en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Uitvoering | Aveo 1.2 16V LS |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand bij aanschaf | 12.100 km |
KM-stand laatst | 20.100 km |
Na de auto 1 week in bezit te hebben, ben ik naar Groningen op en neer gereden. Deze rit was totaal 500km. Eenmaal voorbij Amsterdam kon ik lekker doorrijden met snelheden tussen 120 en 140kmu.
Het is me opgevallen dat de auto ook op hogere snelheden zijn koers goed behoud en voelt dus niet aan als een kleine stadsauto.
De 1.2 GM motor is boven de 110/120 niet zo vlot met optrekken. Ik zorgde er dus voor dat ik niet veel snelheidswisselingen had, zodat dit een gunstig verbruik af zou geven. Helaas kon dit niet overal, waardoor het verbruik "slechts" 1 op 13,5 werd.
De zithouding is voldoende en ik heb geen last van bepaalde lichaamsdelen gekregen.
De auto is even terug geweest bij de dealer omdat deze soms bij warme motor slecht start. Er is naar gekeken en niks gevonden helaas. Dit is typisch een geval van kiespijn en de tandarts...
Voor de rest eigenlijk geen aanmerkingen meer.
Ondertussen lekker weekendje weg geweest naar Oostduinkerke Belgie en met een constante snelheid van 140-150kmu een verbruik van 1 op 15. Op 80 km wegen haal ik wel 1 op 17.
Het valt me op de de besturing een zwaar punt heeft, maar dit geeft juist wel een degelijk gevoel en is prettig in het bochtenwerk.
De geintergreerde radio/cd/mp3/usb/aux speler is prima in orde. De bediening vraagt wel enige gewenning, maar als die ingesteld staat heb je maar een paar knopjes nodig. Het geluid vind ik van goede kwaliteit.
Bij toeval ben ik er achtergekomen dat er niet alleen een startonderbreker maar een een claxon alarm op de auto zit. Dit vind ik een goede zaak.
De auto is uitgerust met Continental banden. Binnenkort zullen deze verruild worden voor Goodyear Ultragrip8 winterbanden op stalen velgen.
Wordt vervolgd!!
Vandaag de winterbanden set gemonteerd. Laat de winter maar komen!
Na het plaatsen van een LED lampje in het stadslicht houdertje is de fitting gesmolten. Dit is netjes door de dealer verholpen, ondanks dat ik op eigen risico de LED lampjes gemonteerd heb. Nu dus weer gewoon de normale lampjes erin.
Ook scheen 1 H4 lampje niet goed te zijn en deze is samen met de andere H4 lamp kosteloos vervangen.
Dit noem ik goede service.
Inmiddels zijn ook de winterse dagen achter de rug en de Aveo heeft me er super doorheen gebracht. Zonder nukken.
Zojuist afspraak bij dealer gemaakt voor de 2 "mankementen". Namelijk een sissende airco en roffelend bestuurders raam mechaniek.
Heb dealer gevraagd of ik hiermee door kan rijden tot de onderhoudsbeurt in september, maar dat werd me afgeraden. Deze week kan ik direct terecht bij de dealer. Ben benieuwd wat er aan de hand is!
Het bleek dat de airco afgevuld moest worden. Dit heeft de dealer zonder kosten in orde gemaakt. Ook het bestuurdersraam hebben ze gerepareerd, waarna het geluid een tijdje weg was gegaan, maar het geluid is weer terug. Aangezien de passagiersraam nu ook dit geluid maakt, ga ik er vanuit dat dit "hoort".
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.