Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Attraction Pro Line (2009)

autoreview

Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Attraction Pro Line (2009)

Signalement

UitvoeringA3 Sportback 1.4 TFSI Attraction Pro Line
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf15 km
KM-stand laatst57.000 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

A3 Sportback 1.4 TFSI Attraction Pro Line

  • 2.500 km

een tweetal weken terug kon ik na een wachttijd van 3 weken mijn nieuwe (lease) Audi A3 Sportback op komen halen bij Audi Centrum Utrecht.

Het is een Lavagrijze Business line Pro uitvoering(dus met ingebouwde navigatie)en als opties heb ik 17"RS4 velgen onder de auto en een pdc systeem achterop de auto, verder alles standaard behalve de, wat mij betreft, uitmuntend werkende S-tronic bak.


Aangezien ik hiervoor (ook lease) een A3 2.0 TDI DSG reed, moet ik zeggen dat de prestaties van dit geblazen 1.4 blok mij genzins tegenvalt evenals het sportieve geluid wat net als in de eerder genoemde diesel vergezeld wordt met een aangenaam turbo fluitje.

al vind ik de s-tronic bak erg fijn schakelen, enige puntje is dat je al snel in de 6 of 7 zit waardoor je niet bij een kleine versnelling (bijv. van 80kmh naar 90kmh) het gevoel hebt veel power onnder je rechtervoet te hebben, al is het een automaat het is toch niet zo lui rijden als de TDI de bak is (relatief) veel aan het schakelen als je sportief wil rijden.

De rijeigenschappen van deze A3 zijn een goede mix tussen sportief en confortabel; met de 140pk TDI die ik hiervoor reed, reed ik sportiever de motor + bak combinatie nodigde daar meer toe uit dan deze combinatie.

Ik heb ook een tijdje terug een A4 2.0 MT gehad en die was veel minder sportief, een beetje gezapig zels.

Het verbruik is wel heel erg goed bij deze auto, 1 op 16 is makkelijk mogelijk is gebleken, ik moet daarbij wel vermelden dat dit voornamelijk snelweg km's zijn.

Problemen tot op heden (2500km):

Geen in principe, behalve dat ik een melding kreeg dat er iets mis zou zijn met mijn remmen; na een telefoontje aan Audi centrum Utrecht begreep ik dat er een software update moet gebeuren; het was namelijk al bij 2 dezelfe auto's even daarvoor gemeld.

mij werd echter verzekerd dat de meldingen onjuist waren en ik geen gevaar liep; inmiddels software update (20 min bij ACU) gehad en alle meldingen zijn daarmee ook verdwenen.

over 10.000 kom ik met een update.

Update 1

  • 11.500 km

Inmiddels ruim over de 10.000 kms heen; mijn bevindingen van de afgelopen maanden.

Motor + bak:

de 1.4 motor is best een zeer fijne en stille motor die bij het starten als een diesel klinkt; dat is voor mij grappig omdat een vriend van me ooit een Alfa 156 1.6 tsp had en ik dan altijd bij het opstarten plagend vroeg of het een diesel was..:-)

na een weekje bij het meer van Lugano kan ik wel constateren dat de 1.4 flink moet werken en schakelen om de gang er in te houden.
Dat heb ik soms wel als iritant ervaren; ik moet even checken wat de fiscale consequenties zijn van chippen (mocht dat mogen van de lease maatschappij)want de motor heeft naar mijn smaak net iets te weinig koppel.

Iets anders wat mij aan het karakter van de auto soms doet ergeren is het feit dat er heel veel technologie in de bak zit (gebakken als het ware). Dit levert een goed verbruik op, nou ja.. maar zorgt ook voor enorme vertragingen waneer je volgas geeft, minimaal 0.5 sec; het turbogat zorgt dan voor de andere 0.5 sec vertraging..:-(

Vooral in Duitsland is dit toch best vervelend, vooral als je even moet afremmen voor een langzamere inhaler voor je maar snelle auto's achter je hebt rijden. voordat de motor weer het koppel heeft gevonden gaan dan wel een aantal seconden voorbij (de hete adem van de achterliggers dan behoorlijk voelbaar).

Buiten de trip naar Italie kom ik nu op een gemiddeld verbruik van ongeveer 1 op 13.5 tot 1 op 14, tijdens de reis naar en terug van Italie (2500 kms totaal) heb ik het fantastische verbuik van 1 op 11 gehaald, maar daar zaten hele stukken 200+ bij dus zo vreemd zal het niet zijn.

Al met al zijn dit punten die ik natuurlijk van te voren had kunnen weten en wegen verder ook niet op tegen de verder heel fijne eigenschappen van deze motor, indien ik negatief overkom.

Comfort + Handling:

Je kunt duidelijk merken dat de A3 op sportiviteit is gericht, al is dat natuurlijk betrekkelijk een prima reisauto is het ook wel.

het stuur en de pedalen communiceren uitstekend wat er onder je gebeurd. Mijn (lease) auto staat op 17" velgen en is niet verlaagd, dit zal best wel schelen denk ik. ik heb navraag gedaan bij Audi en de kosten voor het verlagen incl. montage zijn eur.600; het overwegen waard.

Het geluid binnen (ook tijdens 200+) is lekker stil op wat banden geluid na en dus uitstekend. met het raampje open hoor je best een mooie brom bij het optrekken die bij het doorschakelen wordt vergezeld door een turbo fluitje...lekker;-)

je kunt met deze auto heel behoorlijk de bocht om, dit hebben we vaak gedaan in de haarspeld bochten rondom de Italiaanse meren.

de stoelen ziten ook erg fijn; ik ben zowel heen als terug naar en van Italie in een keer doorgereden, geen probleem en geen last van de rug of nek.

Problemen:

Geen, zelfs geen piepje of kraakje

Update 2

  • 29.500 km

Na een behoorlijk lange tijd een update van mijn bevindingen:

De Audi houdt zich goed, ik heb nog geen problemen gehad.
Twee lekke banden heb ik wel gehad maar dat bij de eerdte zat er een schroef (van vrachtwagen?) in de band en bij de tweede nam ik een bocht iets te sportief en raakte een sukje stoeprand; eigen schuld dus ;-)

Het verbruik is wel als een taart in elkaar gezakt; 1 op 12.4 gemiddeld en ik gebruik de S-stand niet of nauwelijks...grrr

Na bijna een jaar rond te tuffen is de auto wel een stuk soepeler dan voorheen. de auto is ook wat feller op het gas al ben ik nog steeds van mening dat de elektronica veel tijd verbruikt om het vermogen zo zuinig mogelijk op de weg te krijgen.

De 1.4 TFSI is echt een fijne motor; lekker stil en genoeg koppel over de gehele range maar ook dorstig...

wellicht gaat de auto binnenkort weg en komt er een A4 voor terug...dat is echter nog ff afwachten. Tot die tijd rij ik met best veel plezier rond in de A3..

Oh Oh

  • 57.000 km

Na 56.000 kms begint ineens het emissielampje (motorblokje) oranje op te lichten en de auto begint bij de 80km/h (in D-6/7)in te houden en bij gas bijgeven nog meer in te houden.......oh oh :-(

Klein weekje later en het probleem komt steeds vaker en sneller voor....oh oh..toch maar even naar de dealert.

Tsja meneer we hebben de melding uitgelezen en het zou iets met de mechatronica kunnen zijn; we hebben de melding verwijderd en het zou (als het goed is) het probleem moeten oplossen...(als het goed was...).
Een toen nog opgeluchte Modena verlaat de dealer en verrekt die dag geen last meer...hiep hoi!!


..Maar toen...de volgende ochtend die zelfde vrolijke en de vorige dag nog opgeluchte Modena een km of 5 had gereden...werd ik wederom getracteerd op wederom oranje oplichtend dashboard werk ..eerst het emissielampje zoals al eerder maar 10 km verder nu ook vergezeld met het EPS lampje in dezelfe kleur..ehm...oh..oh.

Ook de aandrijving (lees: motor + bak) begon nu ook te veranderen van schokkerig naar ronduit twijfelachtig en ik begon toch steeds langzamer te rijden aangezien ik het gevoel had de laatste momenten van de Audi motor + bak combinatie mee te maken... not nice.

Langs de weg gestopt, motor uit, motor aan en probleem weer weg..
Wederom naar de dealert en daar kwam het aapie uit de mouw....Schakelrobot kapot...aahhhrg!!

Ik ben de auto nu een week of twee kwijt en rij nu in een Polio.:-(

Dealer heeft me overigens wel goed geholpen.

Andere issues:

-Diefstal Navigatiesysteem (prima opgelost door lease maatscappij, zit nu een Parrot voor Iphone ingebouwd...top!)
-2 x lekke band

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Audi A3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.