AutoWeek 4 2021

Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
logo AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto's
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Weblogs
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Private Lease vergelijker
    • Private Lease aanbod
    • Voorraadauto's
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto kopen
    • Auto verkopen
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • AutoWeek Autoverzekering
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • AutoWeek 4 2021
    Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Magazine
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      RegistrerenInloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
  • Home
  • Reviews
  • Dacia
  • Duster
3

autoreview

Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2010)

Graaf Dracula
  • Graaf Dracula
  • Review
1 januari 2021 om 17:20
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringDuster 1.6 16V 4x2 Lauréate
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf138.600 km
KM-stand laatst139.611 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaringen

  • 139.611 km
  • 1 januari 2021

Omdat we wegens verandering van werk (veel) minder kilometers zijn gaan rijden, hebben we besloten onze Skoda Fabia Greenline op diesel (2011) te verkopen en een benzineauto aan te schaffen.

Als jong gezin waren we vooral op zoek naar een auto die veel ruimte biedt (het hele huis moet mee bij een logeerpartij) en niet teveel kost. Omdat we nu serieus minder rijden (maximaal 10.000 km per jaar) heb ik daarbij vooral gekeken naar vaste lasten en minder naar benzineverbruik. De Dacia Duster heeft mij persoonlijk altijd getrokken (in Frankrijk staan ze bijna letterlijk op elke straathoek) en daarom ben ik op zoek gegaan naar een tweedehands exemplaar. Uiteindelijk uitgekomen bij onze huidige 'Dusty'. Ik som hieronder graag een aantal positieve en negatieve punten op die ik in de eerste anderhalve maand ervaren heb.

Positief:

- Hoogte: in- en uitstappen is een verademing in vergelijking met de Skoda. Door de hogere zit heb je ook een goed overzicht. Onze zoon laat zich ook gemakkelijk inladen. :)
- Looks: oké, dat is natuurlijk persoonlijk. Ik vind de Duster een fijne auto om te zien.
- Eenvoud en degelijkheid: één van de dingen die mij als eerste opviel in de Duster was de eenvoud in de auto. Ondanks dat niet alles op een 'logische' plek zit (denk aan de bediening van de ramen) en de cockpit volledig is opgetrokken uit hard plastic, werkt alles prima. Het is een teruggang naar de jaren '90, en dat bevalt mij prima. De auto lijkt behoorlijk 'hufterproof' wat fijn is met kleine kinderen.
- Ruimte: voor- en achterin is meer dan voldoende ruimte voor de passagiers. De voorstoelen zijn wat korter dan ik gewend was, maar op de achterbank is er behoorlijk veel meer ruimte dan in de Skoda Fabia. De zitting van de achterbank is juist langer dan in de Fabia (waardoor zoonlief nu lekker kan spelen tijdens het rijden zonder al te veel speelgoed op de vloer te gooien). Over de kofferbak ben ik ook te spreken: ondanks het lagere volume in vergelijking met de Skoda Fabia is de ruimte erg praktisch in afmetingen (vrijwel rechthoekig). Alles kan mee.
- Comfort: dit is eigenlijk zowel positief als negatief opvallend. Na een paar jaar VAG rijdt de Duster heerlijk Frans. Als je geen snelheidsmonster bent komt de Duster prima mee en rijdt daarbij heel comfortabel. Drempels worden met gemak genomen en het overhellen in bochten valt mij persoonlijk erg mee.

Negatief:

- Comfort: zoals aangegeven ook negatieve punten. In vergelijking met de Skoda Fabia zijn er beduidend meer piepjes, kraakjes en geluid in de cabine. Dat hoort natuurlijk wel een beetje bij een oudere Dacia, maar het is even wennen. Qua comfort ontbrak voor ons een belangrijk element wat we wel gewend waren: cruise control. Dat hebben we dus een paar weken na aanschaf laten inbouwen voor €600,- bij een professioneel bedrijf. Ik vond de kosten persoonlijk meevallen.
- 'Koud' wegrijden: na een koude start 'hikt' de Duster wat bij het wegrijden. Dit lijkt te maken te hebben met de koppeling. Ik moet nog achterhalen waar dit aan ligt.
- Audio: man man, wat een achteruitgang is dit in vergelijking met onze vorige auto. Het is dat we er minder om geven, maar de standaard speakers zijn echt om te huilen.

Al met al zijn we tot op heden tevreden met de aanschaf van de Duster. Het is een simpele en voor ons leuke auto die ons beduidend minder vaste lasten oplevert dan de diesel hiervoor. Of dat op de lange termijn ook zo zal zijn, moet de tijd uitwijzen.

'Aanpassingen' en toevoegingen:
Gelijk na aanschaf heb ik een aantal zaken in de Duster aangepakt, vooral naar persoonlijke smaak.
- Rubbermatten (originele set voor de Duster 1, nieuw aangeschaft uit overtollige voorraad van een Renault-dealer).
- Rubber kofferbakmat (universele mat met een maat van 90 x 100 cm, wat precies past in de kofferbak van de Duster)
- LED-interieurverlichting (de halogeenlampen geven vrij weinig licht, standaard W5W led-lampjes passen in de armaturen en geven gelijk een bak meer licht)
- Cruise control (dit hadden we al meegenomen in de aanschaf, moest er sowieso inkomen. We hebben een John Gold-set laten installeren en deze bevalt tot op heden erg goed.)

4,5
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    5
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
 
  • Houd me op de hoogte over de Dacia Duster
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    1.3 TCe 130 Serie Limitee 15th Anniversary | Trekhaak | Navi | Clima | Cruise | Camera | PDC | LMV | | Demo |

    Dacia Duster 1.3 TCe 130 Serie Limitee 15th Anniversary | Trekhaak | Navi | Clima | Cruise | Camera | PDC | LMV | | Demo |

    • 2021
    • 1.500 km

    € 26.450

    TCe 125pk 4x2 Prestige Navigatie | Lederen bekleding | Trekhaak | 1500 kg trekgewicht! |

    Dacia Duster TCe 125pk 4x2 Prestige Navigatie | Lederen bekleding | Trekhaak | 1500 kg trekgewicht! |

    • 2016
    • 62.526 km

    € 12.999

    1.2 TCe BlackShadow Navigatie Camera Cruise LM BJ 2017

    Dacia Duster 1.2 TCe BlackShadow Navigatie Camera Cruise LM BJ 2017

    • 2017
    • 79.469 km

    € 12.450

Meer Dacia Duster occasions

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Dacia Duster specificaties
  • Dacia Duster occasions
  • Dacia Duster video's
Advies en informatie
  • Dacia Duster tests
  • Dacia Duster gebruikersreviews
  • Dacia Duster index
PREMIUM
Dacia Duster 1.6 16V 4x2 – Nissan Juke 1.6  – Suzuki SX4 1.6

Dacia Duster 1.6 16V 4x2 – Nissan Juke 1.6 – Suzuki SX4 1.6

Verschillende autofabrikanten broeden op dit moment op een SUV-achtige auto in het B-segment....

Lees meer
 

Dacia Duster reviews

  • Review
    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2010)

    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2010)

    3
    • 1 januari 2021
  • Review
    Dacia Duster 1.6 16V 4x4 Lauréate (2011)

    Dacia Duster 1.6 16V 4x4 Lauréate (2011)

    8
    • 28 oktober 2020
  • Review
    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Ambiance (2010)

    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Ambiance (2010)

    5
    • 15 mei 2016
  • Review
    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 LPG Aniversare (2012)

    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 LPG Aniversare...

    10
    • 18 augustus 2014
  • Review
    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2010)

    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 Lauréate (2010)

    8
    • 16 maart 2014
  • Review
    Dacia Duster dCi 110 4x2 Lauréate (2011)

    Dacia Duster dCi 110 4x2 Lauréate (2011)

    6
    • 5 oktober 2012
  • Review
    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 LPG Delsey (2012)

    Dacia Duster 1.6 16V 4x2 LPG Delsey (2012)

    18
    • 17 juli 2012
meer reviews
Dacia Duster – Occasion Aankoopadvies

Dacia Duster – Occasion Aankoopadvies

50

De Dacia Duster is een SUV voor de smalle beurs maar hij heeft ontegenzeggelijk goede kwaliteiten....

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Autonieuws
    Leveringsgamma Dacia Duster weer compleet

    Leveringsgamma Dacia Duster weer compleet

    16
    • 24 november 2020
  • Review
    Dacia Duster 1.6 16V 4x4 Lauréate (2011)

    Dacia Duster 1.6 16V 4x4 Lauréate (2011)

    8
    • 28 oktober 2020
  • Autonieuws
    Officieel: Dacia Duster Pick-up

    Officieel: Dacia Duster Pick-up

    22
    • 22 oktober 2020
  • Autonieuws
    Dacia blijft 'geschrapte' motorversies Duster leveren

    Dacia blijft 'geschrapte' motorversies...

    16
    • 12 oktober 2020
  • Autonieuws
    Dacia schrapt motorversies Duster

    Dacia schrapt motorversies Duster

    35
    • 9 oktober 2020
  • Autonieuws
    Dacia Duster ook als cabriolet

    Dacia Duster ook als cabriolet

    19
    • 1 september 2020
  • Review
    Dacia Duster TCe 100 Bi-Fuel 4x2 15th Anniversary (2020)

    Dacia Duster TCe 100 Bi-Fuel 4x2 15th Anniversary...

    9
    • 18 augustus 2020
Merk
Merk
  • Dacia Sandero Stepway - Afscheid duurtest

    Dacia Sandero Stepway - Afscheid duurtest

    • 14 januari 2021
  • Autonieuws
    Dacia Bigster Concept: de Duster voorbij

    Dacia Bigster Concept: de Duster voorbij

    28
    • 14 januari 2021
  • Autonieuws
    Groupe Renault: nieuwe modellen en nieuwe focus

    Groupe Renault: nieuwe modellen en nieuwe...

    24
    • 14 januari 2021
  • Dacia Sandero Stepway - Rij-impressie

    Dacia Sandero Stepway - Rij-impressie

    • 11 januari 2021
  • Autonieuws
    Vijf zevenzitters voor minder dan € 7.000

    Vijf zevenzitters voor minder dan € 7.000

    40
    • 5 januari 2021
  • PREMIUM
    Per Dacia Sandero van Groningen naar Goes - Duurtestreportage

    Per Dacia Sandero van Groningen naar Goes...

    • 30 december 2020
  • Autonieuws
    Back to Basics: Dacia Sandero

    Back to Basics: Dacia Sandero

    55
    • 19 december 2020

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • RSS
  • Twitter
  • Youtube

Meer AutoWeek

  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids
  • Koppel abonnement

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek Lab
  • AutoWeek Autoverzekering
  • AutoWeek Private Lease
  • Je auto aanmelden
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • Mini
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2021 DPG Media Magazines B.V.

onderdeel van DPG Media Magazines groep