BMW 123 xDrive (2025)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 123 xDrive |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2025 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand laatst | 5.000 km |
BMW 123 xdrive
- 1.000 km
Omdat ik het altijd leuk vind om de ervaringen van anderen te lezen, hier ook mijn bijdrage. Sinds kort rij ik in een BMW 123 xDrive, na drie jaar in een Tesla Model 3 Performance. Een omgekeerde switch dus: van elektrisch terug naar benzine. En eerlijk is eerlijk, die Tesla beviel me ontzettend goed—drie jaar probleemloos rijden, en ik mis hem wel.
Toch is rijden in de 123 zeker geen straf. Ik zocht een compacte auto die modern is qua technologie, vlot genoeg en met vierwielaandrijving. Benzine was een bewuste keuze—omdat het nu nog kan.
Mijn eerste indruk? Positief, al is het wennen. Het vermogen voelt wat beperkt; de stap van 530 pk naar 218 pk is fors.
Positief zijn de sportstoelen, een flinke verbetering ten opzichte van de Tesla. Qua technologie zit het goed, BMW OS9 is compleet en de bediening intuïtief. Fijn head-up display bv. De wegligging is ook dik in orde: stevig, maar niet te stug, had van mij nog wel wat strakker gemogen. Maar goed onder de Tesla zaten 20 inch wielen met Pilot Sports.
Kortom: een fijne, praktische auto voor elke dag. Je moet er wel flink voor in buidel tasten, ik heb bijna alles aangevinkt en kom je wel op 60K.
Ik deel later graag een update na wat meer kilometers!
Update - ingeleverd
- 5.000 km
Na 3 maanden de kans gehad om de BMW weer in te leveren vanwege een wijziging in mijn werksituatie.. en dat kwam goed uit, ik ben geen vrienden met de BMW geworden. Positief vind ik het formaat, het is gewoon een praktisch formaat auto. Daarnaast ziet hij er naar maar mening goed uit maar verder klopt er ook gewoon veel niet aan de auto.
De besturing rond de middenstand is vaag. Uit de voorwielen komt sowieso weinig feedback. Het hele software deel is gewoon heel matig. Hij herkent je telefoon vaak niet, wat je sleutel is. Je moet je sleutel daarom altijd alsnog meenemen, anders kom je regelmatig de auto niet meer in. Volgens de dealer is dit alleen bij Android telefoons (laat dat nu 75% vd telefoons zijn..). Ook het selecteren van iets simpels als de rijmode moet bij elke rit opnieuw. In de standaard mode reageert de motor super traag, dus je moet hem op Sport zetten, wat weer vrij nerveus is. Zelf een profiel maken met de gewenste instellingen is er niet bij. Je begint elke rit helemaal opnieuw.
Spotify werkt niet goed, dit moet je dan maar weer via je telefoon doen, waarbij je in de praktijk steeds aan het wisselen bent tussen het BMW OS op het scherm en google.
Ik kan nog wel doorgaan, zoals de spraakherkenning die maar het doet, het is allemaal ver onder verwachting. Het rijden maakt dat ook niet goed. Het vermogen stelt niet veel voor en de auto is niet echt sportief qua onderstel. Kortom het was geen match..
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.