Citroën C1 1.0i Ambiance (2009)
autoreview

Signalement
Uitvoering | C1 1.0i Ambiance |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 9 km |
KM-stand laatst | 9.600 km |
Valt alleszins mee!
- 9.600 km
De Clio Sport van mijn ega met 80k op de teller begon vanaf het zesde jaar uit elkaar te vallen. Elke maand een reparatie van zo'n € 200,--. We besloten nu een echte stadsauto te kopen met een minimum aan te verwachten kosten.
Het werd een C1: geen wegenbelasting, goedkopere verzekering, gezien de deels jappenachtergrond degelijker dan Renault of Citroen, laag verbruik etc.. Het werd een Citroen omdat we vroeger altijd Citroen hadden gereden en wel toch wel een relatie met de garage hebben gehad.
De eerste ervaringen waren als volgt:
Gemiddeld (echt) verbruik tussen de 1:19 en 1:21. Zuiniger is ons overigens nooit gelukt, ook als we er moeite voor deden.
Lekker pittig motortje. Als je veel schakelt kun je uitstekend ook op de snelweg met het andere verkeer meekomen.
De zit en de ruimte in het interieur zijn gezien de omvang van de auto uitstekend. De achterbak is nauwelijks bruikbaar.
SLECHT: zicht rondom bij avond op de snelweg tijdens regen. Wisserwerking - voor en achter - zwaar onvoldoende, hoeveelheid licht koplampen brak, dode hoek schuin achter rampzalig. Onbegrijpelijk dat deze elementen niet zijn opgemerkt in de "testen" in autobladen. Het zegt wat over de kwaliteit van de autojournalistiek. Het is nogal wat als je moet concluderen dat de auto levensgevaarlijk is bij bepaalde slechte weersomstandigheden (tenzij je nooit van baan verwisselt....)
Na deze oprisping verder:
Tot nu toe geen kosten, geen rammeltjes, geen gebreken, die ik zou verwachten bij een dergelijke ultralicht gebouwde auto. De relatief grote voorruit kopt nauwelijks steenslag.
Omdat we uit ervaring wisten dat elke auto zo nu en dan moet worden "uitgelaten" zijn we in maart naar ons huis in Frankrijk gegaan met de C1 in plaats van met de andere (grote) auto.
We hebben zoveel mogelijk snelheden aangehouden, die we gewend waren (NL en Belgie 120, Frankrijk 130 km). De C1 en dus ook de bestuurders kregen er steeds meer plezier in. De motor werd soepeler en stiller. Over de 1500 km was het gemiddelde verbruik 1:18. We waren redelijk vermoeid door lawaai, maar vooral door het lamme voetje op lange afstanden (geen cruise-control).
Met name deze trip heeft bij mijn ega en bij mij echt warme gevoelens opgewekt voor deze auto.
Samengevat:
Voor gebruik in Nederland (behalve bij avond/slecht weer) perfect. Waarom zou je duurder rijden als je met z'n tweeën bent en geen of nauwelijks begage hebt?
Onze per kilometer zo'n twee maal zo dure reiswagen blijft voor Nederlandse trips in elk geval op de uitrit staan.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.