Fiat 500 1.2 S&S Lounge (2011)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 500 1.2 S&S Lounge |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2018 |
KM-stand bij aanschaf | 35.626 km |
KM-stand laatst | 105.357 km |
Anderhalf jaar in bezit
- 68.000 km
Na de vorige private lease Fiat 500, ca. 1,5 jaar geleden weer voor een eigen Fiat 500 gekozen, i.v.m. meer kilometers die ik zou gaan maken. Mijn 3e 500 in de rij. Overigens erg tevreden geweest over het PL-contract met FCA zelf.
Verleden (zoektocht):
De ‘nieuwe’ tweedehands 500 gevonden na ruim een maand zoeken; wilde weer een semi-automaat, de Electroclash Gray kleur, een elektrisch schuif/kantel-dak, de 1.2 8v FIRE-motor en het liefst een Lounge-uitvoering (o.a. airco, lichtmetaal, multifunctioneel leder stuur, etc). Uiteindelijk precies zo gevonden bij een particulier (1e eigenaar), een ‘oma’ die haar kleinkinderen er niet meer in kwijt kon. Ze had er zelf in 7 jaar slechts 35.000 kilometer mee gereden en de auto was in smetteloze staat. Ik kon alleen een doffe plek op het stuur ontdekken (was weg te poetsen) en veel spinnenwebben onder de motorkap. Haar Fiat-dealer had haar in die 7 jaar behoorlijk uitgekleed, gelet op de facturen. Jammer voor haar, gunstig voor mij. Het koelwater stond iets onder niveau, waarschijnlijk i.v.m. de vervanging van de waterpomp. Na aankoop bij de lokale dealer een flesje Paraflu gekocht en nu na ca. 30.000 kilometer verder in 1,5 jaar niet meer hoeven bijvullen. Deze motor is wel bekend om de lekke koppakkingen. Verder is nu bij 67.000 de kleppendekselpakking iets aan het zweten. In de afgelopen anderhalf jaar 1 grote beurt en 1 kleine beurt laten uitvoeren, bij een garage waar ik in mijn studententijd een bijbaantje had. Ook de winter/zomer-bandenwissel door hun laten uitvoeren. Bijzonderheden waren: nieuwe remblokken voor bij 42.000 km. Brembo’s laten monteren, tevreden tot op heden. Nieuwe originele ruitenwissers gemonteerd.
Actueel:
Eind van het jaar weer een beurt en laat denk ik dan ook de zomerbanden afvoeren, het zijn nog de originele Bridgestones (DOT eind 2010 en drogen uit). Die kunnen wat mij betreft ook weer nieuw er op, prima kwaliteit! Verbruik over de afgelopen 30.000 kilometer is 5,38 liter benzine per 100 kilometer (9 van de 10 keer getankt bij BP Euro 95). Olieverbruik is 250cc per 15.000 kilometer.
Toekomst:
Een grotere auto is soms wel handiger (en veel comfortabeler!), maar in Amsterdam heb ik niet veel ruimte en moet op het overdekte parkeerplekje ook een scooter en een fiets passen. Daarnaast met de vaste kosten MRB en verzekering nu slechts een 4/5 tientjes per maand kwijt, dus zoals de Duitsers zeggen: Lieber mit dem Fiat zum Strand als mit dem Mercedes-Benz zur Arbeit! Uiteindelijk zal ik een laadpaal moeten aanschaffen, door het beleid in de hoofdstad, maar tot die tijd hobbel ik door in dit bolletje.
Update 2020: 83.000 km
- 83.000 km
De afgelopen 16.000 km weer prima met de 500 kunnen rijden, voor de APK was alleen de rechter draagarmrubber gescheurd. Een bekend zwak probleem van de 500. Ik weet nog dat ik opeens werd verrast door een te hoge drempel, met een rubberachtig knarsend geluid tot gevolg, dat ook wel weer verdween, maar bij de technische keuring toch aan het licht kwam. Gelijk de andere kant mee laten vervangen. Samen met de grote beurt. Advies was, zoals in mijn vorige tekst te lezen is, om de zomerbanden te vervangen.
Ook om de 500 meer smoel te geven heb ik op Marktplaats gelijk een ander setje velgen gekocht, type 16 inch Rock / Convertible II (spaakvelgen). Deze had ik op mijn eerste 500 in 2009 ook, nostalgie haha (zie review). Banden zijn Bridgestone Potenza’s, vind ze erg prettig rijden en stil. Het verbruik is nog steeds gemiddeld sinds aankoop 5,38 liter per 100 kilometer (Euro 95 E10). De voorruit is vervangen i.v.m. een forse scheur na steenslag op de snelweg (auto reed nota bene in een andere baan). Autotaalglas is daarbij niet aan te bevelen, slordig gewerkt (wisselt waarschijnlijk wel per vestiging).
De volgende update als de 100.000 km gehaald is. Dank voor het lezen.
Update 2021: 103,000 km
- 103.841 km
Ruim een jaar en 20.000 km verder een update nu de 500 "klokje rond" is. De Fiat is ook 10 jaar geworden. Qua lakwerk en andere exterieurdelen ziet het wagentje er nog goed strak uit voor zijn leeftijd. De emblemen beginnen wat te vervagen, maar verder wat dat betreft geen klachten. Qua onderhuidse techniek is er het afgelopen jaar wel wat versleuteld. Zoals het een echte Italiaan betaamt waren er wat roestzaken: de einddemper en de voorste remslangen zijn vervangen (zelf gedaan, kosten totaal 180 Euro met originele delen). Daarnaast is er na de APK een gehele draagarm vervangen linksvoor, door de universele garage (a 275 Euro). Toen vorige maand de winterbanden er af mochten, heb ik de Bridgestone zomerbanden (met nog een DOT-code uit 2010) vervangen voor Goodyear zomerbanden. Profiel was nog goed, maar droogtescheuren. Goodyear gekozen i.v.m. een stiller label en cashback-actie (totaal 429 Euro, maat 195/45-R16). Zelf tussendoor bij een DHZ-garage 2 keer de olie vervangen (Shell Helix ECT) en de voorgeschreven filters, ik houd echt maximaal 10.000 km aan voor een olie-wissel.
Hoewel de vaste lasten erg laag zijn (verzekering, MRB en tevens de afschrijving nu kleine benzine-auto's in trek zijn geraakt), het verbruik ook met 1 liter voor 18,5 kilometer, zit er wel weer meer onderhoud aan te komen in het komende jaar. Sowieso de distributieriem, waterpomp en toebehoren. Daarnaast een grote beurt, schokdempers voor, remschijven- en blokken. En ik vermoed ook dat de koppeling en airco-pomp er aan zitten te komen. Beiden kreunen al wat.
Dus tja, wat te doen. Nog een keer flink investeren om minimaal door te gaan naar de 150.000 km of toch switchen naar wat nieuwer en groter...? Een update in de volgende review uiteraard.
Afscheid 105,000 km
- 105.357 km
Zoals in de update van mei dit jaar te lezen was, twijfelde ik erg aan de situatie om deze leuke Fiat 500 nog een keer grondig te onderhouden of over te stappen naar iets anders. Het laatste is het toch geworden.
In de eerste helft van het jaar had ik reeds kosten aan wat regulier onderhoud (oliewissel 45 Euro, banden 429 Euro, lekkend thermostaathuis 160 Euro), maar er kwam dit jaar nog meer aan (zie de update van mei), plus de rechter draagarm (na 2 jaar weer versleten, bekend zwak punt). Ca. 1500 Euro in totaal. Daarnaast ging de algehele kwaliteitsbeleving mij een beetje tegenstaan, d.w.z. diverse resonanties, kraakjes en trillingen. Zelfs een grote bout uit het schuifdak lag op een dag los boven de hemelbekleding.
Deze zomer ben ik van werkplek veranderd, wat ca. 50 extra reiskilometers per dag is gaan betekenen, met name over de snelweg. In combinatie met al het bovenstaande, heb ik de Fiat 500 ingeruild bij een lokale dorpsgarage.
- afschrijving over 3,5 jaar en 70.000 km is 2950 Euro.
- verbruik over 70.000 is geworden: 5,37 l/100km.
Sinds m'n 20ste rij ik Fiat: 2x een Punto (waaronder mijn 1e auto) en 3x een 500 (waarvan 1 private lease). Over het algemeen tevreden met het merk, er gaat wel eens wat stuk, maar is met redelijke prijzen te herstellen. Tijd om eens een ander merk te ervaren (review volgt t.z.t.).
- Betrouwbaarheid4
- Prestaties3
- Comfort3
- Kosten5
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Fiat 500

Uitgelicht aanbod
Lees ook

Deze chique kleine occasions koop je voor €8.000

Praktijkervaring Fiat 500 (2007 – heden): dit vinden eigenaren van hun auto

Op zoek naar een zuinige kleine auto voor 5.000 euro

Fiat 500 - Koopwijzer

Fiat 500 1.2 - 2009 – 289.419 km - Klokje Rond
