Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)

autoreview

Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)
Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2011)

Signalement

UitvoeringDuster 1.6 16V 4x2 Lauréate
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf172.565 km
KM-stand laatst174.522 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Er staat iets. Steroids on budget

  • 174.522 km

De Dacia Duster! Veel geprezen ondanks haar vele concessies. Waarom dan toch een Duster?

Allereerst heb ik het altijd een stoere auto gevonden. Hoog op z'n wielen, robuust uiterlijk, simpele doch betrouwbare techniek en behoorlijk waardevast!

Ik was op zoek naar een Dacia Duster vanaf bouwjaar 2011 waarbij het dashboard iets 'luxer' uitziet met bruine interieur panelen en een absolute eis was zwarte lak. De goedkoopste ambient versie met stalen wielen vind ik dermate verschrikkelijk dat ik net zo lief in een Daihatsu Move zou rijden. Of een Canta/Aixam 😉

Na een tijdje zoeken heb ik er toevallig een in mijn woonplaats gevonden mét zwarte lak, zwarte 16 inch velgen en michelin pilot cross climate banden.

Vol enthousiasme naar de showroom! Het uiterlijk kan rekenen op een dikke tevreden glimlach, het interieur iets minder maar wel een 6+. Maar toch wel een lichte traan voor het gevoel/geluid bij het dichtgooien van de portierdeuren. Of wat dacht je van het geluid van de centrale vergrendeling met afstandbediening? Het lijkt wel alsof je een pin met moeite uit een handgranaat trekt en wacht met angst welke mechanische geluiden er dan weer volgen haha.
Kostenbesparing is het toverwoord en dat blijkt niet alleen uit de geluiden maar ook in het interieur. Elektrische ramen voor bestuurder en passagier zijn op de middenconsole bedienbaar, de achterruiten moet je lekker draaien. Goed voor de kinderbiceps zullen we maar zeggen😉. Cruise control is alleen via je eigen voet beschikbaar en de radio/cd speler heeft slecht bereik en zeer matige speakers.
Al met al? Mwaa klinkt best matig he?

PROEFRIT
De proefrit was voor mij een teleurstelling. De 1.6 105pk sterke 16 klepper is nogal lui. Er gebeurde in mijn optiek nogal weinig en het geluid was te hard in het interieur. Was de uitaat lek? Bij terugkomst heb ik dat aangegeven maar de verkoper ontkende dit. Ik wist het eigenlijk zeker.
Het overzicht, de drempels en algehele respons van het stuur en koppeling was ik wel tevreden over. Goed genoeg in ieder geval...
Wederom? Matig he? Terug naar de tekentafel? Of waarom toch die aantrekkingskracht?

RELATIVERINGSFASE & proefrit 2!
Toch maar nogeens een proefrit gemaakt. Waarom?

-de dacia heeft een totaal ander karakter dan de 2.0 benzine die ik gewend was (Kia magentis) en dus moet ik op een andere manier rijden. Samenvattend: minder koppel en dus iets meer touren maken voor een fijne en enigszins vlotte rijstijl die ik altijd heb .
-29 euro verzekering (wa+casco) en €145 euro MRB
Ik heb ooit een Suzuki swift sport 2007 gereden en dit uiterlijk vertoon van de Dacia weegt slechts 130 kg meer dan de Suzuki. Dat vind ik dan toch weer knap van Dacia!
-de tweede proefrit was de lekkende uitlaat uiteraard (zie je wel!) verholpen en dat is nogal een verschil qua geluid en prestaties. Onderin voelde ik meer trekkracht en op hogere snelheden was er minder geluid.
-ik had een goede zitpositie gevonden! Lekker hoog op de bok en daar hou ik toch wel van!
-zoals gezegd: goedkoop in onderhoud, waardevast & een stuk zuiniger dan de voorgaande Kia.
-zwart, zwart en nog eens zwart. Alleen de achterruiten! Die wil ik tinten.
- heerlijk inparkeren en stoepranden meepakken.
- airco werkt weliswaar met draaiknoppen maar koelt fantastisch.
- mijn dochter vind een hoge instap en dus goed uitzicht leuk (en ja! Dat telt mee! Haha)


En zo geschiedt: de Dacia aangeschaft mét garantie en ik heb de ruiten achter laten tinten. Smaakgevoelig maar in mijn optiek iets 'stoerder'

CONCLUSIE:
Inmiddels rijd ik de auto een dikke 6 weken en ik ben toch wel heel erg blij met de auto. De concessies zijn een beetje 'luxe problemen' geworden en het voelt allemaal ontzettend degelijk! Veel stadsverkeer qua verbruik is wel te doen. 1 op 11,5 gemiddeld.
Het is een gewoon een stoere bak met nét iets meer spierkracht dan een Renault Captur bijvoorbeeld.
Let wel: die spierkracht is natuurlijk dat uiterlijk vertoon.

Mis ik iets? Jaa absoluut!
Vind dat erg? Nee joh!

Ik ben blij

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Dacia Duster

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.