Audi A6 Avant e-hybrid quattro S edition (2025)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | A6 Avant e-hybrid quattro S edition |
|---|---|
| Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
| Bouwjaar | 2025 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 12 km |
| KM-stand laatst | 590 km |
Toch weer Audi
- 590 km
Na twee keer een Audi gereden te hebben (een A6 (C8) en een Q8 E-tron), wilde ik eigenlijk toch voor iets anders gaan. Ik startte een zoektocht naar een hybride, omdat ik voor mijn werk veel meer kilometers moest gaan maken.
Waar te beginnen... Er waren een aantal zaken die ik belangrijk vond, zoals: een goede geluidsinstallatie, het uiterlijk (ik heb altijd zwarte auto's gehad, met alle accessoires ook in het zwart), een head-up display en bovenal moest het een fijne reiswagen voor veel kilometers zijn.
Helaas kon ik bij Mercedes niets vinden; ik vond de modellen wat verouderd. BMW vind ik vanbuiten mooi, maar ik ben geen fan van de binnenzijde van die auto's.
Daarom toch maar weer bij Audi gekeken. Eigenlijk eerst voor de nieuwe Q5, vanwege dezelfde hoge zit als de Q8 E-tron, maar gezien de opties die ik wilde, werd deze toch te duur. Zodoende ben ik naar de nieuwe A6 gaan kijken en heb ik deze aangekleed zoals ik hem mooi vind. Alle gewenste opties waren mogelijk, inclusief zaken als Quattro en vierwielbesturing (beide standaard). Met het tech-pakket zat er ook een B&O-set aan boord.
Omdat ik heel mijn leven al zwarte auto's heb gehad, heb ik toch de gok gewaagd om voor wit te gaan. En toen ik hem voor het eerst bij de dealer zag staan: absoluut een goede keuze.
De Q8 heeft luchtvering, dus ik was wat huiverig voor deze A6 met S-line sportonderstel, maar dat is me 100% meegevallen. Het rijdt toch absoluut fijner om laag bij de grond te zitten, in plaats van met de 2600 kilo zware Q8 op weg te zijn. Daarbij komt dat de vierwielbesturing op de A6 zorgt voor een erg lichtvoetig karakter, waardoor je echt scherp de bocht om kunt.
Met alle nieuwe digitale snufjes, zoals het head-up display, ChatGPT aan boord en de goede grote schermen, denk ik toch voor mezelf de juiste keuze te hebben gemaakt. Na dik 500 km is het nog moeilijk te zeggen, maar de eerste indrukken zijn erg positief. Wordt vervolgd.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Audi A6
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Audi A6 Avant e-hybrid 367pk quattro S tronic S edition Competition
- 2025
- 10 km

Audi A6 Avant S edition 2.0 TFSI e 220 kW / 299 PK Avant | Zwart optiek | B & O | Akoestisch glas |
- 2025
- 15 km

Audi A6 Avant 50 299pk TFSI e quattro S edition Stoelverwarming voor en achter | Adaptive cruise control | Glazen panoramadak
- 2025
- 28.324 km
Lees ook

Nieuwe Audi RS6 Avant weer wat beter te zien

Dubbeltest: BMW 5-serie Touring vs Audi A6 Avant - Oldschool stations zonder stekker

Test: Audi A6 Avant – Vreemde keuzes beperken de kansen

Audi wil 'deadline voor brandstofmotor herzien'



Lezersreacties (0)
Reageren