BMW 216d Gran Tourer (2016)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 216d Gran Tourer |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2016 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand bij aanschaf | 10 km |
KM-stand laatst | 4.485 km |
eerste ervaringen
- 4.485 km
Op donderdag 7 juli mocht ik eindelijk mijn BMW 216D GT ontvangen. Qua uitvoering is het dus een 216D H6. Ik heb gekozen voor de kleur Mineral Grau, 17 inch LM velgen type 379(achteraf montage dealer), trekhaak, sportstoelen(je krijgen dan ook de bekleding van de sportline) en executive pakket met navigatie, Led verlichting en chrome raam omlijsting.
Even een paar kilometers " inrijden" omdat ik een dag later met de caravan op vakantie zou gaan.
Na een 320D aut gereden te hebben wist ik dat ik qua prestaties in zou leveren. Echter was het ivm gezin een must voor een 7 zitter.
Alvorens bij de GT uit te komen heb ik diverse modellen bekeken.
De zafira, de touran en de citroen.
Qua motor vermogen was de zafira het meest sterke, maar ik vond de wegligging, bediening van navigatie etc niet prettig en logisch. Daarnaast was de ruimte achterin wel ruim genoeg.
De touran in highline uitvoering en automaat was een complete en nette uitvoering. De achter bank(2e zitrij) bestaat uit 3 lossen stoelen en is een pre tov alle andere. Echter mist ik de rijbeleving en de motor was iets minder dan de Opel.
Dan de BMW. qua budget paste de 218 niet zoals ik wenste. Dus de 216 gereden.
Je hoort duidelijk een 3 cil als je buiten staat. Maar als je erin zit nagenoeg niet.
Qua motor in het sterker dan de touran en minder sterk dan de zafira. De ruimte op de 3e zitrij is redelijk. Mijn zoon van 14 zat helemaal achterin, op de 2e zitrij mijn dochter van 1,5 en zoon van 10 en mijn vrouw voorin. Met een beetje goed kijken hoeveel ruimte een iedere heft dmv verschuifbare bank en voorstoel is dit prima in te delen.
De sportstoelen is een verademning qua zitten. Zijn erg goed instelbaar en voor de meerprijs zijn geld meer dan waard. De bekleding is die van de sportline, dus je krijgt dus naast de sportstoelen ook de "luxere" bekleding.
Wat helemaal top is, is de Led koplampen. Echt super en helderder dan de xenon.
Wat ik erg prettig vind van de cruisecontrol is dat deze een remfunctie heeft. Dit is ideaal bij langere afdalingen.
Tja en dan als caravantrekker. We zijn naar de jura geweest en hebben de gebruikelijke heuvels gereden. Dit ging echt goed. Ja je moet terugschakelen en een beetje toeren houden. Ik zal veelal in de sportstand maar ook op de normale stand kon je zeer goed meekomen. In Frankrijk reed ik rond de 105km en een gemiddeld verbruik van 1op10,5/11. De caravan is een Fendt 490TF max 1360kg.
Al met al een mooie eerste ervaring. Over 1,5 wwek ga ik wederom met de caravan naar italie via de mont blanc tunnel en dat is wel even een klimmetje, dus een mooie test hoe de combi het dan doet.
Tot nu geen bijzonderheden qua mankementen oid.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

BMW 2-serie Tourer 7-Pers Executive Trekhhaak Nav/Cruise Stoelverw Elek.Klep Led NAP!
- 2017
- 158.019 km

BMW 2-serie Tourer 220i AUTOMAAT PANORAMADAK|TREKHAAK|XENON|STOELVERWARMING|XENON|LED|CRUISE CONTROL|BLUETOOTH
- 2016
- 141.716 km

BMW 2-serie Tourer 218i * Sportline * Trekhaak * LED * Dealer onderhouden * Sportstoelen *
- 2015
- 157.267 km
Lezersreacties (0)
Reageren