 inch lichtmetalen velgen. De prijs viel erg mee gezien de hoge kilometerstand (215000 bij aankoop) en na een kort testritje en 5 minuutjes onderhandelen heb ik de auto gekocht. Toen ik de auto 2 dagen later kwam ophalen was ik blij verast dat er ook nog een origineel setje velgen met gloednieuwe Continetal winterbanden bij de auto zaten. In de eerste instantie was ik niet van plan heel lang in de 500 te blijven rijden maar na een paar maanden in de auto te rijden, ging deze mij eigenlijk steeds beter bevallen. Hij ziet er leuk uit, maandelijkse lasten zijn 55 euro en het verbruik valt ook wel mee. De 1.4 16 klepper is vlot en komt goed mee in het verkeer, ook de versnellingsbak met 6 versnellingen schakelt erg soepel.
Snelweg
Ook op de snelweg is het eigenlijk een hele fijne auto. Je rijdt er comfortabel 120-130 mee. Het verbruik ligt dan rond de 1 op 15. Ook 140-150 is goed te doen, het verbruik is dan wel aanzienlijk hoger en het wordt erg luidruchtig. Al met al best netjes voor een klein autootje!
Vakanties
Ik ben er nu 2 keer mee gaan skiën in Oostenrijk. Met zijn tweeën is dit prima te doen, Ski’s huur ik maar verder neem ik alles mee. Met de achterklep vol hoeven er alleen 2 weekend tassen en 1 paar skischoenen op de achterbank. Ook met zijn 3e een lang weekend naar Parijs was zeer goed te doen.
Net zo goed als een nieuwe?
Een paar weken geleden heb ik de Fiat bij een dealer gebracht om een paar rubbers te vervangen. De dealer had het verkeerde rubber besteld, hier kwamen zei pas achter toen de deur al uit elkaar was waardoor ik 2 dagen moest wachten. Dit is netjes opgelost en ik heb gratis een gloednieuwe 500 meegekregen als leenauto. De 1.4 is een stuk vlotter in het verkeer, ook remt deze beter aangezien deze in tegenstelling tot de 1.2, twin-air en de nieuwe 1.0 hybride rondom remschijven heeft. Het viel mij echter op dat de leenauto een stuk beter geveerd was vergeleken met mijn eigen. Enkel de schokbrekers zijn een keer vervangen, verder is de ophanging dus al 16 jaar oud, hoog tijd om hier dus wat aan te gaan doen. Rondom komen er nieuwe Bilstein veren en schokbrekers onder. Deze heb ik vanmiddag besteld en zal ik ergens komende week er onder zetten. Dan zal ik ook gelijk alle kleine dingen aan de ophanging vervangen. Denk aan: stabilisatorstang verbindingen, spoorstangen, veerpootlagers, montage plaatjes etc. Zo hoop ik dat de auto weer net zo goed rijdt als 16 jaar geleden.
Veel onderhoud?
Elke 6 maanden olie verversen en elke 12 maanden lucht en interieur filter. Bij 246000 km heb ik de koppeling en distributieriem laten vervangen. Ook heb ik 2 bobines vervangen omdat deze gescheurd waren waardoor er vocht bij de bougies kon komen. Hierdoor startte de auto s ’ochtends moeilijk.
Problemen?
Afgelopen 2 jaar heb ik bijna probleemloos gereden. De enige keer dat de auto mij in de steek heeft gelaten was toen de brandstofpomp er mee ophield. Gelukkig was ik nog in de straat en ben ik op de fiets naar een automaterialen zaak gegaan voor een nieuwe pomp. 80 euro en een uurtje later kon ik weer rijden.
Al met al dus een hele fijne auto die er voorlopig nog niet uit gaat.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.