BMW 225xe iPerformance Active Tourer (2016) #4

autoreview

BMW 225xe iPerformance Active Tourer (2016)

Signalement

Uitvoering225xe iPerformance Active Tourer
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf6.429 km
KM-stand laatst8.825 km
Lezerswaardering: 43%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

BMW 225XE Active tourer

  • 8.825 km

Onder achterlating van een 220D coupé bij de dealer in Amersfoort, is het wellicht voor te stellen dat dit een totaal andere keuze is. De proefrit die daartussen zat en de bijzondere techniek van deze plug inn hybride waren doorslaggevend. De winstpunten zaten in de binnenruimte; het MTB'tje schuift er wat makkelijker in, er kan weer iemand op de achterbank zitten en de makkelijker instap.

De derde BMW op rij en dan weet je wel zo'n beetje welke opties voor jou belangrijk zijn. Ook nu weer had ik een demo te pakken van de dealer. Over het algemeen zit daar nagenoeg alles op wat je redelijkerwijs aan opties zou kunnen wensen. Dit was ook nu weer het geval. High executive uitvoering, panoramadak, head up display etc.
De vorige BMW's leerde me al dat ik in ieder geval niet zonder sportstoelen en automaat wilde; beiden standaard aanwezig.
Alleen de kleur valt dan uiteraard niet te kiezen maar in het glimmend zwart komt hij mooi voor de dag.

Het rijden:
Uiteraard niet zo scherp sturend als de vorige, maar een bijzonder goede wegligging. Veel over geschreven, maar het is nauwelijks waarneembaar wanneer de benzinemotor het van de elektro overneemt. De automaat en beide motoren doen dat heel fijn samen.
De rij-standen ga je als bestuurder zelf over. Voor het dagdagelijkse woon werkverkeer gaat hij in de Eco pro stand en onthaast ik in beide richtingen. In comfort en sportstand is de beer los. Een enorm koppel en zeer snelle acceleratie. De vorige BMW was daarin al niet kinderachtig maar deze voelt en is ook volgens de cijfers sneller.

TOTDAT de accu leeg is. Dan is dus alleen de benzinemotor aan de beurt en is alles doodgewoon, zij het met een vrij hoog wagengewicht. De energie die dan nog opgewekt wordt is tijdens het remmen. Dat brengt je bij het optrekken weer een klein beetje elektrische ondersteuning. De accu is leeg na een kleine 30 km volledig elektrisch gereden te hebben. In de automatische stand, waarbij hij automatisch boven de 80 km p/u de benzinemotor bijschakelt, ligt dit aan de hoeveelheid kilometers wat je onder die snelheid rijdt.

Opladen en verbruik:
Opladen doe ik dagelijks thuis met de thuislader. Dat duurt iets meer dan 3 uren als hij helemaal leeg is. Mijn afstand woon werkverkeer is 15 km enkele reis. De perfecte afstand voor dit type auto. Vandaar dat mijn gebruik tot op heden gemiddeld 1 op 36 uitkomt. (zie verbruiksmonitor) Als je elke dag 100 moet rijden, moet je vooral niet zo'n auto kopen. 200 km snelweg met volle accu levert 1 op 18,9 op.
Elektriciteit heb ik nog niet in de berekening opgenomen, die komt van de zonnepanelen op het dak. Daar kom ik vast nog eens op terug.

Wat bevalt:
De stilte in de auto, vooral in de elektrische stand en de souplesse van beide motoren samen.
De sportstoelen, hoewel wel wat minder (kleiner) dan die van de coupé en 3 serie. De stereo installatie; beter dan alle vorige. Maar vooral de bijbehorende BMW app waarmee je op afstand de auto voor vertrek kunt koelen of verwarmen. Bloedheet buiten en dan toch het interieur naar 21 graden in minder dan 10 minuten. Laat de winter maar komen.

Wat bevalt minder:
Panoramadak:
Geeft veel licht, maar ook enorm veel hitte in de auto. Er zit sowieso al heel veel glas in maar met dit grote dak icm de zwarte kleur, dan is het maar beter dat je op afstand kunt koelen. En in wat voor stand je het dak ook zet. In elke stand teveel lawaai.
Wat verder moeilijk duidelijk is te krijgen wanneer je nu beschikking KAN hebben over de 4wdrive. Kan daar weinig over vinden. Voor de aanstaande winter zou ik dat toch wel willen weten.
Al met al een lekkere comfortabele wagen. Zeker niet de mooiste BMW maar wel één van de meest geavanceerde. Oh ja, en dat half tarief wegenbelasting (tot 2020) is als particulier toch ook mooi meegenomen.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.